Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek normálisak a...

Szerintetek normálisak a szüleim? Fontos.

Figyelt kérdés

Nem szeretik ha a barátom nálunk eszik. Sajnálják a kaját, pedig nem vagyunk szegények. Azt mondják, hogy mindenki egyen otthon. Tökre szégyellem magam, mert ha nagy nehezen kimagyarázom őket a páromnak, akkora szegény párom már teljesen megsértődik, ami nem csoda. Nem nagyon engedi anyám, hogy csak úgy a sima hétvégén süteményt csináljak a barátomnak. Meg mindig kiabál, hogy én mit kotyvasztok. Főleg ha este kaját viszek be magunknak a szobámba, hogy mi már itthon nem szoktunk enni 6 óra után. Hogyha szombaton jön, ők direkt vasárnap hoznak egy csomó sütit a cukrászdából, amikor már nincs itt. Sógoromnak meg, meg is mondja, hogy sokat eszik.

Másik szinte nem ad pénzt, azt mondja, ha kell valami dolgozzak. De még tanulok fősulin, nappalis vagyok. Fel sem vettek melózni, mert nem a nagy városban élek ahol van a meló, hanem vidéken. Az óráim meg össze vissza vannak, akkor nem tudok bejárni a suliba és valamiból meg csak 3x lehet hiányozni, mert gyakjegyes. Na és persze, csak diák meló lenne, az meg nem nagyon van a környéken. Ahhoz, hogy 2, 3 műszakba dolgozzak kocsi kell (mert sz*r a tömegközlekedés), vagy albiba kell mennem. Akkor mit keresek? Nem is büszkék rám, hogy fősulis vagyok, hanem ingyenélőként tekintenek rám. Pedig az ösztöndíjamból fedezem a szükségleteimet. Apukám jól keres, de ő az ókorban él, nem tudja, hogy milyen igényei vannak egy lánynak. Inkább a nővéremék számláit fizetik évek óta, mert a sógorom szereti szórni a pénzt. Nem állapot, hogy havonta minimum 50 ezreket fizetnek nekik csekkere. A sógorom meg unalmában órákat telefonál a haveroknak, meg csak kocsikázni tud. Most a fővárosban dolgozik, de ott is nagy lábon él, mert ugyan úgy anyámék fizetnek egy csomó mindent a tesóméknak. Mi meg itthon nem haladunk sehova. Sajnálják a házat felújítani és sajnálják a 30 éves bútorokat kicserélni, persze a tesómék házára nem sajnálnak semmit. Hetente járunk hozzájuk oda csak a benzin 5000 Ft, mert nem a közelben laknak. De még egy csomó mindenben pénzeli őket. Na ha nekem meg kell valami, menjél dolgozni. Falun lakunk, itt nincs diák meló, csak kapálni lehet menni.


2010. máj. 15. 15:59
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
A bébiszitelés jó ötlet, takaritást is válalhatsz, korepetálás is müködhet, esetleg írj pénzért dogákat az osztálytársaidnak. A pénzt amit meg keressel lengesd meg a szüleid orra elött és utána tedd be egy számlára hogy legyen pénzed elköltözni egy albérletbe.
2010. máj. 18. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Imadom ezt az oldalt,de mindig rajovok,hogy rossz helyre szulettem.Eleg kevesen ertettek meg ezt a problemat.Egy szulonek a gyereke meg akkor is a gyereke,ha mar 500 eves.Mas szulo,orul,ha meg nem repul ki a gyerek,ha nem hazudozik,stb.Sajnos nem minden embernek kellenne vallalnia gyereket.Sajnalom,hogy ilyen a helyzet,szerintem ez csak akkor fog megoldodni,ha elkoltozol.Persze,akkor is te leszel a hibas,ezzel egyutt kell elned.Nem igazan lehet jo tanacsot adni,es nem is tudok,csak annyit,hogy legy eros!!!Szerintem beszelgetessel semmire nem mesz veluk,esetleg a tesoddal leulhetnel beszelgetni,es elmondhatnad,mi bant.
2010. máj. 18. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Ne emészd magad! A szüleit és tanárait nem választja az ember::))!! Ők Isten csapásai!!/::))tanár vagyok::))/-A rágódás helyett koncentrálj a tőlük független életed mielőbbi kialakítására..és menj tőlük olyan messze, amennyire csak tudsz, ha boldog akarsz lenni!!Egyébként én diplomás vagyok és szülő, -két felnőtt gyerekekkel- és ma is imádok kertészkedni.. egyedül lenni a természettel és a gyerekeimet körülugrálni::))..nem beszélve arról, hogy rühelem a a nyugati műanyag zöldséget, tejet stb./.ami még tehenet se látott/ és a magyar kereskedelemben kialakult HAZUGSÁGOKAT!!Szóval a kapálás nem szégyen..sőt a magyar paraszt az , akiben ma még ERKÖLCSI ÉRTÉKEK IS vannak!A lányom doktor és Pesten kényszerül még élni,de Ő szokta mondani :"Anyám A VIDÉKI ÉLET ESSZENCIÁLISABB"!!..az EMBERI BUTASÁG PEDIG NÉPBETEGSÉG..LÁSD MEGASZTÁR..ÉS SOK-SOK SZÜLŐ, és persze tanár is....de közel 25 év alatt sok családba belátott az ember akaratlanul is.Tanulj belőle és legyen az életed ELLENPÉLDA! Üdv
2010. máj. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A népbutító műsoroktól pedig, semmit sem gyűlölök jobban.

2010. máj. 18. 09:58
 25/27 anonim ***** válasza:

Most már 32/N vagyok,2 kicsivel...de amikor tini voltam,anyuméknak nem volt sok pénzük,éppen megéltünk,de ha a barátaim ott voltak,sose volt olyan,h nem kaptak volna enni,inni stb...igaz minden nyáron mentem diák munkára(kis városban) ujságot hordtam,vagy éíptőtáborban voltam...nagy álmom volt, az orvosi egyetem,anyagi okok miatt,már csak álom marad...elmentem olyan suliba,ami ösztöndíjas volt,igy anyuméknak ne került olyan sokba a továbbtanulásom, már melo mellett tanultam fősulin...nem volt könnyű menet...sem anyagilag,sem másképp...anyumék nem tudtak belesegíteni...

De hogy a párom,vagy a barátnőim,kollégáim ha ott voltak,nem kaptak volna enni,vagy bármi más sose volt..ezt nem is értem a szüleid részéről...

Már önálló családi életem van,de aki ide jön mindenkinek szívesen adok enni,inni stb...

és csak remélni tudom,ha nagyobbak lesznek a gyermekeim fizteni bírom az általuk választott egyetemet...


Keress diák melot nyárra,menj mcdonaldsba vagy bárhova melozni,biztos van a fősulinak valamilyen olyan szervezete,ami diákmunkával foglalkozik.

Lépj!

2010. máj. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Hát figyelj, hülyeség, hogy a sógorodat pénzelik, miközben te vagy a gyerekük, de úgy tűnik, nekik a tanulás csak ingyenélés, a munka a becsülendő. Ez van, nem egyedüli a problémád, más családoknál is így van. Édesapám anno azért nem mehetett egyetemre, mert a szülei közölték vele, hogy húzzon dolgozni, nem adnak innentől kezdve neki egy fillért sem. Édesanyámnak meg azt mondta nagyanyám, hogy a nővérének már fizette az egyetemet, neki nem tudja, keressen állást magának.

Számomra az világos, hogy a nővéredet többre becsülik, mint téged. Ez van. Édesanyám szeret engem, de neki mindig is a nővérem lesz a kedvenc, pedig egy buta liba, ahhoz van esze, hogy milyen színűre festesse be a haját, és 17 évesen lelépett itthonról. Én meg tanulok ezerrel, egyetemre járok, segítek amiben tudok... mégse számít.

Az mondjuk fura, hogy anyudék nem akarnak a barátodnak enni-inni adni, de ez bizonyára azért van, mert nem kedvelik őt. Mondjuk fura, mert a magyar vendégszeretet egykor híres volt. Nem tudom, ki járt Erdélyben, de ott még nem jöttek ki az emberek ebből a jó szokásukból, olyan trakta van, hogy csak győzzed :)

Szerintem anyukádékkal nem lehet beszélni, és mindenképpen el kell menned dolgozni, legalább nyáron. Ajánlottak ötleteket, nem csak kapálás létezik a világon.

2010. máj. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Én azért ajánlanám,hogy magyarázd el anyukádénak a dolokat konkrétan és nyugodt lélekkel vond őket kérdőre. Mond el,hogy téged ez mennyire sért és zavarja az igazságérzetedet. És igen is a szülő örökre szülő marad, ő vállalta a felelősséget érted.Nem mondom,hogy 50éves korodig tartson el, de ige is legyen büszke arra,hogy tanulni akarsz és vinni valamire. Mondtad ,hogy vidéken laksz és nincs munka.Én ezt megértem.Habár én városban lakom,de itt is kevés a diákoknak való munka, a legközelebbi nagyváros innen 30km-re van.Tehát ha ott kapnék munkát, 300ft órabérrel tegyük fel, akkor is a havi bérem fele elmenne a helyi járatokra meg buszjáratokra+kaját is kell venni...Nagyon nehéz helyzetben van az ilyen ember. =(Én nyáron dolgoztam az egyik gyárba szalag mellett meg barackszedést vállaltam. És persze a kissebségiek kapnak támogatást,de mi nem, akik főiskola mellett dolgozni kényszerülnek semmi pénzért... na mindegy.Próbáld megbeszélni a dolgokat a szüleiddel.Nem jól van ez így az teljesen igaz-!!!
2010. máj. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!