Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek normálisak a...

Szerintetek normálisak a szüleim? Fontos.

Figyelt kérdés

Nem szeretik ha a barátom nálunk eszik. Sajnálják a kaját, pedig nem vagyunk szegények. Azt mondják, hogy mindenki egyen otthon. Tökre szégyellem magam, mert ha nagy nehezen kimagyarázom őket a páromnak, akkora szegény párom már teljesen megsértődik, ami nem csoda. Nem nagyon engedi anyám, hogy csak úgy a sima hétvégén süteményt csináljak a barátomnak. Meg mindig kiabál, hogy én mit kotyvasztok. Főleg ha este kaját viszek be magunknak a szobámba, hogy mi már itthon nem szoktunk enni 6 óra után. Hogyha szombaton jön, ők direkt vasárnap hoznak egy csomó sütit a cukrászdából, amikor már nincs itt. Sógoromnak meg, meg is mondja, hogy sokat eszik.

Másik szinte nem ad pénzt, azt mondja, ha kell valami dolgozzak. De még tanulok fősulin, nappalis vagyok. Fel sem vettek melózni, mert nem a nagy városban élek ahol van a meló, hanem vidéken. Az óráim meg össze vissza vannak, akkor nem tudok bejárni a suliba és valamiból meg csak 3x lehet hiányozni, mert gyakjegyes. Na és persze, csak diák meló lenne, az meg nem nagyon van a környéken. Ahhoz, hogy 2, 3 műszakba dolgozzak kocsi kell (mert sz*r a tömegközlekedés), vagy albiba kell mennem. Akkor mit keresek? Nem is büszkék rám, hogy fősulis vagyok, hanem ingyenélőként tekintenek rám. Pedig az ösztöndíjamból fedezem a szükségleteimet. Apukám jól keres, de ő az ókorban él, nem tudja, hogy milyen igényei vannak egy lánynak. Inkább a nővéremék számláit fizetik évek óta, mert a sógorom szereti szórni a pénzt. Nem állapot, hogy havonta minimum 50 ezreket fizetnek nekik csekkere. A sógorom meg unalmában órákat telefonál a haveroknak, meg csak kocsikázni tud. Most a fővárosban dolgozik, de ott is nagy lábon él, mert ugyan úgy anyámék fizetnek egy csomó mindent a tesóméknak. Mi meg itthon nem haladunk sehova. Sajnálják a házat felújítani és sajnálják a 30 éves bútorokat kicserélni, persze a tesómék házára nem sajnálnak semmit. Hetente járunk hozzájuk oda csak a benzin 5000 Ft, mert nem a közelben laknak. De még egy csomó mindenben pénzeli őket. Na ha nekem meg kell valami, menjél dolgozni. Falun lakunk, itt nincs diák meló, csak kapálni lehet menni.


2010. máj. 15. 15:59
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
23%
Felnőtt vagy, amit ezutána szüleidtől kapsz, az nem "jár" automatikusan, max. kapod ajándékba. Az pl. nem jutott eszébe a barátodnak, hogy az egész családodnak hozzon sütit, amikor jön? Gondolom, anyukádnak is jólesne. Vagy alkalomadtán 1-2 szál virág.
2010. máj. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Szokott hozni tortákat meg süteményt és ez a ciki.
2010. máj. 15. 20:39
 13/27 anonim válasza:
100%
Finoman kérdezd meg egyszer anyukádat, hogy magyarázza el neked, miért tesz ekkora különbséget a két gyereke között?
2010. máj. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

Már kérdeztem és azt mondja, hogy a nővérem már 17 évesen dolgozott én meg ingyenélő vagyok.

Na de nem mondta senki a nővéremnek, hogy ne tanuljon jó és csak szakiskolába járjon 3 évet, utána meg dolgozzon.

Azt szokták mondani, hogy őket kell segíteni. Ja amúgy meg a tesóm anyósáék egy fityinggel sem támogatták őket még soha. Mindent e mi szüleink. Sógorom testvérei azt is sajnálták tőlem, hogy a szüleim fizették a jogsimat azt mondták dolgozzak meg érte. Na de ehhez meg mi közük van a sógorom tesóinak?

2010. máj. 15. 21:55
 15/27 anonim ***** válasza:
Akkor ezek szerint te is kapsz! (jogosítvány pl. nem két fillér) nem értem mi a bajod.
2010. máj. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
Te jársz a barátodékhoz?
2010. máj. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
Szentem igazad van. Ez a kajás dolog teljesen abnormális. És szentem inkább büszkének kellene lenniük arra, h tanulsz. És az érthető, h azt kérik, h dolgozz, de meg kellene érteniük, h nem találsz munkát. És inkább a sógorod ingyenélő, mint te. És még akkor is érthető lenne, amit a szüleid csinálnak, ha nagyon szegények lennétek, de mint elmondtad, nem vagytok azok, és inkább neked kellene adniuk a pénzt, mint a sógorodnak, mert te vagy a lányuk.
2010. máj. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim válasza:
100%
babyszitterkedj hétvégén. csinálj szórólapot és tedd ki egy csomó helyre és többet segíts otthon. valami baja van anyudnak veled ha már azért is szól, hogy összemocskolod a konyhát...
2010. máj. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
0%
Na azt a barátot én sem etetném,aki szégyellné,hogy a felnőtt lányom nyári szünetben dolgozzon.Milyen ország lesz a miénk,ha a cigány nem szégyell dolgozni a magyar meg igen. Nem szégyelled te magad? Egy szülőnek nem kötelessége támogatni felnőtt gyermekét!!!Örülj,hogy ingyen otthon lakhatsz,és téged etetnek!
2010. máj. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
Utolsó csókold meg a rózsaszín s*ggemet!!!
2010. máj. 17. 22:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!