Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg nincs okom szomorkodni?

Tényleg nincs okom szomorkodni?

Figyelt kérdés

Elöljáróban tudnotok kell, hogy már rég nem élnek a szüleim és rokonaim sincsenek. A férjem ezzel szemben szerencsés, bár nálam idősebb, testvérei, anyukája és rengeteg rokona van. Az ő születésnapját, névnapját mindig megünnepeljük itthon: jön a családja, van eszem-iszom, szép ajándékok. Ugyanígy a többi családtagjáét is, olyankor nyilván nem nálunk van a "sáskajárás". Az én ünnepeim viszont mintha nem is lennének, reggel kapok tőle egy puszit - ha elfelejti, akkor csak este és többnyire ennyi. 10 év házasság alatt - figyeljetek, nem túlzok, ennyi - egyszer kaptam a kertből(!) 1 szál rózsát, egyszer mobiltelefont (a legegyszerűbb, legolcsóbb modelt, nehogy valami komolyabbra gondoljatok! Persze nem is vágytam soha valami csili-vili készülékre, szóval nagyon örültem neki, azt is ő mesélte el ragyogó képpel, hogy éppen akciós volt és milyen szuperolcsón vette :) ), és egyszer egy feliratos bögrét. A családja rám se hederít, de az anyukája mindig felhív és telefonon gratulál.


Nemrégiben kerek születésnapom volt. Azt reméltem, legalább ezt az egy alkalmat feledhetetlenné teszi a férjem, de csalódtam. Utólag anyósom úgy állítja be - kicsi fia elpanaszolta neki -, hogy mindez csak az én hozzáállásom miatt van, én vagyok telhetetlen.

És most itt a történet lényege: a férjem elballagott egy zaciba(!) és vett egy hajszálvékony, láthatóan többször (nem szépen) javított arany karkötőt és egy valóban szép fülbevalót. Egy kis papírtasakban (rajta nagy betűkkel a zaci reklámja, címe) adta oda, rögtön láttam, hogy honnan van. AMikor kibontottam, nyilvánvaló volt, hogy a karkötő nagyon viharvert, max. törtaranynak lenne jó. A fülbevaló tényleg szép, DE akkor is: használt!!! A kedvéért betettem a fülembe, de rögtön kiderült, hogy az egyiknek a zárja sem működik, meg kell csináltatni. Sírtam, mint a záporeső, hogy tényleg soha, semmit nem kapok, neki mindig szép ajándékokat keresek, választok, hatalmas vendégsereget szervezek, sütök-főzök rájuk és még egy kerek születésnapomra is csak mások által levetett (vagy éppen lopott? Ki tudja, mi nem kerül be a zacikba) ékszert vásárolt egy zaciban! Higyjétek el, nagyon örültem volna egy könyvnek, szép fehérneműnek, egy parfümnek, virágnak, bárminek, hiszen eddig sem kényeztetett el. Anyósom másnap felhívott és nagyon lehordott, hogy mit képzelek, ezek biztosan nagyon szép ékszerek, ne legyek telhetetlen, örüljek, hogy a férjem gondolt rám és vett ajándékot és szégyeljem magam, amiért elrontottam az ünnepet!!! Ezen még jobban elkeseredtem. Mégis ki rontotta el kinek az ünnepét? Nekem volt a születésnapom, amit amúgy sem ünnepel meg soha senki, a 4 fal között szomorkodva töltöm minden évben. Ki is rontotta el?! Tényleg, ennyi év házasság után ilyen ajándékot érdemlek?


Mondjátok, szerintetek is telhetetlen vagyok? Szép ajándék a töredezett, karcos, karkötő és a - bár szép - de használt és ráadásul javításra szoruló fülbevaló? Tényleg örülnöm kellene? Ti vennétek efféle ajándékot a férjeteknek/feleségeteknek?


2010. máj. 15. 12:04
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem nem ezen az egy ajándékon kéne keseregni és nyalogatni a sebeid, hiszen ez nem egyszeri eset, el vagy hanyagolva teljesen. Ha változtatni akarsz, változtass. Ha a férjeddel nem megy, akkor nélküle. Ne legyél gyenge. És a gyereked érzi, hogy nem vagytok boldog család, így a nyeléssel neki is és magadnak is ártasz.

Annyira bosszantó, hogy itt busongsz ezen a nyomorult ajándékon, miközben sokkal nagyobb dolog áll a háttérben. Mikor lesz az utolsó csepp a pohárban? Így akarsz élni 80 éves korodig? Ha sehogyan sem tudsz változást előídézni, akkor össze kéne szedned magad és a nehezebb lépest meghozni, válni, új életet kezdeni. Megbetegíted magad is és a gyereket is.

2010. máj. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%
én se kaptam soha semmit férjemtől, míg egy alkalommal,mikor a születésnapom volt és úgy csinált, mintha nem is lenne semmi, összepakoltam és elmentem egy pár napra úgy, hogy nem hagytam, hogy elérjen. rögtön tudta, hogy mi a gond, pedig mindig mondtam neki,hogy mi a problémám, de az ikszedik alkalom után már elegem lett. bocsánatot kért és azóta tényleg próbál figyelni mindenre, meg tudunk beszélni mindent. de az anyósom azóta sem gondol rám, egyik ünnepen sem, csak a kicsit fiát köszönti fel,még karácsonykor is, de nem érdekel, mert emberileg sincs toppon anő, tehát hidegen hagy. inkább ne köszöntsön fel.
2010. máj. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

utolsó: nálad szerencse, hogy kapcsolt a férjed.

De az a rossz, hogy szerintem a kérdezőnél ez nem lenne megoldás.. a férje max kiakadna, hogy mit képzel, meg hogy csak megsértődött, érzékeny és ennyi.. ha ezt az ékszeres dolgot nem fogta fel, amikor a párja ott zokog.. helyette meg az anyjának megbántódva elmeséli, hogy a felesége nem értékelte az ajándékát.. szóval ez itt sajnos szerintem nem lenne célravezető.

2010. máj. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg megérzik a gyerekek ha boldogtalan vagy. Igaz én még csak 20 éves vagyok, de emlékszek, hogy már 3-4 évesen is tudtam, hogy nincs minden rendben a szüleim között. Pedig semmi jelét nem adták, sőőt olyan kedvesen beszéltek és viselkedtek egymással mint a tinik az első szerelemnél. Anyám minden este gyertyafényes vacsorával várta apámat, apám mindig vitt neki valami ajándékot. Állandóan kézen fogja járkáltak, ölelgették egymást stb. Ennek ellenére mégis tudtam, éreztem. És igazam volt! 10 éves lehettem, amikor hallottam, hogy anyám beszélget az egyik barátnőjével, és elmondta, hogy ezt a házasságot ő nem is akarta, szinte ráerőltették, és nagyon szomorú volt. Szóval ennyire megérzik a gyerekek,attól, hogy nem mondják. Tényleg okosabbak mint a felnőttek ilyen értelemben.
2010. máj. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
57%
Bocsi,de ha NEKED nincs kedved kiharcolni a figyelmességet a férjedtől,akkor minek tetted fel ezt a kérdést??? Jó ez az állapot neked?? Nem jó. Akkor miért nem teszel valamit, hogy megváltozzon?????????Mi sem tudunk segíteni csak tanácsot adni,változtatni neked kell. Állj a sarkadra és kavard fel egy kicsit otthon az állóvizet.Tiéd a ház tudod mivel fenyegetni aput.
2010. máj. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
65%
Téged ebben a családban mindenki KIHASZNÁL!
2010. máj. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%

Felettébb ismerős sztori, az egyik barátunknál is előfordult egy ilyen eset, minimális különbségekkel.


Azt kell mondanom, hogy nagyon naiv vagy, ha azt gondolod, hogy ez a férfi valóban szeret téged. Ez egy nagyon csúnya érdekházasság, ahol te lehetsz Hamupipőke (gondolom mindig van otthon tiszta ruha, meleg étel, a gyerek is szépen jár iskolába... ugye, hogy nem tévedek?), a férjed pedig éli az életét anyukája szoknyájának árnyékában.

Hogy mennyire becsül meg téged, az nemcsak ilyenkor, de a mindennapokban is megmutatkozik. Eljártok néha-néha? Vannak közös programok? Sétálgattok, beszélgettek kéz a kézben? Néha melléd bújik csak úgy, egy kis ölelésre, beszélgetésre, vagy kizárólag, ha szexet akar?


Soha, de soha nem lennék képes zaciból vásárolni bármit a feleségemnek születésnapi/névnapi/karácsonyi ajándék gyanánt. Ennél sokkal-sokkal többre becsülöm őt. Ha új ékszerre éppen nem telik/telne, inkább egy szép fehérneműt választanék vagy vennék egy üveggel a kedvenc parfümjéből, esetleg egy (azaz kettő) színházjegyet. Sok mindennel ki lehet fejezni a másik iránti szeretetet, megbecsülést, de az én - és ahogy látom, szerencsére a legtöbben ugyanígy éreznek - értékrendem szerint a használt ékszer ebbe nem tartozik bele.

Szerintem, amikor jön az ő születés- vagy névnapja, vegyél valami turkálóban egy szakadt, pecsétes zakót és add át neki, hátha az majd fejbekólintja.

Amúgy én sem értem, miért élsz még együtt egy ilyen tahóval.

2010. máj. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
A harmadik 12:15-ös vagyok. Azt még nem írtam, hogy annak ellenére, hogy így viselkedett velem, biztos voltam benne, hogy szeret. Ha valaki azt mondja, hogy nem, biztos kiröhögöm. A szakításba is alig akart bele menni. Amikor végül csak szakítottam, egy hét után azt vettem észre, hogy máris más nője van. Úgyhogy csak nem szeretett ő... Nem vagytok ti is véletlenül így?
2010. máj. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!