Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy viselkedtek, ha a párotok...

Hogy viselkedtek, ha a párotok megsért? Plusz nem látja be, hogy hibázott.

Figyelt kérdés
Ma nagyon megsértett a párom, lejáratott apósom előtt, amit ő feltehetően viccnek vélt, de sajnos engem nagyon mélyen érintett. Ő nem gondolja úgy hogy hibázott, egy kicsit ludasnak érzi magát (nem jelentette ki csak én érzem, hogy van egy kis bánat benne emiatt). Hogyan vezethetném rá, hogy ez egyáltalán nem vicc, és bocsánatot kellene kérjen? Sajnos az a típus vagyok, aki nagyon hamar megbocsájt, és így jutottunk el addig hogy szinte sose kér bocsánatot, mert tudja, hogy úgyis elfelejtem neki. Mit tegyek, hogy érezze a tette súlyát? Ti hogyan viselkedtek ilyen esetben?
2010. máj. 9. 21:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát, nem írtad le miről van szó, így sajnos nem tudok segíteni.
2010. máj. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
67%
Nekem is ilyen volt a párom egy idôben. Szerintem le kellene ülnöd megbeszélni vele, elmondani neki, hogy te mit gondolsz errôl a dologról és hogy ezen változtasson, mert elôbb utóbb nem fogsz megbocsájtani. Ha ez nem hat, akkor amikor van rá alkalmad, te is bántsd meg, aztán amikor úgy érzi, hogy rászakadt a világ fájdalma, menj oda hozzá, és mondd meg neki, hogy te is így érzed magad minden alkalommal, amikor bánt. Aztán mondd meg neki, hogy te ezzel szemben nem leszel olyan, mint ô, mert te bocsánatot kérsz, mert rossz neked, ha látod, hogy megbántottad. Azután kérj bocsánatot és hagyd magára. Mindezt nyugodt stílusban. Ezen szerintem el fog gondolkodni.
2010. máj. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
55%
Amíg nem vezekel, nincs punci!
2010. máj. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
64%

Ja tényleg, addig nincs szex.

Amúgy az én párom is ilyen.

2010. máj. 10. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém is ilyen VOLT. Aztán beszéltem vele , nem változott, nem tudtam elviselni, így szétmentünk...


Amúgy én nem csak megbántottságot éreztem, hanem hogy megalázott is, mivel nem figyelt rám kellő képen...meg sokszor úgy éreztem, hogy feszegeti a határaimat, hogy meddig mehet el... hát addig mehetett el, ezt ő is tudta, de direkt tovább ment... aztán jött pitizni, meg minden, de már nem számított..részemről vége lett... szórakozzon mással, és röhögjön ki mást!

2010. máj. 10. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
BESZÉLNI kéne vele és nem tudom ez hogy nem jutott eszedbe. Nem kell semmit vezetgetni meg szexet megvonni mint a gyerekek. Felnőttek vagytok. Odaállsz elé és: "figyi ami szerinted vicc volt az nekem k*vára sértő stb" Ennyiii...
2010. máj. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ugye ezt a sok baromságot csak viccből írtátok?

Annak, aki szerint szexmegvonás kell: hát ez szánalmas. Így indul az elhidegülés, ráadásul nem vagyok olyan hülye, hogy magamat is büntessem.

Annak, akik szétmentek: nem azért mentetek szét, mert a párod megsértett, és nem változott meg, hanem mert nem voltatok egymáshoz valók. Erről egyikőtök sem tehetett. Egyszerűen nem bírtátok elfogadni egymást, olyannak, amilyen.

Kérdezőnek: ha eddig hamar megbocsátottál, most már nem igazán lehet "taktikázni", mert ez kb. annyit jelentene, hogy vagy most hazudsz a taktikázással, vagy egész eddig hazudtál a megbocsátással. Ha eddig megbocsátó voltál, és ő így ismert meg, nem várhatod el, hogy most hirtelen másmilyennek lásson és másképp viszonyuljon. Legyél önmagad, legyél nagyvonalú, nem azon az egy szón múlik. Félreértés ne essék: el kell neki mondani, hogy megbántott és hogy mivel, néma gyereknek anyja se érti a szavát. Minél tovább játszod a sértődöttet, annál rosszabb lesz a helyzet, annál inkább beleéled magad, mekkora igazságtalanság történt veled, annál nehezebb lesz megbeszélni a dolgokat. Sok ilyen eset - észre se veszitek, már elhidegültetek, nem tudtok beszélgetni. Menj haza, csábítsd el, utána összebújva beszéljétek meg a dolgokat. Ennyi.

2010. máj. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nem viselkedek sehogy hanem megmondom a szemébe hogy mi a bajom. Nem vagyok az a magamba tartos féle.
2010. máj. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Nem állok szóba vele, amig ki nem engesztel....
2010. máj. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
100%

"Nem állok szóba vele, amig ki nem engesztel...." ez a legrosszabb megoldas, en tapasztaltam, viszont az okat nem tudtam, eselyem sem volt megoldani.

Viszont beszelj vele normalisan, mondd el a problemadat szemtol-szembe, hogy mennyire fontos neked stb...

Ha tovabbra is paraszt marad, akkor lehet nem o a te embered!

2010. máj. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!