Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vállalnátok babát 35 fölött?...

Vállalnátok babát 35 fölött? Kíváncsi vagyok a véleményetekre.

Figyelt kérdés
4 év mulva leszek 35 akkorra talán lesz otthonunk,és a párom talán akkor bevállalna egy 2-ik gyermeket.De nem túl késő már olyan korban?
2010. máj. 11. 05:41
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne szülhetnél, fiatal vagy még?! Szerintem nem lehet általánosan megmondani, hogy ki hány évesen szüljön. Én 22 évesen lettem először anyuka, aztán 26 évesen szültem a másodikat (most másfél éves a kicsi). A gyerekek előtt/között dolgoztam, az anyagiak adottak, a párommal is nagyon jó a kapcsolatom és éppen az ilyen előítéletek miatt volt nagyon rossz az első terhességem alatt és a szülés után. Sajnos én olyan típus vagyok, hogy 22 évesen jó ha kinéztem 16-nak. Képzelheted, hogy milyen előítéletekkel szembesültem! Pedig akkor már diplomám volt, saját lakásunk, 4 éves munkaviszonyom volt, stb. Minden adott volt a babázáshoz, mégis elítéltek azért, mert fiatalon szerettem volna anya lenni. Szóval ebből csak azt akartam kihozni, hogy ne engedd, hogy mások mondják meg mi a helyes, az elfogadható, az optimális. Ha úgy érzitek a pároddal, hogy egy második gyerektől boldogabb és teljesebb lenne az életetek akkor vágjatok bele! :)
2010. máj. 11. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
Ha egészségyügyileg minden rendben nálad és úgy érzed hogy ki tudnál hordani még 1 babát akkor hajrá:)
2010. máj. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

simán:)

anyukám 36 évesen szülte a húgomat:)

én 28 évesen szültem először, szeretnék majd másodikat, de csak 32-33 éves korom körül.

2010. máj. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Az elsőt 30 évesen szültem, a másodikat pedig 40 évesen. Engem annyira feldobott a második baba, hogy szinte szárnyalok tőle. Igazi kis tündér, sem a terhesség, sem az első év alatt semmilyen probléma nem volt vele/velünk. Életem legszebb és legboldogabb időszaka az elmúlt egy év.

Az pedig már más lapra tartozik, hogy mindenkinek leesik az álla, ha a koromra hivatkozok, amikor azt kérdezik, lesz-e még harmadik gyerek. Mert negyvenen túl már én sem szülnék. Ez a kisbaba valósággal megfiatalított.

2010. máj. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
35 múltam, most szakított velem a párom, s én szeretnék családot, tehát muszáj lesz. Nem így terveztem, de így alakult.
2010. máj. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

35 voltam amikor az elsőt szültem, semmi bajunk nem lett!

Így a másodikat már csak 35-40 között szülhetem.

Az egészségi állapotomtól függ, hogy 1-2 év múlva vállalok-e másodikat.

2010. máj. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Ha a nő és a férfi sem dohányzik, nem drogoznak, nem isznak, és tudomásuk szerint nem volt örökletes betegség a családban, akkor automatikusan nem lesz beteg egy gyerek sem, ha az anya 35 felett szül.

Az egészséges életmódot folytató férfi meglehetősen ritka.

Mi mindketten nagyon egészségesek voltunk és vagyunk, ezért szültem csak 35 évesen, előtte sem türelmem nem lett volna hozzá, sem a körülmények nem tetszettek.

Még 40-ig beleférhet kettő is. Az egyik rokonom 40 évesen váratlanul lett terhes, a férje lebeszélte a gyerek kihordásáról, és lemondtak a teljesen egészséges 12 hetes magzat megtartásáról, majd elvetették. A nőnek végül akkora traumát okozott ez, hogy megromlott a házasságuk, pedig már volt két gyerekük.

2010. máj. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Én szülnék, de ha első gyerek lenne, azt azért korábbra tervezném. én 30 körül szeretnék először szülni. de a másodikat bevállalnám 35 körülre is. most 24 vagyok.
2010. máj. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!