Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagy dilemma után ultimátumot...

Nagy dilemma után ultimátumot adtam. Szerintetek érthető vagy pofátlan voltam?

Figyelt kérdés
Párommal nagyon szeretjük egymást, de mostanában feszültség van a jövőnk miatt. Egy év múlva szeretnénk összeköltözni, de az a problémánk, hogy nem tudjuk melyik városba menjünk. Ahol párom dolgozik X helyre, vagy ahol én, Y helyre. A helyek teljesen ellentétes irányúak egymástól, kocsival is jó fél óra út. Nekem a munkám (kórházban dolgozom) jobban megköveteli azt, hogy Y helyre költözzek, illetve több munkanapot is járok, mint Ő. Ő két nap melózik két nap szabadja van. Én 5 napot hetente, illetve majd jönnek az ügyeletek nemsokára, ami havonta 5 db lesz kb. Fizetésem jó, nagyobb a város több lehetőséggel és lakással, amik igaz, hogy azért drágábbak is, mint X helyen. Párom számára is lenne egy meló Y helyen, ami jobban fizetne, szakmájában maradna, csak fél nagyon és nincs önbizalma váltani. Fél, hogy a 2 szék közé esik és nem állja meg a helyét ott. Az ő édesanyja azt akarja, hogy én ingázzak 60 km-t naponta és én zsebemből menjen az úti költség, az én édesapám pedig azt, hogy párom költözzön velem Y helyre és ő ingázzon, mert neki van kocsija és jó sofőr(én nem). Igazából én is ezt szeretném, mert ha elvállalom a délutáni készenléti szolgálatot engem bármikor behivhatnak és nagyjából fél órám van beérni. Ezt nem kötelező elvállalni, ha valaki messziről van,de plusz pénz és én szeretném. Odáig fajult a vita erről, hogy megmondtam a páromnak, hogy ha veszel magadnak egy kétszobás lakást X helyen, ahova annyira akarsz költözni alacsony rezsivel, felújítva, jó helyen akkor belerakom a kis popóm a lakásba és hajlandó vagyok ingázni naponta a munkahelyemre és nem vállalom el a készenlétit. De úgy, hogy én fizessem az utat havonta, ami 25 ezer forint, plussz fizessek drága albérletet rezsivel az már túl sok minusz nekem és igazságtalannak érzem az érveim mellett. A válasza az volt, hogy "rendben van".
2016. jan. 10. 12:01
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
96%

Az ő édesanyja...

az én édesapám...


Felnőttek vagytok, és ki kellene zárni a külvilágot a döntésből. Amit leírtál, abban neked van igazad, bár ez a vegyen lakást, és beleülsz, kicsit erős volt, még ha nem is úgy gondoltad. :) neki is ki kellene szakadni, és merni meglépni, de ha nem akar, akkor erőltetni nem lehet.

Te sem örülnél, ha bármit is rád erőltetnének, ugye? Nem adtam volna ultimátumot, mert ha egy ilyen kis dolgot nem tudtok megbeszélni, később mi lesz?

2016. jan. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
78%
Ülj le a pároddal és beszéld át mégegyszer. Kérdezd meg miért tiltakozik Y hely ellen annyira. Lehet hogy nem szereti a nagyvárost. Érvelj higgadtan a saját véleményed mellett pl.: X hely olcsóbb, de hozzá jön az utiköltség és rengeteg időt vesz el az utazás is, és ráadásul nem is nagyon szeretsz vezetni. Y hely lehet drágább, de ne válts akkor az utiköltségedet pótolja az általam vállalt ügyeleti pénz. A szülőket hagyjátok ki, ne befolyásoljanak.
2016. jan. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
86%
Első válaszolónak igaza van. Ne a ti szüleitek döntsenek már róla. Persze véleményt meg lehet hallgatni. Azt gondolom, hogy beszéljétek meg, ha ezt sem sikerül, később hogy fogtok dönteni? Én nem adtam volna ultimátumot Pláne nem ilyet. Az érveid logikusak, de ha nem tudja a párod elfogadni, akkor valakinek engednie kell.
2016. jan. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
49%

"felújítva, jó helyen akkor belerakom a kis popóm a lakásba"


Szerinted?

2016. jan. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
32%
ha nekem ezt igy popóstól megmondtad volna elküldelek a csába kisangyalom, eddig tartott volna a kapcsolat, akkor hajlandó vagyok berakni a kis popóm, tudod mit raknák a kis popódba a fxomat, miért nem néztek X és Y közt egy várost / falut ahol vesztek egy lakást közösen közös pénzből és oda berakhatnád a kicsi popócskádat a hajlandóságoddal együtt kva
2016. jan. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
87%

"kocsival is jó fél óra út. " - Ez most komoly?!

Én Budapesten lakom, és örülök ha háromnegyed óra alatt beérek a munkahelyemre kocsival.

Ez szempont?


A kérdésed alapján még várjatok ezzel az összeköltözéssel, mert mindketten éretlenek vagytok!

Mi az hogy "fizessem az utat, a drága albérletet"? Együtt élve nem közösek a kiadások?

2016. jan. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Nem erőltetem, csak biztattam, mert rengeteget panaszkdik a jelenlegi munkahelyéről és állitja, hogy már nem fogja sokáig birni ott. Nyilván nem akarom, hogy ott készüljön ki. Csak egyik percben még lelkes, hogy váltás, új munkahely stb, másikban ha meg biztatom már én vagyok a rossz, hogy nem tudom, hogy ez milyen nehéz és kilátástalan...szóval már inkább nem szólok :) 1 évünk van rá, hogy eldöntsük, addig majd alakul minden. Utolsó, te meg ne húzd fel magad....amúgy is akar lakást venni, én ugyanúgy fizetném vele közösen és az ő nevén is lenne. Másrészt meg direkt ilyen stilusban irtam, hogy vegye észre magát, de hát ő még ebbe is bele menne, csak azért hogy ne kelljen Y helyen lakni ezek szerint.... szóval feladom :)
2016. jan. 10. 12:38
 8/23 A kérdező kommentje:
5 ösnek szólt...6 os: külön kasszán lennénk egyelőre....
2016. jan. 10. 12:41
 9/23 anonim ***** válasza:
18%

"megmondtam a páromnak, hogy ha veszel...egy kétszobás lakást...felújítva, jó helyen akkor belerakom a kis popóm a lakásba"


Na én ennél a mondatodnál állítottalak volna föld körüli pályára,

megadva a kezdő sebességet a "kis popódnak" a cipőm orrával!

2016. jan. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
54%

"direkt ilyen stilusban irtam, hogy vegye észre magát"


A stílus maga az ember!

2016. jan. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!