Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagy dilemma után ultimátumot...

Nagy dilemma után ultimátumot adtam. Szerintetek érthető vagy pofátlan voltam?

Figyelt kérdés
Párommal nagyon szeretjük egymást, de mostanában feszültség van a jövőnk miatt. Egy év múlva szeretnénk összeköltözni, de az a problémánk, hogy nem tudjuk melyik városba menjünk. Ahol párom dolgozik X helyre, vagy ahol én, Y helyre. A helyek teljesen ellentétes irányúak egymástól, kocsival is jó fél óra út. Nekem a munkám (kórházban dolgozom) jobban megköveteli azt, hogy Y helyre költözzek, illetve több munkanapot is járok, mint Ő. Ő két nap melózik két nap szabadja van. Én 5 napot hetente, illetve majd jönnek az ügyeletek nemsokára, ami havonta 5 db lesz kb. Fizetésem jó, nagyobb a város több lehetőséggel és lakással, amik igaz, hogy azért drágábbak is, mint X helyen. Párom számára is lenne egy meló Y helyen, ami jobban fizetne, szakmájában maradna, csak fél nagyon és nincs önbizalma váltani. Fél, hogy a 2 szék közé esik és nem állja meg a helyét ott. Az ő édesanyja azt akarja, hogy én ingázzak 60 km-t naponta és én zsebemből menjen az úti költség, az én édesapám pedig azt, hogy párom költözzön velem Y helyre és ő ingázzon, mert neki van kocsija és jó sofőr(én nem). Igazából én is ezt szeretném, mert ha elvállalom a délutáni készenléti szolgálatot engem bármikor behivhatnak és nagyjából fél órám van beérni. Ezt nem kötelező elvállalni, ha valaki messziről van,de plusz pénz és én szeretném. Odáig fajult a vita erről, hogy megmondtam a páromnak, hogy ha veszel magadnak egy kétszobás lakást X helyen, ahova annyira akarsz költözni alacsony rezsivel, felújítva, jó helyen akkor belerakom a kis popóm a lakásba és hajlandó vagyok ingázni naponta a munkahelyemre és nem vállalom el a készenlétit. De úgy, hogy én fizessem az utat havonta, ami 25 ezer forint, plussz fizessek drága albérletet rezsivel az már túl sok minusz nekem és igazságtalannak érzem az érveim mellett. A válasza az volt, hogy "rendben van".
2016. jan. 10. 12:01
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Most komolyan fél óra utazáson problémáztok? Te jó ég. :D
2016. jan. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
94%
Nem, utolsó, 60 km-es (oda-vissza 120 :-)) napi utazáson problémáznak, ami időjárástól, útviszonyoktól, tömegközlekedéstől függően lehet bő félóra, vagy akár leküzdhetetlen távolság is. Mindezt úgy, hogy kórházi készenléti ügyelet is bejátszik, amikor nem opció, hogy az illető nem ér be, vagy késik.
2016. jan. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
51%

" Ahol párom dolgozik X helyre, vagy ahol én, Y helyre. A helyek teljesen ellentétes irányúak egymástól, kocsival is jó fél óra út."


Ezen akkorát röhögtem mint az atya ég :D Fél óra :D Oda ne rohanjak komolyan :D Városon belül fél órát utazgatok a munkahelyemhez :D

Mi lenne, ha vennél a pópód alá egy munkába járós autót max 300 ezerért és nem kéne vonatoznod? Vagy ha fognátok magatokat és röhejesen galád módon a két város között vennétek/bérelnétek egy faluban egy házat fele annyiért? :D Mindkettőtök megéri a pénzét. A barátod is, amiért heti 2 vagy max 3 autókázást nem bír vállalni.

2016. márc. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!