Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A srácnak kellene eszébe...

A srácnak kellene eszébe jutnia vagy nekünk kellene szólni?

Figyelt kérdés

Tesóm barátja szinte minden másnap átjön hozzánk főleg, hogy 2 utcával arrébb van a munkahelye. Itt alszik, itt eszik van amikor napi 2szer is. Anyám mindenből többet süt, főz hogy ne legyen üres az asztal de nem győzzük. Hónap végére nem maradt már pénzünk, anyámnak úgy kellett kölcsönkérni fizetés előtt a bevásárlásra.

A srác elég jómódú, van saját lakása, egyedül él, kapott autót és nagyon jól is keres. Nem értem hogy a tesóm miért nem megy át hozzá szinte soha miközben ott tényleg kettesben lehetnének vagy a srác mért nem tud csak úgy átjönni hogy pár órára átugrik és megy haza(10-15 percre lakik autóval). Az nem jut eszébe hogy tesómmal elmennének bevásárolni és ő fizet, anyám szerint meg kínos lenne szólni hogy adjon be a kajába. Tesómnak meg alig van pénze, ha van is azt rögtön elveri és persze védi a barátját, nem mondaná neki hogy vásároljon be.

Mi lenne a megoldás szerintetek?


2017. ápr. 9. 13:34
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
90%
Zavarjátok el otthonról tesódat, hogy ne hozza át a gyereket, hanem ő menjen.
2017. ápr. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
89%
Anyadnak kinos szolni, akkor szoljal te. Ne vard a megoldast masoktol, te is tudsz cselekedni. Én nem nézném tétlenül ahogy egy idegen kizabálja anyámat a kevéske pénzéböl.
2017. ápr. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Nem az én lányom, nem az én házam.

Ha én szólók akkor az lesz a baj hogy miért avatkozok bele.

Ők abban bíznak hogy később változik ez a helyzet, most még viszonylag friss a kapcsolatuk.

2017. ápr. 9. 13:48
 4/21 anonim ***** válasza:
95%

itt egyedül az anya a hibás, amiért van olyan mulya hogy nem meri szóvá tenni, hogy baxki kizabál minket a pénzünkből a srác.

és senki ne jöjjön azzal a kamu dumával, hogy ahol jut háromnak ott a 4. is jól lakik, mert ez egy faxság.

2017. ápr. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Tesód mit mond, miért nem ő megy a sráchoz? Gondolom már szóltatok neki, hogy ez így nem lesz jó.
2017. ápr. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
97%
Mától aludjanak a srácnál MINDIG! Inkább kölcsönkérni pénzt nehogy "ciki" legyen a burzsujgyerek előtt?
2017. ápr. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
97%
Ha nem mertek a srácnak szólni mondjátok a tesódnak hogy mondja a pasiának ajánljon fel egy kis zsetont mert sokat kajál nálatok. Végül is egy család lesztek elvileg vagy nem is értem, majd a porontyot is etetitek meg ruházzátok?
2017. ápr. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
96%
Tesódnak szóljál, hogy rendezze a helyzetet. Ugyanis a srác szinte biztosan nem sejti, hogy nehézséget okoz nektek. Vannak olyan családok ahol nem érződik meg még egy fő kajálása, szerintem arra gondol, hogy ti is ilyen család vagytok, főleg ha szívesen látjátok. Gondolj bele, ő csak annyit lát, hogy anyukád kedvesen kínálja, mindig van bőven ennivaló, azt meg titkoljátok előle, hogy ez nektek nem fér bele anyagilag. Tesódnak kell okosan úgy alakítani a helyzetet, hogy a kellemesnél ne tartózkodjon többet nálatok, mondjátok meg neki, hogy heti 3 este belefér, több nem. A fennmaradó időben menjenek sétálni, vagy a sráchoz. Esetleg kérjétek meg a tesódat, hogy néha vásároljon be saját pénzből, ha a srácot is etetni akarja.
2017. ápr. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
97%
Itt az a baj, hogy ha eddig nem jutott eszébe, minél komolyabb lesz a kapcsolat, annál kevesebb lesz az esély a változásra. Akit nem neveltek meg, azzal ti nem tudtuk mit kezdeni. Maximum azt, hogy anyukád annyit főz, mint amíg nem volt a pasi, és akkor esztek, mikor ő nincs ott. Ha meg kér, megmondjátok hogy elfogyott és nincs pénz pótolni. Ha ettől se esik le neki, akkor menthetetlen.
2017. ápr. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
83%
Ha a tesód hajthatatlan, akkor egy ideig ne a fiú ízlése szerint főzzetek és olcsó nagy mennyiségű kaját. PL főzelék feltét nélkül, krumplis tészta,ilyesmi, semmiképp se sültcsirke vagy sütemény. Ha látja, hogy nem vendéglátás van, akkor talán észreveszi magát a srác is, de ezt neki nem könnyű észrevenni a tesód jelzései nélkül. Még arra is gondolhat, hogy őt itt szeretik, a kedvéért főznek, nem akarja megsérteni a háziasszonyt, hát eszik bőséggel, pláne, ha a saját családja nem látja el ilyen bensőséges családi étkezésekkel.
2017. ápr. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!