Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy viselkedtek, ha a párotok...

Hogy viselkedtek, ha a párotok megsért? Plusz nem látja be, hogy hibázott.

Figyelt kérdés
Ma nagyon megsértett a párom, lejáratott apósom előtt, amit ő feltehetően viccnek vélt, de sajnos engem nagyon mélyen érintett. Ő nem gondolja úgy hogy hibázott, egy kicsit ludasnak érzi magát (nem jelentette ki csak én érzem, hogy van egy kis bánat benne emiatt). Hogyan vezethetném rá, hogy ez egyáltalán nem vicc, és bocsánatot kellene kérjen? Sajnos az a típus vagyok, aki nagyon hamar megbocsájt, és így jutottunk el addig hogy szinte sose kér bocsánatot, mert tudja, hogy úgyis elfelejtem neki. Mit tegyek, hogy érezze a tette súlyát? Ti hogyan viselkedtek ilyen esetben?
2010. máj. 9. 21:18
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Hát figyeljetek, apró korunk óta fegyelmezgetnek a szülők, tanárok, mindenféle nénik bácsik, és mégse használ. Gondoljátok, hogy majd most? Megalázó a bocsánatkérés, és ha meg is teszi, rossz érzést vált ki, és elfordul tőled. Előbb csak lélekben, kicsit, de ez lassan összegyűlik, stb. Az én módszerem megvárni míg a kedélyek lecsillapodnak, és egyszer csak megmondani, hogy ez bizony fájdalmas volt. De csak ennyi. Esetleg hozzáteheted: "biztos nem akartál megbántani, de próbáld csak elképzelni, mit érezhettem". Ilyesmit.. de harag nélkül. Itt találhattok még párbeszédeket ilyen alkalmakra: [link]
2010. máj. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Ülj le vele, és beszéld meg a dolgokat. Talán így rádöbben a hibájára.

Nixi31

2010. máj. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ilyen esetben nem szabad finomkodni... félre kell hívni, meg kell mondani, hogy "na ezt azért már ne".. ha nem érti és rákérdez, akkor elmondani, hogy érezel, és hogy ilyen még egyszer ne forduljon elő...és meg egy: következetesség... ha előfordul még egyszer, akkor erősebben rászólni ("ráförmedni") ha ez sem használ, és Te úgy érzed, hogy nem tudod elviselni, akkor lépni kell.... sajnos akik nem hajlandóak felfogni illetve elfogadni a másik érzékenységét, azt nem tudod megváltoztatni :(
2010. máj. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nagyon jó ez akérdés...
2010. máj. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!