Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Babalátogatási illem?

Babalátogatási illem?

Figyelt kérdés
Hogy mondjam meg az ismerősöknek hogy mikortól látogathatják az újszülött babát? Esetleg valaki tudna frappáns válaszokat?

2017. febr. 25. 09:18
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
49%
Ja, rohadtul túlféltés, hogy épp tanulod a ygerekkel való bánást, 3 óránként etetni kell, kitoltál magadból egy egész gyereket, ami azért nem kevés fájdalom és gyógyulási idő főleg "odalent"? mi sem sem segít, mint azok az emberek, akik pár hétig nem képesek békén hagyni és jönnének vendégségbe. Tök igazad van...
2017. febr. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
84%

Nálunk is lesz baba hamarosan. A család, rokonság szülés után általában kap egy értesítő SMS-t. Mi beleírjuk, hogy hány hét múlva lehet jönni látogatni majd egyeztetés szerint.

Első hat hétben én sem látnék szívesen senkit. Előbb ismerjük meg mi az apjával.

2017. febr. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
36%
11, az a baj, hogy te is azt hiszed, hogy a szülés után körülötted forog a világ, fel kéne rád nézni, mert valami nagyot tettél. Hát nem. Szültél, ez az élet rendje, ez a természetes. Amúgy sem rád és a szakadt alsófeledre kíváncsiak a rokonok.
2017. febr. 26. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
78%
Utolsó, ő és a szakadt alsó fele jó ideig szervesen hozzátartozik a babához (ha tápszeres, akkor is), így vagy kizavarod a lakásból, amíg látogató van vagy elviseled, hogy ő dönt, hogy kívánja-e a közönséget az első időkben. Én például engedtem és annyira megerőltető volt az az 1-2 órás látogatás (próbaltuk rövidebbre, de első unokás nagymamával nehéz), hogy aznap éjjelre mehettünk vissza a kórházba sürgősségi ellátásra, felszakadt a sebem és véreztem. Aztán igenis kitiltottunk mindenkit 4-5 hétre, és még akkor is azzal a feltétellel jöttek, hogy az első jelre, hogy nem bírom, elmennek. Ilyenkor az anya dirigál, hiába az élet rendje, attól még nem fáklyás menet a szülés.
2017. febr. 26. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
84%

Ha a barátok, ismerősök beérnék az első napokban azzal, hogy megeresztenek egy telefont, egy sms-t, vagy hasonlót, és azt az első 1-2 hetet meghagynák a családnak, a rokonságnak a látogatásra. És természetes, hogy a kis családnak is ki kell alakítaniuk egy új életritmust, mivel eddig a baba nem volt...


Egyszerűen pofátlanságnak, gusztustalannak tartom, ha ismerősök, munkatársak, szomszédok, stb. stb. már az első napokban szinte nyomulnak látogatni.

2017. febr. 26. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
33%

Aha, szóval a látogatók miatt kerültél kórházba. Ne röhögtess. Mi olyan megerőltető van abban, hogy egy-két ember ül a kanapén, esetleg neadjisten még a gyereket is megérintik?? Az a te hülyeséget ha fontoskodtál ott és megerőltetted magad friss sebbel.


Régen nem csináltak ennek ekkora felhajtást, nem voltak ennyire elpuhulva az újdonsült anyukák. Nem érezték magukat a szüléstől feljebbvalónak. De most már az a világ van, amikor a facebookon a pofánkba tolják a baba képét egy nap többször is, de ha átmennél 1-2 órára babázni, amíg esetleg még szegény, mártír anyuka pihenni is tudna, mert apuka is létetik a világon, akkor el vagy küldve a halál faxára, mert "mégismitképzelsz". Aztán meg jönnek sírni, hogy a gyerek óta nincsenek barátaik, meg nagymama így nem segít, úgy nem látogat..stb..

2017. febr. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
85%

Igen, a látogatás miatt. A császárműtétet követő heteket fekvr kellett töltenem, homokzsakkal nyomták a vágást, meg sok réget szorítókötéssel, hogy ne veszítsek túl sok vért. És igen, a vendégek miatt ültem 2 órát. Fel sem álltam, de üléskor is használod a hasizmokat, ami nekem felszakadt. Eszemben sem volt fontoskodni vagy kiszolgálni, egyszerűen ezt sem lett volna szabad. Mártírkodásnak meg akkor hívd bárki idegen helyzetét, ha pontosan ismered a körülményeket. Ennyit rólam.

A kérdéshez csak annyit, hogy van az a szituáció, amikor nem jön jól a vendég.

2017. febr. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
61%

"próbaltuk rövidebbre, de első unokás nagymamával nehéz"


Mondjuk, én ezt nem is értem. Anyám nem látogatóba jött, hanem segíteni.


Mosott-vasalt-főzött-takarított. Hogy nekem ne kelljen mással foglalkoznom, mint a gyerekkel.

2017. febr. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
49%
Mi ketten ellátjuk a háztartást külső segítség nélkül. Nem is fogadnék senkit csak ezért, ha már jönnek, akkor foglalkozzanak a babával és ne a mosatlannal (nem is szokott lenni). A vendégekkel mi is inkább beszélgetni és kikapcsolódni akarunk, és nem befogni őket.
2017. febr. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
74%

16-os válaszoló te aztan marha okos lehetsz. Vagy hapsi vagy, vagy egy no aki még nem szült. Annyira rossz indulatú vagy hogy az valami hihetetlen. Minek szólsz hozza egy ilyen témához?

Jo nagy veszekedés lett ebből a kérdésből. Kérdező inkább döntsd el te mikor akarod hogy látogassanak titeket. Ennyi.

(masodik válaszoló voltam)

2017. febr. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!