Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igy nem tanulok, miért nem...

Igy nem tanulok, miért nem érthető?

Figyelt kérdés
Apám erőlteti, hogy munka mellett tanuljak. Minden nap kellene vele foglalkozni, meg órákra bejárni. Nekem hétvégém nincs, csak vasárnap vagyok szabad. Hajnalban kelek, délután érek haza. Este relatív korán kell feküdnöm is. Nem vagyok bulizós, csak néha elmegyek barátnőzni és annyi, nekem így jó. Megértem, hogy jobb életet szán nekem, de nem hiszem, hogy ilyen feltételekkel menne a tanulás normálisan, ahogy kellene, félmunkát pedig nem végzek.
2017. ápr. 4. 16:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
31%

Kifogas. Diplomamat munka mellett kezdtem (8 oras beosztott, de 2 ev utan vezeto lettem), es kisbaba mellett fejeztem be (szules eveben halasztottam egy szemesztert) 5-os allamvizsgaval.

Masodik szakmamat (penzugy-szamvitel OKJ) az akkor mar 5 eves fiam es szamviteli csoportvezeto poziciom mellett vegeztem el 4-es erdemjeggyel.

Ha csalados, vezeto beosztasban dolgozo nonek megy, csalad nelkul, normal munka mellett egy fiatalnak plane mennie kell.

2017. ápr. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%

oké kedves első, de fel kéne fogni hogy nem mindenkinek ugyan azok a képességei agyilag és lelkileg. van egyszerűen nem képes ennyi mindenre.


Én pl heti 3napot 8órában dolgozok (raktárban-nehéz fizikai munka nem pedig irodában hűsölök mint egyesek ugye).

emellett ha délután van órám és reggel melózók az azt jelenti hogy 3:45kor kelek hogy beérjek melóba időben (4 és fél órát utazok naponta).

Ill progtervezőin vagyok egyetemen. Vérthugyozok és teljesen le vagyok amortizálva...szóval aki azt megteheti h suli mellett ne kelljen diákmunkázni és komolyan is veszi a sulit akkor ne menjen. Aki pedig erre kötelezi a kölykét az ne akarjon gyereket.

Sajnos én nem tehetem meg.

2017. ápr. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
41%

Azért tudni kellene, hogy mit is akarnak tanultatni a kérdezővel. Elsőre a hajnali kelés és délutáni hazatérésben nincs semmi egetrengető, átlag ember így dolgozik.. Az, hogy a szombati nap miért nem szabad nem teljesen világos.

Ahogy első is írta, levelezőn egy majom is szerezhet diplomát, különösebben nem kell megerőltetned magad, de azért heti egy hétvégi napot rákell szánni, meg vizsgák előtt odatenni magad.

De, ha neked már most leszívja minden energiádat az élet kérdező annak fényében, hogy melón kívűl csak néha barátnőzől, akkor bármit is csinálsz valószínüleg nem neked való, így érdemes lenne valamit tanulnod a jövőben.

2017. ápr. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem nekem való, ezt mondták is (igazából mindenki ezt mondja), csak jobbat nem találtam. Az ésszel gond nincs, elég jól vág, meg könnyen és jól tanulok, főleg ha odateszem magam. Megérné tanulni, csak kellett a pénz és ezért a munkát helyeztem előtérbe. A szándékom az volt, hogy gyűjtsek egy kis pénzt, majd leááljak, tanuljak, de nem sikerült annyit félretenni. Az idő pedig telik.
2017. ápr. 4. 18:56
 5/13 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy jóval többre vagyok képes, mint amit most csinálok, talán éppen ez a baj.
2017. ápr. 4. 18:57
 6/13 anonim ***** válasza:
37%
Nem, ha tanulni sem vagy kepes mellette, akkor ezek szerint nem vagy kepes tobbre.
2017. ápr. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
26%

Draga harmas, nem azt irtam hogy levelezon egy majom is szerezhet diplomat, ezt hol olvastad? A levelezos is vizsgazik, egyutt ultunk a nappalisokkal ez ugyanonnan huztuk a tetelt es a feladatlapot is. A vizsgaztato nem tudta ki melyiken vegez.

Aki egy szakmaval nem bir el munka mellett az lusta vagy ahogy masodik irja, az agyi kapacitas nem eleg magas.

2017. ápr. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
51%

Az a baj a huszonpar evesekkel, amit a kerdezo is leirt: ugy gondoljak sokkal sokkal tobbre hivatottak es kepesek mint amit csinalnak, de ha tanulni kuldik oket, a valasz: ja hat az nekem nem menne most.

Ennyi.

2017. ápr. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ez az, huszonéves. Huszonévesen pénzt keresni akarok már, nem iskolapadot. Keresek másik munkát, addig meg ezt csinálom, erre jutottam.
2017. ápr. 4. 22:23
 10/13 anonim ***** válasza:

#7

már hogyne tudná az oktató, hogy ki miben tanul, főleg egy szóbelin. Még írásbelin csak-csak, ha nincs külön vizsgaidőpont.

Apám is gazdaságit szerzett anno munka mellett, egy vizsgát nem bukott, pedig nem egy túl fényes elme, de kötelező volt és behozta.

Gondolom a babával meg segített a család, mellette meg Gyes/gyed bejátszott.

2017. ápr. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!