Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek normálisak a...

Szerintetek normálisak a szüleim? Fontos.

Figyelt kérdés

Nem szeretik ha a barátom nálunk eszik. Sajnálják a kaját, pedig nem vagyunk szegények. Azt mondják, hogy mindenki egyen otthon. Tökre szégyellem magam, mert ha nagy nehezen kimagyarázom őket a páromnak, akkora szegény párom már teljesen megsértődik, ami nem csoda. Nem nagyon engedi anyám, hogy csak úgy a sima hétvégén süteményt csináljak a barátomnak. Meg mindig kiabál, hogy én mit kotyvasztok. Főleg ha este kaját viszek be magunknak a szobámba, hogy mi már itthon nem szoktunk enni 6 óra után. Hogyha szombaton jön, ők direkt vasárnap hoznak egy csomó sütit a cukrászdából, amikor már nincs itt. Sógoromnak meg, meg is mondja, hogy sokat eszik.

Másik szinte nem ad pénzt, azt mondja, ha kell valami dolgozzak. De még tanulok fősulin, nappalis vagyok. Fel sem vettek melózni, mert nem a nagy városban élek ahol van a meló, hanem vidéken. Az óráim meg össze vissza vannak, akkor nem tudok bejárni a suliba és valamiból meg csak 3x lehet hiányozni, mert gyakjegyes. Na és persze, csak diák meló lenne, az meg nem nagyon van a környéken. Ahhoz, hogy 2, 3 műszakba dolgozzak kocsi kell (mert sz*r a tömegközlekedés), vagy albiba kell mennem. Akkor mit keresek? Nem is büszkék rám, hogy fősulis vagyok, hanem ingyenélőként tekintenek rám. Pedig az ösztöndíjamból fedezem a szükségleteimet. Apukám jól keres, de ő az ókorban él, nem tudja, hogy milyen igényei vannak egy lánynak. Inkább a nővéremék számláit fizetik évek óta, mert a sógorom szereti szórni a pénzt. Nem állapot, hogy havonta minimum 50 ezreket fizetnek nekik csekkere. A sógorom meg unalmában órákat telefonál a haveroknak, meg csak kocsikázni tud. Most a fővárosban dolgozik, de ott is nagy lábon él, mert ugyan úgy anyámék fizetnek egy csomó mindent a tesóméknak. Mi meg itthon nem haladunk sehova. Sajnálják a házat felújítani és sajnálják a 30 éves bútorokat kicserélni, persze a tesómék házára nem sajnálnak semmit. Hetente járunk hozzájuk oda csak a benzin 5000 Ft, mert nem a közelben laknak. De még egy csomó mindenben pénzeli őket. Na ha nekem meg kell valami, menjél dolgozni. Falun lakunk, itt nincs diák meló, csak kapálni lehet menni.


2010. máj. 15. 15:59
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
80%

Nemsokára úgyis beindulnak a mezőgazdasági munkák, el lehet menni dolgozni. (pl.:kapálni)

Meg nyáron gondolom ráérsz dolgozni, nincs iskola, úgyhogy ezen kár aggódni.

2010. máj. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
A barátom nem engedi, hogy leégessem.
2010. máj. 15. 16:35
 3/27 A kérdező kommentje:
Na meg nehogy már én gürcöljek, a sógorom meg lusta dolgozni és apámék őket pénzeljék. (ha dolgozik is szóraja pénzt két kézzel)
2010. máj. 15. 16:37
 4/27 anonim ***** válasza:
82%

a barátod nem engedi, hogy dolgozz??? akkor tartson el:)


hát jólvan, akkor duzzogj, és mutogass a sógorra, hogy őt pénzelik, téged meg nem. de ettől neked nem lesz pénzed:)


ezt meg, hogy nem ehet nálad a barátod, ez kicsit durva, én a helyedben próbálnám megbeszélni a szüleiddel ezt a dolgot, mert tényleg gáz. esetleg ha elmennél dolgozni (:D) akkor vehetnél alapanyagokat, és készíthetnél neki abból kaját. arra már elméletileg nem szólhatnak semmit.

2010. máj. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Az ösztöndíjamból szoktam vásárolgatni. Pl alapanyagot sütikre, de anyám akkor is kiabál, hogy mit mocskolok a konyhájában, pedig elmosogatok a "mocskolás" után.

Amúgy a földeken csak cigány napszámosok dolgoznak, a barátom azért nem engedi.

Anyám azt szokta mondani, hogy ha nem tetszik fogjak magamnak valami gazdag pasi (az se érdekli ha öreg), költözzek hozzá és majd ő eltart. De könyörgöm nekem komoly kapcsolatom van.

2010. máj. 15. 16:48
 6/27 anonim ***** válasza:
91%

Én is dolgozom földeken, mivel a fizetésem semmire sem elég, és jó, ha hétvégén is tudok keresni valamennyit, legalább ilyenkor. Amúgy magyar vagyok, nem cigány.


A kérdésedre válaszolva pedig: nem normálisak.

2010. máj. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Én csak rokonnak segítettem ingyen a földjén.
2010. máj. 15. 16:55
 8/27 A kérdező kommentje:
Tesóméknak fizetik a külföldi nyaralást is, ők meg még a Balatonon sem voltak.
2010. máj. 15. 17:00
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

hát én se mennék cigányok közt dolgozni,ki tudja mi törénik ott.

A szüleid nem normálisak!!! sógorod meg menjen dolgozni?én helyedben úgy felrúgyjám a seggét!!!utálom aki nem dolgozik ,csak pénzelik másik pénzéból.

2010. máj. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
26%
A szüleidtől örökölted az irigységet?
2010. máj. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!