Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

A tesómnak új felesége van, az előző feleségével jó barátnők voltunk. Sajnos sikerült végigasszisztálnom a válási procedúra lelki részét. Tudom, hogy min ment keresztül a volt sógórnőm, akit nem csak a hirtelen válás viselt meg nagyon, hanem az is, hogy a tesómnak a házasságuk alatt évekig viszonya volt az új feleségével.

Most már mindenki elfogadta a családban az új lányt (fél éve vannak együtt hivatalosan), de valahogy nekem nem megy. A csaj is mindent elkövet, hogy barátok legyünk, de számomra nem megy ilyen könnyen a dolog. Nem igazán tudom megindokolni, hogy miért, egyszerűen nem érzem jól magam a társaságában. Egyébként viszonylag kedves és normális vagyok vele, csak távolságtartó. A baj csak az, hogy egyre nagyobb a nyomás, hogy legyünk barátok, nem tudom, mit tegyek, mit mondjak, vagy mit tegyek.


2010. máj. 16. 00:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia,szerintem ha nem kedveled,nem kell barátkoznod vele.Csak a testvéred miatt.Igy meg föleg,hogy miatta hagyta el a családját.

Én sem biztos,hogy tudnék ilyen ember szemébe kedvesen nézni.

2010. máj. 16. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%

Hmmm. Nehéz helyzet.

Megértem, hogy egy barátnőd ellenségét nehéz szertned.

De amit tudnod KELL: 1.nem kötelező, hogy barátok legyetek! 2.nem biztos, hogy Ő rosszember. Tudom ezt nehéz elhinni, de lehet, hogy Ő tényleg iszonyatosan szereti a tesódat és nem is akart ártani senkinek. 3. az idő minden sebet begyógyít. majd megkedveled (vagy ha nem akkor ott az 1. szabály :D)

2010. máj. 16. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
82%

Szerintem:

Ha szereted a testvéred, akkor megpróbálkozol vele. Viszont semmit sem kell erőltetni. Abból mindig csak rossz dolgok sülnek ki.

Létezik a világban egy olyan dolog, amit úgy hívnak IDŐ. Nagy hatalma van, és rajtad is ez fog segíteni. Ha megpróbálkozol a barátja lenni, kitudja, lehet, hogy egyre jobban megkedveled. De lehet, hogy pont fordítva. Mindenesetre tiszta képed lesz arról, hogy kedveled-e, vagy sem.

U.I.:Ha a testvéred kérdezi, mondd meg neki az igazat ...szerintem, de csak ha kérdezi.

2010. máj. 16. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

Megvan a velemenyem azokrol, akik nos ferfival kezdenek ki. Eleve baj van a jellemukkel. Vagy talan a hazassagtores erenynek szamit??? Persze jonnek a magyarazatok, hogy a kapcsolat mar megvolt romolva stb. De szerintem ez csak kifogas... Nekem senki soha nem artott es boldog parkapcsolatban elek, de megis valamiert nagyon utalom, sot gyulolom azokat, akikrol kiderul, hogy mas ferjevel vagy felesegevel kavartak.

Ha a csaj azt mondana nekem hogy legyunk baratok, mondanam mosolyogva, hogy persze, legyunk azok. Igyekeznek tobbet beszelgetni vele es tobbet megtudni rola. De ha nem elveznem a tarsasagat, akkor mindig talalnek egy kifogast, hogy elfoglalt vagyok, vagy vizsgaznom kell, vagy, hogy a kisebbik gyerekert kell mennem az oviba, sietnem kell...Puszi, puszi es pa!

Igyekeznek diplomatikus lenni! Elfogadnam a csaldert, de csak addig turnem a tarsasagat, ameddig birnam. Mindenesetre eltitkolnam ha nem tudnam sehogyse megszeretni, mert valoszinuleg rosszulesne nehany csaladtagnak.

2010. máj. 16. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ne vegye személyeskedésnek, de rossz emlékeket idéz fel a jelenléte, ezért inkább nem barátkoznál különösebben.
2010. máj. 16. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ami nem megy nem kell erőltetni!Te is külön álló személy vagy és a tesód is. Más érzésekkel, érzelmekkel és más életfelfogással. Nem kell puszipajtásoknak lennetek az új nőcivel, de a harag elkerülése végett válaszd a középutat. És ha nagyon kedvelted az előző feleséget miért ne találkoznátok. Attól még hogy elváltak utjaik neked semlegesnek kell lenned az ügyben, tehát miért alkalmazkodnál a helyzethez, csak azért mert a tesód. Nagyon utálom, aki nős férfira hajt, mert ha nincs adó vevő sincs.
2010. máj. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mentsd fel magad a nyomás alól!!!

Maradj olyan, mint eddig. Ha idővel változika helyzet, akkor annak csak örülni fog. Viszont itt most nem neked kell alkalmazkodni, legyen elég, hogy elfogadod őt, mert a tesód mellett van.

2010. máj. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Azt ,hogy szeressünk valakit nem lehet kierőszakolni.Maradj olyan amilyen vagy.Szerintem
2010. máj. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2010. máj. 16. 12:07

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!