Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire támaszkodtok a...

Mennyire támaszkodtok a szüleitekre? Hogyan osztjátok be a pénzt? Mesterszakon tanulok, egyetemista vagyok. Aki egyetemen/fősulin tanul, vagy idősebb, segítene? Mit dolgoztok?

Figyelt kérdés

Ti mennyire támaszkodtok a szüleitekre?

Mit dolgoztok? A szüleitek segítenek nektek (albérlet, egyéb dolgok, mint pl. kontaktlencse vagy ami drágább)


23 éves diáklány vagyok. Jelenleg nincs munkám, csak korrepetálok.

A rezsit még egyelőre nem tudom. Nyáron ugye nem lesz fűtésköltség.


Írjatok majd légyszi!



2017. ápr. 2. 00:41
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is 23 vagyok és mesteren tanulok. Amit én tanulok, az nincs levelezőn sajnos és mindennap estig óráim vannak, ráadásul művészeti, szóval folyamatosan feladatokat kell csinálnunk, amire rámennek a hétvégéim és az összes szabadidőm is. Egyelőre nem tudnék elmenni dolgozni, max alkalmi melókra, nyárra viszont remélem, lesz munkám.

Szüleim nem tudnak segíteni, nagymamám támogat, mert elég magas (milliós) fizetése van.

2017. ápr. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Én alap és mesterképzést végeztem, mindkettő mérnöki. A BSc képzés alatt teljes egészében az anyukámnál laktam, az MSc képzés felénél költöztem el saját lakásba. BSc alatt ha jól emlékszem csak az utolsó 1 évben dolgoztam (és akkor is csak félállásban), előtte korrepetálásokat vállaltam, de ebből nem volt különösebb bevételem. Hamarabb azért nem dolgoztam mert elég jól tanultam és nagyon sok ösztöndíjat kaptam, például tanulmányi ösztöndíj, köztársasági ösztöndíj, meg néha voltak egyéb helyi ösztöndíjak is. Vonattal jártam be az egyetemre, mert nem volt messze tőlünk (kb. 60 km). Az ösztöndíjból fizettem magamnak a bérletet, ruházkodást, ételt-italt, szórakozást, tulajdonképpen mindent ami saját használatra kellett, beleértve a váratlan vagy nagyobb kiadásokat (pl. tönkre ment a laptopom és újat kellet venni). Illetve amikor tudtam, akkor haza is adtam pénzt a rezsire (kb. 20-25 ezer forintot havonta). Amikor befejeztem az alapképzést, akkor kezdtem el dolgozni főállásban, a mesterképzést már munka mellett csináltam. Mivel dolgoztam így már teljes egészében kivettem a részem a rezsiből, illetve természetesen én vásároltam magamnak minden mást.
2017. ápr. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Bsc alatt szüleimmel lakom most már csak az államvizsga van hátra :)

Igaz napi 2órát utazok de így rengeteget spórolok. A legnagyobb kiadásom havonta a bérletek vonat + helyi bérlet 10ezer ft körül.

A tanulmányi ösztöndíjam elég volt a havi étkezésemre, reggeli nasik stb.. havi 6-7 ezer volt a legtöbb amit kaptam.


MSCre ha bekerülök akkor Gyöngyösön vagy Debrecenben lakást keresünk. Ezt a szüleim fizetik majd.

Nyáron a munkáról már lemondtam mert műtétem lesz, így ez a pénz kiesik.

2017. ápr. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

16 èves korom óta dolgozok, munka melett èrettsègiztem.

Fősulit is munka mellett vègeztem el.

18 èvesen költöztem külön a munka+fősuli miatt.

Mostmár a párommal lakok. Irodában dolgozok egy világvállalatnál.

16 èves korom óta nem segítenek a szüleim, nincs lehetősègük, mi szoktunk tesómèkkal nekik segíteni inkabb nèha ha kell, pl tèlen fűtèsszámla fizetèsèben

24N

2017. ápr. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Pènzt beosztani nehèz, mikor elköltöztem, akkor volt hogy kajára is alig volt pènzem, akkor kb 500 ft-okat számolgattam, volt hogy tesóm kisegített ha muszáj volt. (10 èvvel idősebb nálam) Meg volt hogy bkv-n blicceltem meg gyalogoltam, bèrlet árát hogy megspóroljam. :D

Mostmár könnyen be tudjuk osztani a pènzt, párom kb 350 ezret keres, èn 250 körül, ebből már kijövünk.

Előző voltam

2017. ápr. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!