Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagy dilemma után ultimátumot...

Nagy dilemma után ultimátumot adtam. Szerintetek érthető vagy pofátlan voltam?

Figyelt kérdés
Párommal nagyon szeretjük egymást, de mostanában feszültség van a jövőnk miatt. Egy év múlva szeretnénk összeköltözni, de az a problémánk, hogy nem tudjuk melyik városba menjünk. Ahol párom dolgozik X helyre, vagy ahol én, Y helyre. A helyek teljesen ellentétes irányúak egymástól, kocsival is jó fél óra út. Nekem a munkám (kórházban dolgozom) jobban megköveteli azt, hogy Y helyre költözzek, illetve több munkanapot is járok, mint Ő. Ő két nap melózik két nap szabadja van. Én 5 napot hetente, illetve majd jönnek az ügyeletek nemsokára, ami havonta 5 db lesz kb. Fizetésem jó, nagyobb a város több lehetőséggel és lakással, amik igaz, hogy azért drágábbak is, mint X helyen. Párom számára is lenne egy meló Y helyen, ami jobban fizetne, szakmájában maradna, csak fél nagyon és nincs önbizalma váltani. Fél, hogy a 2 szék közé esik és nem állja meg a helyét ott. Az ő édesanyja azt akarja, hogy én ingázzak 60 km-t naponta és én zsebemből menjen az úti költség, az én édesapám pedig azt, hogy párom költözzön velem Y helyre és ő ingázzon, mert neki van kocsija és jó sofőr(én nem). Igazából én is ezt szeretném, mert ha elvállalom a délutáni készenléti szolgálatot engem bármikor behivhatnak és nagyjából fél órám van beérni. Ezt nem kötelező elvállalni, ha valaki messziről van,de plusz pénz és én szeretném. Odáig fajult a vita erről, hogy megmondtam a páromnak, hogy ha veszel magadnak egy kétszobás lakást X helyen, ahova annyira akarsz költözni alacsony rezsivel, felújítva, jó helyen akkor belerakom a kis popóm a lakásba és hajlandó vagyok ingázni naponta a munkahelyemre és nem vállalom el a készenlétit. De úgy, hogy én fizessem az utat havonta, ami 25 ezer forint, plussz fizessek drága albérletet rezsivel az már túl sok minusz nekem és igazságtalannak érzem az érveim mellett. A válasza az volt, hogy "rendben van".
2016. jan. 10. 12:01
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Szived joga :)
2016. jan. 10. 12:47
 12/23 A kérdező kommentje:
Jó, hát végülis senkit nem érdekel, de én miatta maradtam ebben az országban és pont ő küldött ebbe a bizonyos városba dolgozni, hogy itt milyen jó helyem lesz...igaza is lett,de mindig én engedtem a terveimből....most talán engedhetne ő is, s talán kissé érthető, hogy fel vagyok csesződve emiatt :) De itt mindenki olyan okos és mindenki megtenné ezt az áldozatot, hogy lemondjon a melóhelyén egy lehetőségről és plusz pénzről, vonatozna minden nap 60 km-t és még jópofát is vágna hozzá. Nem fordulna meg a fejében senkinek, hogy inkább a párját biztatná arra, hogy ha már rossz a melóhelye próbálja meg az új helyet és akkor senkinek nem kéne ingáznia és mindenki elégedett lenne, ha még csak albiban is lennénk és közösen fizetnénk. Na bumm, akkor én vagyok a egyetlen... :)
2016. jan. 10. 12:54
 13/23 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem te költözz az Y városba, a párod meg az X-be. Úgysem maradtok együtt.
2016. jan. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
87%
Én azt mondtam volna, hogy akár jössz, akár nem, én Y helyre megyek.
2016. jan. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
85%
13-as, egyetértek veled. Ha neked ekkora teher, akkor ne költözz a fiúhoz. Költözz oda, ahol a melóhelyed van. Utána kiderül, hogy odaköltözik e hozzád, vagy vége a kapcsolatnak.
2016. jan. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
88%
Én a kérdezőnek adok igazat. Szerintem ebben az esetben a palinak kisebb teher ha ingáznia kell mint a kérdezőnek. Egy kórházban ha a készenlétért fizetnek, akkor joggal várják el, hogy a plusz pénzért cserébe ott is legyen az illető ha kell. Márpedig ha valaki autóval közlekedik az pontosan tudja, hogy BÁRMI akadályozhatja a pontos beérésben. Időjárási viszonyok, közlekedési viszonyok stb...persze nem kötelező elvárni, de fiataloknál, kezdő élet kialakításánál, nem beszélve a továbblépési lehetőségekről is, igenis jól jön a plusz pénz. És itt még a pasinak is lenne jobb állást találni. Nem töketlenkedni kéne hanem elvállalni, de még ha nem is szeretne váltani, akkor is neki járna kisebb kellemetlenséggel az utazás.
2016. jan. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
91%

Én azt nem értem, egyáltalán hogy merülhetett fel, hogy te költözz oda, és ingázz heti 5x vonattal, amikor neki heti 2x kellene mennie a te városodból, kocsival. Számomra teljesen egyértelmű, hogy neked van igazad, ha egy pasi ennyire önző és besz@ri, mint a párod, akkor vegyen egyedül lakást magának ott, ahol akar meg kényelmes neki, amíg tart a kapcsolat (nem lesz élethosszig, annyira különböző személyiségek vagytok), addig odaköltözöl, de a saját pénzed ne pakold bele, kizárólag a rezsi felét fizesd. Nem tudom, másoknak mi nem világos ebben, én teljes mértékben igazat adok neked.

Remélem, találsz majd (idővel) magadnak egy talpraesett férfit, akinek nem pótanyára, hanem társra van szüksége, a párod mentalitása iszonyúan visszahúz téged.

2016. jan. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
96%
Nem tudom, hogy a párod mit dolgozik, de szerintem ne egy kórházi dolgozó legyen már lestresszelve a folyamatos ingázással... Pláne, hogy neki lenne munkája a te városodban, csak "fél váltani"... Ha nem szereti a nagyvárost, akkor kereshettek valami kertvárosi vagy agglomerációs részt, az elég csendes. De nem volt jó ez az ultimátum szerintem, mindenképpen neki kellene hozzád költöznie, mert neki lenne ott is munkája, neked meg nem lenne náluk.
2016. jan. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
21%

"jó helyen akkor belerakom a kis popóm a lakásba és hajlandó "


no, én itt indítottalak volna világ körüli útra.

2016. jan. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
96%
akik világ körüli útra indítanák a popóját, azok azt természetesnek tartanák, hogy havi 25 ezerért ingáztassa a popóját, miközben ti is tudnátok állást vállalni az ő városában és akkor senkinek nem kellene órákig ingáztatnia a popóját?
2016. jan. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!