Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vállalnátok babát 35 fölött?...

Vállalnátok babát 35 fölött? Kíváncsi vagyok a véleményetekre.

Figyelt kérdés
4 év mulva leszek 35 akkorra talán lesz otthonunk,és a párom talán akkor bevállalna egy 2-ik gyermeket.De nem túl késő már olyan korban?
2010. máj. 11. 05:41
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
Bár tudomez attól is függ,hogy milyen megélhetésünk lesz akkor
2010. máj. 11. 05:42
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Miert lenne keso???? En eppenhogy a 35-ot toltottem mikor szuletett az elso kislanyom. Meg tervezunk ket babat. Nekem igy alakult, egyreszt keson gtalaltam meg az igazit masreszt 20as eveimben karriert epitettem, kulfoldre telepedtem le, es nem ereztem magam erettnek h egy gyermeket bevallaljak. Anyagiak megvannak, a ksilanynak biztos hattere van, es makk egeszseges, es nagyon okos kislany, joval elorebb tart mindenben mint kortarsai ill par hettel idosebb kortarsai. tehat o semmiben sem erzi hatranyat h mamija 35 eves. gondolom a 20as eveiben szulo noknek mas a velemenye majd. en nem erzem hatranyat tehat a kerdesedre a valasz en bevallalnam.
2010. máj. 11. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
45%

Nem. Egyrészt mert ebben a korban már lehetnek egészségügyi kockázatok,fenáll a veszélye,hogy a baba nem lesz egészséges,jobban,mint a fiatalabb anyukáknál.

De leginkább azért nem,mert idős lennék,amikor ő 20 éves.

Ma egy fiatal 20 évesen még eléggé gyerek,akit a szülőknek kell eltartani,és a gondolkodásuk is egészen más,mint egy 55 éves anyukának,vagy a még idősebb apukának.Sokkal több a konfliktus helyzet,és a gyerek is cikinek tartja valahol megjelenni a szülőkkel,mert a haverjai a nagyszüleinek nézik őket.

Ezt látom a gyerekeim haverjainál.

Természetesen mindenkinek joga eldönteni,hogy mikor vállal gyereket.

2010. máj. 11. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Férjemet 38 évesen szülte az anyukája, a bátyját 36 évesen, a húgát 40 évesen - gyönyörűszép, egészséges, okos emberek :-)Ha egészséges vagy, eljársz rendesen terhesgondozásra, hát miért ne?
2010. máj. 11. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
70%
szerintem nem
2010. máj. 11. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
90%
Simán vállalnék!! Több ismerősön szült 40 felett,gyönyörű,egészséges babát!
2010. máj. 11. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
82%
35 évesen még nem leszel öreg a második babához
2010. máj. 11. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Már megint hülyeségeket beszéltek...és ha valaki 35 évesen találja meg az igazit, akkor ne szüljön gyereket?:O

Mert 53 lesz mikor a gyerek érettségizik?

Különben is, ma sok csinos fiatalos anyuka van, akik még 50-es éveikben is jobban néznek ki, mint elődeik 35 évesen...

2010. máj. 11. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Így is terveztem, de apa akkor már nem akart/nagy a korkülönbség köztünk/,és Ő nyert:) így most várom a 3-at.

30 vagyok.

20 heteske.

2010. máj. 11. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
68%

A nyugati országokban az a normális, hogy egy nö 30 felett szüli a gyerekeket, aki ennél fiatalabb, azt igencsak elitélik, mert bizonytalan körülmények közé szül gyereket. (Ugyanis olyan nem igazán van, hogy ennél korábban megvannak a biztos lehetöségek arra, hogy egy vagy több gyereket felneveljenek.)

Az egészségügyi kockázat 40 alatt jóformán nem nagyobb, mint korábban. Az sem érv, hogy egy 20 éves nem tud kijönni egy 50 körüli szülövel - egy 40 körüli ugyanolyan probéma a kamaszkorban (ha csak itt elolvassátok az ezzel foglalkozó kérdéseket, akkor látható, hogy a gyereknek legalább annyi baja van a fiatalabb, mint az idösebb szülökkel). Viszont egy 30 éves érettebb, és felelöségteljesebb, mint egy 20 éves, és sokkal jobban el tudja látni a gyereket.

A nyugati országokban nincs több beteg gyerek, mint MO-on, és nincs több gond sem a fiatalokkal.


Nekem sok ismerösöm van, akinek a gyerekei 30 felett születtek, és a gyerekeknek nincs semmi problémájuk azzel, söt inkább elfogadják a szülö irányitását.

2010. máj. 11. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!