Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg nincs okom szomorkodni?

Tényleg nincs okom szomorkodni?

Figyelt kérdés

Elöljáróban tudnotok kell, hogy már rég nem élnek a szüleim és rokonaim sincsenek. A férjem ezzel szemben szerencsés, bár nálam idősebb, testvérei, anyukája és rengeteg rokona van. Az ő születésnapját, névnapját mindig megünnepeljük itthon: jön a családja, van eszem-iszom, szép ajándékok. Ugyanígy a többi családtagjáét is, olyankor nyilván nem nálunk van a "sáskajárás". Az én ünnepeim viszont mintha nem is lennének, reggel kapok tőle egy puszit - ha elfelejti, akkor csak este és többnyire ennyi. 10 év házasság alatt - figyeljetek, nem túlzok, ennyi - egyszer kaptam a kertből(!) 1 szál rózsát, egyszer mobiltelefont (a legegyszerűbb, legolcsóbb modelt, nehogy valami komolyabbra gondoljatok! Persze nem is vágytam soha valami csili-vili készülékre, szóval nagyon örültem neki, azt is ő mesélte el ragyogó képpel, hogy éppen akciós volt és milyen szuperolcsón vette :) ), és egyszer egy feliratos bögrét. A családja rám se hederít, de az anyukája mindig felhív és telefonon gratulál.


Nemrégiben kerek születésnapom volt. Azt reméltem, legalább ezt az egy alkalmat feledhetetlenné teszi a férjem, de csalódtam. Utólag anyósom úgy állítja be - kicsi fia elpanaszolta neki -, hogy mindez csak az én hozzáállásom miatt van, én vagyok telhetetlen.

És most itt a történet lényege: a férjem elballagott egy zaciba(!) és vett egy hajszálvékony, láthatóan többször (nem szépen) javított arany karkötőt és egy valóban szép fülbevalót. Egy kis papírtasakban (rajta nagy betűkkel a zaci reklámja, címe) adta oda, rögtön láttam, hogy honnan van. AMikor kibontottam, nyilvánvaló volt, hogy a karkötő nagyon viharvert, max. törtaranynak lenne jó. A fülbevaló tényleg szép, DE akkor is: használt!!! A kedvéért betettem a fülembe, de rögtön kiderült, hogy az egyiknek a zárja sem működik, meg kell csináltatni. Sírtam, mint a záporeső, hogy tényleg soha, semmit nem kapok, neki mindig szép ajándékokat keresek, választok, hatalmas vendégsereget szervezek, sütök-főzök rájuk és még egy kerek születésnapomra is csak mások által levetett (vagy éppen lopott? Ki tudja, mi nem kerül be a zacikba) ékszert vásárolt egy zaciban! Higyjétek el, nagyon örültem volna egy könyvnek, szép fehérneműnek, egy parfümnek, virágnak, bárminek, hiszen eddig sem kényeztetett el. Anyósom másnap felhívott és nagyon lehordott, hogy mit képzelek, ezek biztosan nagyon szép ékszerek, ne legyek telhetetlen, örüljek, hogy a férjem gondolt rám és vett ajándékot és szégyeljem magam, amiért elrontottam az ünnepet!!! Ezen még jobban elkeseredtem. Mégis ki rontotta el kinek az ünnepét? Nekem volt a születésnapom, amit amúgy sem ünnepel meg soha senki, a 4 fal között szomorkodva töltöm minden évben. Ki is rontotta el?! Tényleg, ennyi év házasság után ilyen ajándékot érdemlek?


Mondjátok, szerintetek is telhetetlen vagyok? Szép ajándék a töredezett, karcos, karkötő és a - bár szép - de használt és ráadásul javításra szoruló fülbevaló? Tényleg örülnöm kellene? Ti vennétek efféle ajándékot a férjeteknek/feleségeteknek?


2010. máj. 15. 12:04
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

hát ez egyáltalán nem normális dolog....(mármint nem az ajándékra gondolok)

szerintem kerek perec, normálisan add a tudtukra, hogy te is ugyanolyan ember vagy mint ők

nehogy már, csak az ő szülinapjukon legyen nagy dínom-dánom

2010. máj. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
95%
Te se menj el senki születés és névnapjára sőt, még a férjednek se vegyél semmit.Talán majd rájön(nek, hogy valami nincs rendben.
2010. máj. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Természetes hogy elvagy keseredve én is ellennék.

Ezentúl amikor neki van születésnapja te se csinálj nagy "bulit" és vegyél neki egy polót vagy egy tusfürdőt.

2010. máj. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó voltam.

Zaciból meg végképp nem venék semmit a feleségemnek.Akkor inkább a könyv.

2010. máj. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Ez durva. Teljesen igazad van. Az én volt párom is ilyen volt, de nem is tudtam elviselni, ott hagytam. Nem ezért az egy dologért. Mellette még nem is figyelt rám, nem mondhattam el neki a gondjaimat mert nem érdekelte, és mindig elfelejtette amit mondok. Nem tudom te hogy bírod már 10 éve!
2010. máj. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

A férjed szégyellje magát és ne te. Az anyósodra rá se hederíts, emiatt ne legyetek haragban , hisz nyilván máshogy adta elő a férjed neki, mint ahogy te látod a helyzetet.

A férjednek pedig nem panaszkodi kellett volna az anyjának, ahnem elgondolkodni a dolgokon. Mondd el neki töviről hegyire, azt amit leírtál.

Majd írd meg mi történt.:)

2010. máj. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
hát hallod teljesen igazad van! :S nekem is nagyon rosszul esne :(
2010. máj. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

De, van bőven. Nem írtad, hogy egyébként boldog-e a házasságod? A férjedet ennek hiányában nem akarom minősíteni, mert a legkedvesebb jelzőm a szánalmas lenne.

Boldog vagy vele egyáltalán? Ilyen házasságról álmodoztál kislány korodban? Vagy azért tartasz ki mellette, mert rajta kívül senkid sincs? Ha így van, én inkább kilépnék ebből a házasságból. Fiatal lehetsz még, ennél magányosabb egyedül sem lennél. Nem vagyok híve a ripsz-ropsz, ez nem megy, váljunk el dolognak, viszont van, amikor megváltás lehet a válás. 10 év alatt sosem beszéltetek a problémáidról a férjeddel? Az nem megoldás, hogy leülsz, és sírsz egy sort. Ettől nem fog semmi sem megváltozni. Mondd el neki, hogy mi bánt, mi fáj, és ha nem érti meg és nem akar változtatni a családi kapcsolaton, akkor légy határozott. Ne tűrd el, hogy te legyél a rokonságában a legalsó lépcsőfokon. Nekem anyukám mindig azt magyarázta, hogy míg gyerek valaki, a szülei és a testvére(i) az elsők. Ha kirepül, házasságot köt, akkor a házastárs az első, utána a szülők, testvérek. Ha gyerek születik, az kerül az első helyre, utána a házastárs, szülők, testvérek.

Te nagyon nem jó helyre vagy besorolva, igazán sajnállak, de állj a sarkadra. És fel a fejjel.

2010. máj. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Nincs mit szégyenled, sajnos vannak ilyen emberek de Neked se kellene mindent szó nélkül hagyni. Más az érték rendetek,nálunk is hasonló volt a helyzet csak itt pont fordítva .
2010. máj. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem lehet szépen, egyenesen elmondani a férjednek? Szépen nyisd fel a szemét (de ne vagdalkozóan), hogy az ő szülinapja hogy szokott kinézni, te mindent megteszel, hogy boldog legyen, ellenben a tiéddel. Ez nagyon szánalmas, ő a kiskirály, az elkényeztetett fiúcska, te meg kábé egy cselédlány, aki elégedjen meg egy használt, hordhatatlan ékszerrel. Nem veszi észre, hogy ez mennyire ciki? Én ettől kevesebbtől is úgy szégyellném magam. A házasságotok amúgy milyen?


23L

2010. máj. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!