Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vannak olyan előítéleteid,...

Vannak olyan előítéleteid, amiktől nem tudsz szabadulni, hiába győzködnek az ellenkezőjéről?

Figyelt kérdés

A párom szív, én mélységesen elítélem, mert egy csomó pénzét erre költi, és megváltozott: nemtörődöm lett, kevesebb dolog érdekli, figyelmetlen, szétszórt lett. Hiába kérem, hogy hagyja abba, megpróbál megnyugtatni, hogy ez nem káros, és nem változott meg. De én nem tudok megnyugodni, mert eleve van egyfajta előítéletem a szívással kapcsolatban.

De ilyen előítélet például az, amikor ellenszenvesnek találom az agyonpiercingezett, tetovált, rongyos ruhában járó embereket. És ezen még az sem tud változtatni, hogy van pár ismerősöm, aki így néz ki,de tök normális.

Nektek is van ilyen? Mik azok?

22L


2010. máj. 10. 11:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Az agyonvarrás, piercing-hegyek nálam se igazán nyerőek. A szívás sem. Egyébként lehet hogy a fű önmagában nem olyan erős, mint a heroin pl, de függőséget okoz és ha túl sokáig csinálja, elveszti a realitásérzékét is. Hozzányúl, mert boldogtalan, a hatásra boldog lesz, ha elmúlik meghint pörögni akar- ez egy ördögi kör.Arról nem is beszélve, hogy nagyon könnyű áttérni más drogokra innen.
2010. máj. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
58%

enyim is szív, de akármennyire is utálom ezt a szokását nem pattogok neki mert abból csak a baj lesz :S már egyrészt megszoktam másrészt ő ígyis figyelmes velem és nem szétszort.


konkrét előitéleteim nincsenek, tapasztalataim szerint mindenhol lehet normális embert találni, nem szabad megítélni a külsőségek és szokások alapján.

19

2010. máj. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
20%
második vagyok és elsőnek üzenném: a főtől nem pörögsz :/ ellazulsz, másik pedig hogy kevésbé okoz függőséget mint példáúl más drogok vagy akár a cigi
2010. máj. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
66%

Az alkohollal kapcsolatban vannak előítéleteim. Nem is tudom, valójában azok-e, mert én inkább tényeknek nevezném őkert. Volt, akit a biztos halálból hoztam ki /májcirózis/, aki fogadkozott utána, újra meg is nősült, de megint alkoholizál.

A kopaszság is riaszt. Régen az volt kopasz, akinek kihullott a haja. Ma meg?! Sajnos ezzel a megjelenéssel legtöbbször nem a szelídség párosul.

2010. máj. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem: a fehér-dzsekis szőrmegalléros, karikafülbevalós, csicsás feketecsizma szétaposott sarokkal, szénné szolizva, vonalszemöldök. Nem tudom miért,de ha meg látok egy ilyen lányt, émelyegni kezdek:S

Ugyanez vonatkozik a férfi megfelelőjére: kopasz, vagy tarajosan trendi haj, török, szitanyomással szétkúrált póló, dübögő zene tuning autóból.


Mással nem jut eszembe. A párod füvezése, ha annyira zavar, hagyd ott.

2010. máj. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
87%
lehet hogy nem pörög, hanem ellazul-de a folyamat ugyanaz. Hogy nem okoz függőséget? Hehehe..Ez is olyan, mint pl. az alkoholizmus , hogy "de én bármikor le tudom rakni" .Persze. Igen, mondhatjuk azt hogy előítéletes vagyok a fűvel szemben is. Talán mert nem is dohányzom és alkalmanként iszom.
2010. máj. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%
neki fontosabb a fű mint te. ennyi.
2010. máj. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
81%

Nekem a tini anyukákkal van előítéletem, ami tudom, hogy nem helyes, pláne, hogy én is fiatalon szültem (20 évesen), de ettől függetlenül nem tudok mit tenni, megvan bennem az ilyen irányú előítélet. Persze meg lehet győzni arról, hogy az illető jó ember, jó szülő, stb., de azt kell mondjam, nálam akkor is mínuszról indul. Sokáig azt hittem, hogy nekem egyáltalán nincsenek előítéleteim, de ezen a téren akkor is van, hiába próbálom magam meggyőzni az ellenkezőjéről.


Viszont ez a szívás téma... Volt nekem is olyan pasim, akinél ez volt a minden. Én nem utálom a füveseket, de a füvet utálom, nekem nem jön be. És nem is nagyon kedvelem, ha a környezetemben szívnak, ilyen társaságban nem érzem jól magam. Nem tudnék ilyen emberrel járni, mert taszítana. Volt már rá példa, és elég csúnyán végződött. A végén már ment a balhé éjjel nappal, mert ha tettem egy megjegyzést, hogy pl. amikor találkozunk, legalább akkor ne szívjon, akkor jött a visszaszólás, hogy én mindig csak kötekszem, nekem semmi sem jó, stb.

2010. máj. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Szerintem nem fontosabb a fű mint te,legalábbbis remélem.Nehéz dolog egy szenvedélybeteggel együtt lenni, én már csak tudom.Mindennapos a füvezése?Mit gondolsz teljesen függ tőle?
2010. máj. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
34%
a füvezés elítlése előítélet:O
2010. máj. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!