Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Babalátogatási illem?

Babalátogatási illem?

Figyelt kérdés
Hogy mondjam meg az ismerősöknek hogy mikortól látogathatják az újszülött babát? Esetleg valaki tudna frappáns válaszokat?

2017. febr. 25. 09:18
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
85%
Gyereked van de ennyit nem tudsz kitalálni? Ejha, igy: ettől gyertek babázni, és egyszerre csak ennyien, mert...
2017. febr. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem egyszerűen mond meg nekik hogy te mikortól szeretnéd azt hogy menjenek.

Ha valaki nem érti meg azt hogy nem illik egyből oda rontani akkor igy járt.

Nektek is össze kell szoknotok, még furcsa az elején.

2017. febr. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
60%
Mondd meg nekik, hogy most nem jó, de majd, ha nagy lesz a baba, akkor majd egyszer elsétálsz vele hozzájuk.
2017. febr. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
87%
Ha szerinted nem jó az időpont, amikor menni akar, mondd meg neki. És azt is, hogy neked és a babának kb. xy időpont lenne alkalmas. És döntse el, hogy menni fog-e akkor, mert egyébként elég sokan szeretnék meglátogatni a babát, de ti nem akarjátok, hogy egy egész tömeg venné körül egyszerre.
2017. febr. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
32%
Nincs ilyen illem. De újabban az anyukák nem szeretik, ha a rokonok meglátogatják a babát. Ha te is így vagy, akkor egyszerűen mond meg, hogy mikor vagy hajlandó fogadni őket és mennyi időre.
2017. febr. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
72%

Az illem az, hogy szülés után 6 hétig mindenki megül a kis valagán otthon, mert nincs még kb. immunrendszere a babának, tilos ilyenkor látogatni.

Nem kell velük frappánskodni, egyszerűen közölni kell, hogy figyeljd, egyelőre nem fogadsz látogatókat, mert tilos (a fenti ok miatt), majd X hét múlva.

2017. febr. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudom, mi az illem. Aztán mindig változik is.


Amikor én szültem - rég volt - jöttek a barátok, rokonok, kollegák olyan 10 nap után. Engem nem zavart, sőt, örültem nekik. A gyerekre ránéztek, elmondták a szokásos szöveget, de nem zavarták, felkapkodni sem akarták.


Viszont annyi finom sütit életemben nem ettem. Mindenki azt hozott. Kivéve keresztanyámat, aki komplett 3 fogásos ebédeket hozott, vagy küldött, vagy két hétig.

2017. febr. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

qva egyszerű. megbeszélsz velük egy-egy időpontot.

ami neked nem felel meg, arra azt mondod, hogy nem jó, mert pl. altatsz.

2017. febr. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
49%
A mai szülők óvják még a széltől is, mert így immunrendszer, úgy összeszokás, aztán később csodálkoznak hogy a gyerek milyen beteges, meg hogy egész nap csak rajtuk lóg, és nem tudnak elszabadulni. Persze sosem fogják beismerni, hogy ők rontották el az elején ezzel a túlféltéssel.. ;)
2017. febr. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
66%

6 hétig nem illik senkihez menni, utána/vagy egyéni igény szerint előtte akkor, ha a frissen szült nő hív. Akinek illik segítséget nyújtani, ez volt régen az ún. komatál intézménye. A gyermekágyas asszonyt úgy kímélték, hogy ételt vittek át neki a rokon asszonyok.


De odapofátlankodni sehová sem ildomos.

2017. febr. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!