Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek hogyan csináljam?

Szerintetek hogyan csináljam?

Figyelt kérdés

Apám X éve felvett egy több milliós hitelt a házra (ami kb 4-5x annyit ér), aminek nagy részéből anyámék vettek házat (3 tesómmal elköltöztek, egy családi balhé miatt), tehát a pénz már nincs meg.

Apám egy ideig fizette a törlesztőt, de megszűnt a munkahelye, meg emelkedett a törlesztő, így egy ideje nem tudta fizetni és behajtóig jutott a dolog.

Anyám volt a kezes, így neki fogják tiltani a fizetéséből, továbbá a másik házat és a kocsijait foglalnák le először.


És itt jövök én a képbe, én havi szinten kb 200e Ft-ot rakok félre, gyűjtögetek saját házra.

Anyámék azt szeretnék, ha én átvenném a hitelt, így a ház is az én nevemre kerülne és persze fizetnem kellene a törlesztőt.

Igazából a ház elég sokat ér, szóval később tudnék még ezenfelül hitelt felvenni rá.


Az eredeti tervem az volt, hogy a félrerakott pénzemből tudjak majd később házat venni, valamennyi hitellel kiegészítve. Azért fontos, hogy nálam legyen a pénz, mert közben vannak olyan kiadásaim amiket ebből fedezek, pl gépet veszek (elég drágát), jogsit, talán kocsit, tanfolyamokat is tervezek elvégezni...


A hitelt legjobb eséllyel kb 5 év alatt tudnám kipörgetni, de akkor magamra nem sok maradna tartalékba (de így is elég jó keretem marad havi szinten). Rosszabb esetben 10-15 évig is elhúzódhat a dolog.

24 éves vagyok, egyenlőre még ebben a házban élek, így még szülőnél lakom...

Ha ezt a hiteles dolgot átveszem úgy érzem, hogy később tudok teljesen önálló lenni, vagy ha erre a házra veszek fel még hitelt, akkor többet kell fizetnem, mint eredetileg terveztem.

Oké, hogy a ház az én nevemen lesz, de apámat nem akarom kitúrni innen, így mondhatni inkább később lesz ennek jelentősége...max hitelt tudok felvenni rá, mert értékes...


A másik dolog, ha én kifizetem ezt a dolgot, akkor a tesóim ugye kiesnek az öröklésből, anyám beszélt erről velük, de őket "nem zavarja" állítólag...


nem tudom mit kellene tennem, annyira nem vagyok járatos a lakás hiteles témában és érdekelne, hogy ki hogyan látja ezt a dolgot...


Továbbá szerintetek ebből milyen családi probléma lehet, ha belemegyek és fizetem, vagy ha azt mondom, hogy vigye a behajtó a vagyont?


24F


2017. febr. 28. 10:39
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem üljetek le megbeszélni (apád, anyád, testvérek). Ha most minden ingatlan anyád nevén van, akkor érdeked az, hogy anyád az ingatlant - amiben laksz apáddal - Neked ajándékozza (úgy hogy haszonélvezete se marad), cserébe átvállald a hiteltörlesztést. Ha ez az ingatlan nehezen eladható, anyádék meg nagyon megszerették a mostani házukat, akkor ez mindenkinek a legjobb megoldás. Neked azért, mert nem borítékolhatod előre, hogy anyáddal pl. 5 év múlva is jó viszonyod lesz és később bármit is adna.
2017. febr. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

ez az egyik opció, hogy én fizetek 10-15 milkát (nem tudjuk még pontosan azt sem, hogy mekkora összeget tudunk kialkudni, mert elvileg a mostani hitel alkuképest a behajtónál, jogász mondta)

de ha én ezt meglépem, akkor anyagilag rendesen le leszek korlátozva :S egyáltalán nem így terveztem...

2017. febr. 28. 12:53
 13/29 anonim ***** válasza:
64%
Lehet, de ha a ház amiben laktok ér pl. 40 milliót, akkor bármikor elpotyálható lenne 30 millióért, ennek haszonélvezet nélküli tulajdonjoga megér 15 milliós adósságot. Most viszont a házatokban csak anyád kegyéből laktok, ha az tulajdonjogilag az övé.
2017. febr. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
72%

Lehet, én nem olvasok figyelmesen, mert valahogy nem stimmel, kicsit zavaros, meg elég sok az infó, keveredik minden, de...

1. ha a behajtónál van, akkor nem veheted a nevedre, max kifizeted a hitelt, és azután ha apádék rád íratják. (vagy nem..)

2. Ha a behajtó lefoglalta a házat, és annak az értéke fedezi a hitelt, akkor már nem foglalhat mást.

3. Először a hitel összegét próbálják behajtani, vagyis a kezes fizetéséből letiltani, és ha ez nem megy, utána foglalnak.

4. Ha átveszed anyád házát, attól még a széljegy ott lesz a tulajdoni lapon a hitelről, tehát ezzel nem csináltál semmit, ugyanúgy fedezet marad a ház

Saját véleményem, ami lehet, hogy senkit sem érdekel, de alap, hogy nem hagyok a nevemen olyan hitelt, ami más jóindulatán múlik, hogy fizeti-e, és még ha önhibáján kívül is, de nem fizeti, elveszíthetek mindent.

5. Ebből következik, hogy nem vállalom át más hitelét.

6. Ha már a behajtónál van a ház, akkor már el sem adhatjátok, és a hitel is megszűnt. Ki kell fizetni a hitelt egyben, ha vissza akarjátok kapni. Tehát milyen hitelt tudnál átvenni?


Nem szabadott volna hagyni idáig fajulni a dolgokat. Ebből már nem lehet jól kimászni.

Javaslom, hogy ha egy mód van rá, ne keveredj bele. Vegyél saját házat, max. idővel oda fog költözni mindenki a családból, de ott te fogsz dönteni a dolgokról.

2017. febr. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
85%
A legokosabb, amit tehetsz, hogy kimaradsz ebből a bonyolult ügyből, mert jól nem fogsz kijönni belőle. Elúszik majd a megtakarításod, és házad se lesz. Átíratni, neked ajándékozni nem lehet, amíg hitel van rajta. Évekig fizethetnél valamit, amit TALÁn a nevedre íratnak, ha addig össze nem veszel anyáddal stb. Ha meg is lenne mindez, akkor se lesz a sajátod, mert ott fognak benne lakni. Vagy ők szépen kiköltöznek majd, hogy te az önálló életedet élhesd, vállalva mindazt a nehézséget, ami miatt most ott laknak? Ugyan... Az ilyen szitukba nem lenne szabad belemenni, mert úgyis veszekedés és anyagi veszteség lesz a vége.
2017. febr. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:

#14:

nem értek ehhez a bank, hiteles dologhoz én sem és sok infót én sem tudok, pl hogy lett felvéve a hitel, kinek a nevére, meg a papír szerint anyám az egyedüli tulaj, de apám azt mondta, hogy csak részben az...


nem tudom pontos menetelét, de elvileg ha átveszem a hitelt, akkor a ház is a nevemre kerül, de alkudnom kell még a behajtóval is, nem anyámék sara lesz elvileg...

nem foglalt le semmit, még csak papír jött, hogy már nem a banknak tartozunk, anyám volt jogásznál és ő mondta neki, hogy hogyan csinálják, hogy előbb a kisebb vagyon tárgyakat foglalják le amiből tudnak pénzt csinálni, mert ezt az ingatlant nem egyszerű eladni ilyen értékben...

de anyám nem akarja, hogy tiltsák a fizetését, hanem máshogy kellene, akár elárverezni a házat, ha nem veszem át, nem tudom mi a terv akkor ha nem veszem át...

mindenkinek az lenne a legjobb, hogy ha átvenném és engem is erről akarnak meggyőzni, de én egyáltalán nem így gondolom...


de a kis házon nincs hitel, csak a nagyon...


nekem fel kellene vennem egy másik hitelt amivel a behajtót kifizetem...de erre a házra venném fel...


nem akarok akkorát, hogy mindenki ott lakjon, meg am sem akarom, hogy elvegyék a szabadságomat, meg a saját családomtól a teret, mert lassan családot akarok alapítani...

de megtudják oldani a lakhatást máshogy szerencsére...


#15:

még gondolkodási időt kértem, de én sem akarok belemászni, mert úgy látom, hogy ezzel csak veszíthetek, de ha nem megyek bele akkor is sértődés lesz valszeg, szóval már jól nem tudok kijönni...

és meg akarnak győzni, hogy ez nekem így jó, de én nem látom, hiába magyaráznak...

2017. febr. 28. 13:56
 17/29 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem azzal ha átvennéd a hitelt csak a szüleid járnának jól.
2017. febr. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:

#17:

nem tudom, még gondolkodok rajta, várok érveket...

de ez mindent felborítana amit terveztem...

2017. febr. 28. 14:11
 19/29 kovpet ***** válasza:
60%

Akárhogy is, ha esetleg mégis komolyan elgondolkozol rajta, akkor menj el (TE MAGAD) egy ügyvédhez és egyeztess vele az ügyben. Ne fél információk alapján hozz döntést.


Én el sem gondolkodnék ezen komolyan. Az örökség most nem kell a tesóidnak, de fog, ha ténylegesen örökséggé válik az, ami most "majd egyszer 20 év múlva, talán". A hitelhez nem értek, de ha át is veszed, akkor azzal automatikusan teljesen biztosan nem kapod meg a házat, hiszen elmondásod szerint az minimum 4x többet ér mint a hitel összege.


Írod, hogy ebből csak rosszul jöhetsz ki. Akkor legalább úgy gyere ki rosszul, hogy a pénzed legalább nem veszett el...

2017. febr. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
72%

Azért nem látod, hogy ebben neked mi a jó, mert neked ebben semmi jó nincs. Elúszna a megtakarításod, a lehetőségeid és mit kapnál cserébe? Tulajdonképpen semmit.

Nekik mi a jó? Nem úszik el a ház, továbbra is van és lesz is hol lakni. Magyarul fizetsz a családodnak egy házat, neked meg max papíron lesz, ha lesz, mert hogy nem fogják azért átírni a nevedre, mert te fizeted a hitelt, abban biztos lehetsz. A bankot az ilyesmi nem érdekli. Fizetheted, de polgári peres úton intézd el, hogy a megfelelő rész a neveden legyen. Ráadásul minek vennél egy házat, amiben benne lakik jó pár ember? Vagy te a családoddal akarsz élni amíg ki nem halnak belőle? Gondolom, nem...

2017. febr. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!