Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A srácnak kellene eszébe...

A srácnak kellene eszébe jutnia vagy nekünk kellene szólni?

Figyelt kérdés

Tesóm barátja szinte minden másnap átjön hozzánk főleg, hogy 2 utcával arrébb van a munkahelye. Itt alszik, itt eszik van amikor napi 2szer is. Anyám mindenből többet süt, főz hogy ne legyen üres az asztal de nem győzzük. Hónap végére nem maradt már pénzünk, anyámnak úgy kellett kölcsönkérni fizetés előtt a bevásárlásra.

A srác elég jómódú, van saját lakása, egyedül él, kapott autót és nagyon jól is keres. Nem értem hogy a tesóm miért nem megy át hozzá szinte soha miközben ott tényleg kettesben lehetnének vagy a srác mért nem tud csak úgy átjönni hogy pár órára átugrik és megy haza(10-15 percre lakik autóval). Az nem jut eszébe hogy tesómmal elmennének bevásárolni és ő fizet, anyám szerint meg kínos lenne szólni hogy adjon be a kajába. Tesómnak meg alig van pénze, ha van is azt rögtön elveri és persze védi a barátját, nem mondaná neki hogy vásároljon be.

Mi lenne a megoldás szerintetek?


2017. ápr. 9. 13:34
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem meg genis szoljal neki nyugodtan Te, hogy anyukadnak nem marad penze honap vegere, mert +1 embert kell etetnie rendszeresen, es neha besegithetnenek neki.

Ha meg mar kimondtad, akkor lehet nyugodtan teged lehurrogni hogy ne szolj bele. Mit tudnak csinalni veled? Akkor mar keso! De legalabb a srac tudtara hoztad, az a lenyeg.

Aztan ha szorult bele nemi joerzes, akkor elgondolkodik, hogy msahogy kene.

2017. ápr. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Ha nem is tud konkrét számokat de azt biztos sejti hogy nem keresünk sokat mert 20 éves autóval járunk és a házunkat se tudjuk rendesen karbantartani. Tudja hogy mit dolgoznak a szülők és innen is sejtheti mert azok a a munkák nem fizetnek olyan jól.

De még ha jól is keresnének akkor is szerintem illik felajánlani vagy csak úgy beállítani egy szatyor kajával mert a gazdagok se osztogatják csak úgy a kenyerüket.


A srác panelban lakik és azt mondják jobban érzik magukat a kertes házban és mindkettőjük munkahelye a mi házunkhoz van közelebb.

2017. ápr. 9. 14:14
 13/21 anonim ***** válasza:
94%
Nem sejti,hidd el. Egy egyedülálló, jómódú srácnak ötlete sincs, hogy mennyibe kerül több embert etetni. Beszéljetek velük.
2017. ápr. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
94%
Egyetértek #13-assal, szerintem is egyszerűen az van, hogy gőze nincs, mibe kerül a kaja, mit jelent kevés pénzből élni, fel sem merül benne, hogy kellemetlenséget okoz. Meg lehet neki mondani kedvesen, de egyértelműen, hogy nálatok minden fillérnek helye van, nagyon szeretitek, szívesen látjátok, de ha rendszeresen ott akar étkezni, akkor adjon be a kajapénzbe legalább 25-30 ezret. Minimum ennyibe belekerülne, ha minden másnap rendelné magának az ebédet+vacsorát, mert főzni, gondolom, nem tud.
2017. ápr. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
90%
Elég tesze-tosza család lehet, ha az anya nem képes szólni, hogy barát ide-barát oda, nem a család tagja. Nincs több kajálás, sem más.
2017. ápr. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 jafnrétti ***** válasza:
87%

Szerintem tesódnak kéne szólnia először is, de ha benne nincs ennyi a saját családja felé, akkor anyukátoknak kéne mondania a fiúnak. "Pisti, meddig maradsz? Egy óra múlva ebédelünk, gondolom addigra te is mész már haza, ugye?"

De ha ez így nem oké, akkor nyíltan meg kell mondani, hogy Pisti, ne haragudj, de nekünk anyagilag megterhelő még téged is eltartani, ezért szeretnénk, ha a saját otthonodban laknál, ott ennél. Ha majd úgy adódik szívesen látunk VENDÉGSÉGBE nálunk, de nem tudunk minden nap plusz egy főt etetni.

2017. ápr. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem elég nagy vagy már, elintézheted a problémát. Vond félre a srácot, mondd, hogy anyukád őrlődik az anyagiak miatt, de nem mer szólni. Te viszont látod, hogy sokszor kölcsönkér, amit eddig nem tett.

Jó lenne, ha bevásárolna tesóddal időnként. Ebből azért érthet, anyukádat pedig ebbe nem kell bevonni.

2017. ápr. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
79%
Tesódnak se mersz szólni? Senki nem mer szólni senkinek? Megáll az eszem! A hülyegyerek meg röhög rajtatok!
2017. ápr. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

szerintem meg ne csinálj semmit, nem te vagy a felnőtt. ha a szüleid ennyire gyámoltalanok, hogy még a tesódnak sem mernek szólni, akkor hagyd rájuk. nem neked kell megoldanod az ő gyávaságukból eredő problémákat. ha már a fél városnak tartoznak a fiú miatt, talán eszükbe jut, hogy van szájuk és meg is szólalhatnak a saját házukban.

amúgy én jobban szégyelleném magam, ha kölcsön kellene kéregetnem, mint ha valakit helyre kéne tennem.

2017. ápr. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem se szólj, elvégre nem a te pénzedből etetitek.

A szüleid dolga szólni. Ha ők erre nem képesek, akkor meg is érdemlik a sorsukat.

Ha ott alszik rendszeresen, akkor még a rezsibe is illene beszállnia. És házimunkát is illene végeznie.

Szerintem is jót röhög a markába a srác, míg anyád dúl-fúl, de a száját ki nem nyitná.

2017. ápr. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!