Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire támaszkodtok a...

Mennyire támaszkodtok a szüleitekre? Hogyan osztjátok be a pénzt? Mesterszakon tanulok, egyetemista vagyok. Aki egyetemen/fősulin tanul, vagy idősebb, segítene? Mit dolgoztok?

Figyelt kérdés

Ti mennyire támaszkodtok a szüleitekre?

Mit dolgoztok? A szüleitek segítenek nektek (albérlet, egyéb dolgok, mint pl. kontaktlencse vagy ami drágább)


23 éves diáklány vagyok. Jelenleg nincs munkám, csak korrepetálok.

A rezsit még egyelőre nem tudom. Nyáron ugye nem lesz fűtésköltség.


Írjatok majd légyszi!



2017. ápr. 2. 00:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
61%
Egyáltalán nem segítenek, nem is várnám el. 19 évesen költöztem el a férjemmel, levelezőn szereztem diplomát, közben dolgoztam, ahogyan ő is.
2017. ápr. 2. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%

Mindent fizetnek. Még velük élek, mert egy hozzánk közeli egyetemre járok, de szeptembertől az ország másik felén kezdek egy második diplomát. Fizetik majd az albérletet, az utazást és a megélhetés minden költségét. Nyaranként szoktam csak dolgozni. Jövő évtől mindenképp szeretnék dolgozni év közben is, de elsősorban a tanulmányaimhoz szorosan kapcsolódó munkát szeretnék, amiért hallgatóként biztos nem fogok fizetést kapni, csak tapasztalat és a kapcsolatok miatt csinálnám. Ha emellett belefér az időmbe majd, akkor lehet megpróbálkozom a korrepetálással, esetleg valamilyen részmunkaidős állással, de biztosan nem erőltetem majd a dolgot, ha észrevehetően a tanulmányi eredményeim rovására megy.

Itt a hangsúly azon van, hogy a szülők mind engedhetnek meg maguknak anyagilag. Sokan sajnos nincsenek olyan helyzetben, hogy megengedhessék maguknak, hogy támogassák a gyerekeiket, sőt, van hogy ők szorulnak támogatásra.


21/F

2017. ápr. 2. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
25%
Itt nem a szülői lehetőségről van szó, hanem, hogy mikor kezd el igazán felnőttként, önállóan élni az ember. Engem nem azért nem támogatnak, és nem azért költöztem el, és mentem férjhez, mert nem volt nekem hely, vagy ne jutna rám pénz, hanem mert felnőttem és a férjem került az első helyre. Ő a szűk családom, neki pedig én, így nyilván ketten tartjuk el magunkat.
2017. ápr. 2. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
60%

Egyetemistaként én még teljesen a szüleimre támaszkodtam. Nem voltunk gazdagok, sőt..., de nem is kerültem sokba.


Nem dolgoztam semmit, munka mellett nem is ment volna a tanulás. Cserébe viszont elég szép ösztöndíjat kaptam.

2017. ápr. 2. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
84%

Tekintve, hogy szinte minden nap 6-kor leléptem és este fél 10-nél előbb nem értem haza, egy 20-ast fizettem havonta és kész.


Fűteni kb. nem is kellett a szobámban, mert olyan fekvése volt és annyira pici (10m2), hogy a környező szobák felfűtötték, 7/5 a suliban zuhanyoztam edzés után.

Kaja volt az egyetlen, de az is 3 zsömle otthonról, meg a hétvégi otthon étkezések.


Apa adott pénzt ruhára, bérletre - egyszer sem kértem tőle -, és folyamat azon volt, hogy a mostohám ne dobhasson ki, míg suliba járok.

Suli mellett hétvégenként diákmelóztam, meg nyáron... lényegében bárhol szívesebben voltam, még egy gyárban is, mint otthon. :)

2017. ápr. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
38%

Emellett járt havi 30ezer árvasági - sokszor azt adtam le "rezsi címén", meg kemény 15ezer ösztöndíj, és kész.


#5

2017. ápr. 2. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
88%

Egyetemistakén 20 ezer Ft-ot kaptam a nagyszülőktől, félévtől függően volt 15-20 ezer ösztöndíjam, és kaptam 8-10 ezer Ft szociális támogatást. A kollégium havonta 10 ezer Ft volt össz-vissz, bérletet a várostól (szociális alapon) ingyen kaptam. Anyukám főzött minden héten 3 napra, így szerdáig volt kajám, csütörtökön vettem valamit, pénteken meg már utaztam haza, tehát heti 1 főételt kellett csak fizetnem. Plusz szülinapokra kaptam pénzt, azokat nem herdáltam el. Szóval sosem éltem nagy lábon, de nem is szenvedtem hiányt semmiben. Dolgozni egyetem mellett- jellegéből adódóan- nem tudtam volna.


2 éve végeztem, azóta dolgozom, saját magam tartom el, már nem kapok segítséget, de szerencsére nincs is rá szükség.

2017. ápr. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
67%

Elsőéves egyetemista vagyok, a tanulmányi ösztöndíjamból fizetem a havi bérletet, jelenleg erre van csak kapacitás. Konkrét bejárós munkahelyet nem szeretnék az egyetem alatt (legalábbis a BSc elvégzéséig) amíg nem szorulunk rá, mert úgyis a tanulás rovására menne.

Úgy néz ki, hamarosan lesz online munkából származó jövedelmem, abból viszont szeretnék majd beadni a közösbe.

2017. ápr. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
80%
Én 19 évesen kültöztem el a párommal. Mindketten dolgoztunk iskola mellett, de ha csak megemlítettem, hogy a hónapban most sok kiadásunk volt és kicsit rosszul állunk anyagilag, akkor szó nélkül küldtek pénzt. Én sosem kértem, mondtam is, hogy spóroljanak maguknak, de akkor is küldenek. Szóval nekünk sokat segítettek/ segítenek. Természetesen mi is segítünk nekik, amikor tudunk. Egy családban szerintem ez így van rendjén.
2017. ápr. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
81%
20 éves a lányom, 250 km-re tanul. Mivel a nagymamája beteg, ápolásra szorul, nálunk lakik, ráadásul magas a nyugdíja (amiből semmit nem látok, szépen gyűlik a bankban...), nem kapott kolit. 80ezer az albérlet, ezt fizetjük neki, ő pedig dolgozik suli mellett heti 30 órás munkaviszonyban (nappalin tanul). HAvi 100 körül kap nettóban, ezt osztja be. Ételt egyáltalán nem visz itthonról, tisztálkodási cuccokat szoktam neki venni, ha nagybevásárlást tartok :) Két-háromhavonta mi megyünk hozzá, akkor meg telepakolom a hűtőt és a kamrát neki...
2017. ápr. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!