Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek a hazudozás, hogy...

Szerintetek a hazudozás, hogy alakúl ki valakiben?

Figyelt kérdés
Sziasztok.Szóval van egy régi-régi barátnőm..amióta az eszét tudja ő már akkor hazudott.Bármiben képes.A szülei nem ugy nevelték,sőt olyan körökben sem mozgott.Szerintetek ez valakinek benne van a vérében?Vagy mi lehet?Talán olyan mint egy betegség?Ő is tudja magáról ezt a dolgot mégsem tud rajta változtattni:(
2010. máj. 10. 17:42
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%

Talán nem szereti saját magát annyira, hogy fel is vállalja amit valóban gondol.Nincs önbizalma.

Ha egy idő után pedig sokáig gyakorolja, akkor szerintem már reflexből is hazudozik.

Ha pedig olyan dolgokat hazudozik, akkor a sorsa úgyis utóléri, és majd visszakapja.

2010. máj. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Sajnos ez egy betegség, és sokakat érint. Vannak fokozatai, és a legsúlyosabb, amikor már el is hiszi azt, amit hazudik, és ezt akár "élesben" is gyakorolja.Gyakran gyenge emocionális háttér okozza ; vagy a realitástól való menekülés.Minél fiatalabb valaki, annál könnyebb "kikezeltetni". Tehát pszichológus vagy pszichiáter segítségére van szükség.

2010. máj. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálam azért alakult ki, mert agresszív családból származom, és születésemtől kezdve a legkisebb dologért is ütöttek-vertek. Ösztönös védekező reakció volt, szerintem előbb tudtam hazudni, mint beszélni. Nagyon nehéz volt leszokni róla. Néha még most is belecsúszom, bár nagyrészt már sikerült leszokni róla.


29/n

2010. máj. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
előre is bocsi, ha valakit ezzel megbántok, ez az én személyes tapasztalatom. Ez bizony nevelés kérdése. Én is sokáig hazudoztam össze-vissza, mert azt hittem, hogy ezzel könnyebbé tudom tenni az életet. És ez azért volt, mert a szüleim is előszeretettel használták a hazugság enyhébb és kevésbé enyhébb formáit. Még most is teszik. Nagyon nehéz leszokni róla, ez tapasztalat, pláne ha senki nem segít. Sajnos nekem nem segítettek, nekem csak a rossz példa volt, amit a két hugom is átvett már. Nagyon-nagyon sok akaraterő kell hozzá, és tudatos dolgok, mert a hazugság hosszú évek gyakorlása után, könnyebben jön a szánkra, mint az igazság. Szerintem a barátnőd tudja magáról, hogy ez így nem normális, csak nincs ereje ahhoz, hogy változtasson. Vagy pedig jobban élvezi így az életet. Nem tudom...
2010. máj. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
betegség
2010. máj. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Hát 19 éves.A saját anyja a fejéhez is vágta már,hogy "te már 5 éves korodban is hazudtál":S Képes olyanokban,hogy az eszem megáll.Szinte már több a hazugság mint az igazság.És igen tudja,és van,hogy leül zokogni,hogy mennyire egy szemétláda,hogy azoknak is hazudik akiket szeret:( Elég szegényes család,és volt szó az orvosrol,de nem tudja kifizetni.Amugy olyan félelmetes,frankon gondolkodás nélkül jönnek neki a hazugságok.És olyan hihetőek.Elég sok dolog kiderült már,azért tudom ezeket.Szerintem is orvos segíthetne,de miből kerítsenek több ezreket?:(
2010. máj. 10. 17:56
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Talán ott még lehet fordulni magától is, ha szembesül a hazugságai kellemetlen terhével. De ha begyűrűzik, akkor nem tud már kilépni, könnyebb egy újabb hazugsággal pár napra enyhíteni a helyzetet. Nagyon nehéz, és valahol megértem ezeket az embereket. A fele szerethiányos, meg olyan aki többre vágyik; de lusta tenni érte, csak bemeséli hogy ő milyen "sikeres" (vagyis menekül a realitás elől, amit írtam is)
2010. máj. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, amikor leül zokogni, beszélgess vele, hogy most tudod hogy mennyire sz@r neki, de ha elmondja az igazat, vagy igazat mondd sokkal könnyebb lesz a lelke. Mert így magában cipel 1000féle hazugságot és legbelül retteg, hogy mikor derül ki. Kiderül, hát kiderül, fognak rá haragudni-vagy nem, de akkor is igazat mondd és ez sokkal de sokkal jobb érzés. Merje megtapasztalni, akkor könnyebb lesz!!
2010. máj. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki hazudik. Aki őszinte, azt általában nem nagyon szeretik. És pont azért, mert mindenki hazudik. Ha sokan mondanák meg az igazat, akkor az őszinteség nem lenne ennyire becsülendő.

Még a kegyes hazugságok is hazugságok. És naponta jobbra balra mondjuk őket. Egyszerűen ilyenek vagyunk. Arra vágyunk, hogy szeressenek, ezért azt mondjuk, amit hallani szeretnének. Aztán veszekedések során borul a bili.

2010. máj. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Hazudozás és hazudozás között azért van különbség! Azért hazudik, h megússzon vmit, vagy mert nagy a fantáziája, és érdekes sztorik elmesélgetésével szórakoztatja magát. A kisebb gyerekek sztem inkább erre hajlamosabbak...
2010. máj. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!