Miért kell erőltetni a nagy esküvőt?





ismerős :D
mi ekkor mondtuk meg, hogy köszönjük nem kérjük, hogy egy forintot is fizessenek bele és megszervezzük mi, mindent, ahogy mi akarunk.
kérdés, hogy nektek van e pénzetek? ha igen akkor ezt így megmondjátok és kész. ha nincs, akkor meg... ugye...
mi azt is mondtuk, ha sokat csesztetnek, akkor elmegyünk külföldre és ott összeadnak, akkor csönd lett.





HA elég felnőtt vagy (feltéve, de nem megengedve) a házasságkötéshez, akkor ahhoz is, hogy magad rendezd le ezt az eseményt.
Azaz közlitek, hogy NEM. ÍGY. LESZ. Pont. Nem vitatéma.
Ennyi. Fegyvert nem fognak a fejedhez, viselkedj nagykorú, felnőtt férfiként és érvényesítsd az érdekeiteket és az akaratotokat. Erről szól a felnőttlét ÉS a házasság.





Nálunk is így kezdték, és amikor nem akartak leállni, akkor közöltük, hogy MI KETTEN leszünk csak ott, SENKIT, még a szülöket sem hívjuk meg, mert nem ingyencirkuszt akarunk, hanem egy kettönkre tartozó privát élményt.
Pár hétig mindenki duzzogott, aztán leálltak, és a végén maradt az eredeti elképzelésünk, hogy mi ketten, a szülök/testvérek, meg pár barátunk voltak ott. Utána egy étteremben egy a'la carte ebéd és ennyi.










lehet hogy még fiatalok vagytok, ezért szólnak bele
ha talán már dolgoznátok, és lenne elég félre tett pénzetek, akkor olyan esküvőt szerveztek, amilyet ti akartok, és a szüleiteknek se lenne beleszólása!!
csak ugye még diákok vagytok..ezért van az hogy a szülők ennyire segítenek, anyáskodnak stb





Nekem csak a nagyszüleim erőltették hogy legyen itt az összes rokon mindkét ágról, meg mi alapból csak polgári esküvőt akartunk, utána egy közös vacsora egy kültéri helyen mert mi nyárra tervezzük és ennyi lenne az egész. A szüleim meg a menyasszonyom szülei és családtagjai is belementek az ötleteinkbe, de a nagyszüleim ragaszkodnak a hagyományokhoz ami nem kis pénz lenne. Mondták hogy inkább halasszuk 2018 nyarára addig spóroljunk, nélkülözzünk, ne éljünk nagy lábon (alapból nem úgy élünk)
Meg nálunk is felhozták a tipikus maradi dolgokat. Ők mondták hogy a polgári esküvőt megtarthatjuk 1 héttel előtte 2 tanúval és szerintük ennyi, utána lévő héten meg lehet az egyházi kb mint a filmekben. Kapásból 400 ezer forintos kiadás lenne amit ők elképzelnének és ez csak az esküvő, mellette akarják hogy legyen leány, meg legénybúcsú, amikor rendeztük az eljegyzési bulinkat arra is csak a szűk családot hívtuk meg azt is kifogásolták persze utólag hogy miért nem volt meghívó, miért nem hívtuk meg a rokonokat stb...
Persze a nagyszüleim nagyon beragadtak a 80-as évekbe és nem látják hogy a rokonaink nagy része magasról tesz mindenkire csak azért mennek ilyen összejövetelekre hogy jól bekajáljanak, holott másban rájuk számítani NEM lehet.
Mi már eldöntöttük hogy jövőre tesszük át az esküvőt, de nem fogjuk hagyni hogy a nagyszüleink mondják meg milyen legyen. Alapból azért is tennénk jövőre, mert belegondoltunk abba hogy idén nyárra tervezzük a házunk nagy részének felújítását amire már 2 éve gyűjtünk, meg szedem össze a dolgokat, és a fűtésrendszer átalakítás a legfontosabb amit már nem halaszthatunk tovább.





5: és az most jobb, hogy kapnak X e Ft-ot, de utálják az esküvőjüket?
nekünk is mondták párom szülei, hogy adnak egy milliót...ja aztán jött, hogy akkor ki legyen ott, minek kültéri szertartás? minek olyan drága fotós? nem jó az a caterint amit mi választottunk... stb.
úgyhogy: meg lett mondva, hogy nem kérünk pénzt, de mi szervezzük, ha nem tetszik, akkor ne jöjjönek el a saját gyerekünk esküvőjére, csak mert a nyolcvankettedik unokatestvér nem lesz ott...





Ez nem rosszmajuskodas.
Aki felnott, azt felnottkent kezelik, aki meg nem azt nem. Ti gyerekek vagytok meg. Talan el kellene gondolkodni hogy nincs-e tul hamar ez az eskuvo.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!