Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megbocsátanál az apádnak?

Megbocsátanál az apádnak?

Figyelt kérdés

Apu kanadai, 3-4 éves lehettem, amikor itt hagyott minket és visszament Kanadába. Soha egy fillérrel nem segítette anyut, nem fizetett gyerektartást, nem keresett, nem akart velem találkozni. Még 5-6 éves lehettem, amikor hívott telefonon néhányszor, aztán évekig semmi, majd 16 éves koromban ismét. Mondta, hogy menjek el hozzá, de nem küldött repülőjegyet, mi meg nem tudtuk volna kifizetni. Ő sem jött el ide, pedig volt pénze és ideje is, egyszerűen nem akart belefektetni ennyi energiát ahhoz, hogy lásson. Ha írtam neki levelet, gyakran nem válaszolt. 3 évig ismét nem keresett, majd most, hogy már nagykorú vagyok, nem köteles anyagilag támogatni, meg szellemi munkát végzek suli mellett, írta, hogy szeretné velem rendbe tenni a kapcsolatát. Régebben sem utáltam, csak mindig csalódást okozott, ezért nem tudtam azt mondani rá, hogy az apám. Most viszont nekem ez elég szembetűnő, hogy eddig nem keresett és most akar valamiféle kapcsolatot kialakítani. Anyuval is sok rosszat tett, mármint teljesen tönkretette. Ő az a fajta ember, aki nem változik, épp ezért nem tudom, hogy érdemes lenne-e egyáltalán beszélnem vele. Nekem kell tudnom, de ti mit gondoltok, megbocsátanátok neki?

19/L


2010. máj. 15. 19:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
65%
Ne menj el hozzá, fölösleges.
2010. máj. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Én találkoznék vele és a szemébe mondanám,hogy egy szemét alak!
2010. máj. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
A gyerektartást se fizette??? Amúgy ha rosszul állsz anyagilag akkor jól jön.
2010. máj. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
87%
Közöld sztem vele, hogy evvel elkésett úgy 19 éve...
2010. máj. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
87%
Ő inkább egy távoli valaki és nem egy apa.Nem csak jogai hanem kötelességei is vannak egy apának.
2010. máj. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Nem! Mond meg neki írásban, hogy ezek után már nem vagy kíváncsi rá!!!!!
2010. máj. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
Ha ő eljön hozzád,találkozz vele,beszélgessetek,vagy ha vezs neked repülőjegyet,érdemes márcsak azért is kimenni,hogy világot láss,de nem érdemli meg,hogy te törd magad,hogy találkozzatok.
2010. máj. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Ha igy neheztelsz ra,akkor nem sok ertelme van a dolognak.
2010. máj. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
52%

Én a helyedben még nem a "megbocsátani vagy sem" kérdésén gondolkodnék. Inkább az érdekelne, hogy mivel magyarázza az eltelt éveket, azt, hogy szinte feléd sem nézett, mit mond arról, hogy most miért akart veled találkozni és így tovább. (Gondolom neked rengeteg kérdés villog a fejedben.)


Ehhez az kell, hogy legalább egyszer találkozzatok. És hallgasd őt. Ne számonkérően, ne megrovóan (minek, ha a lelkiismerete eddig nem szólalt meg), inkább amolyan külső semleges megfigyelőként.


Azért, hogy lásd, miként veszítheti el egy szülő a legfontosabbat: gyereke szeretetét, ragaszkodását ... És tanulj belőle.

2010. máj. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
ja
2010. máj. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!