Hogyan szervezzük meg az esküvőt, ha egyik szülő ellenzi?
A párod szeret és anynira szeret, hogy a kedvedért belemegy az egyházi szertartásba.
Ha ez neki akkora tortúra lenne, akkor nem tenné, én elfogadnám ezt a gesztust a részéről, emrt érted teszi.
1. Ha a párod nem vallásos, akkor megkeresztelkedni enyhén szólva is szentségtörés - ezt nem tudom, hogy anyukád a "komoly" vallásosságával hogyan akarhatja?
2. Ha te is komolyan veszed a vallásodat, akkor ugyanez rád is érvényes.
3. Ha a párod csak a te kedvedért megkeresztelkedne, akkor igencsak kérdéses, hogy neki mennyit számít az egész, vagy a vallás teljesen értéktelen valami, amit nem érdemes picit is tisztelettel kezelni.
4. Sokkal nagyobb gondnak tartom, hogy mi lesz a jövöben: ha gyerekeket lesz, vallásosan akarjátok-e nevelni? Ha nem, akkor a te vallásosságod mit ér? Ha igen, akkor a párod miylen példát fog mutatni a gyereknek?
Szerintem elöször ti ketten kell, hoyg tisztázzátok, kinek mennyit jelent a vallás az életében, mennyire van tisztelettel a másik meggyözödése iránt.
Anyukádnak ebbe semmi beleszólása,es ha nem a kedve szerint döntötök, akkor arra ugyan joga van, hoyg gyáltalán ne vegyen részt az esküvön, de arra nicht, hoyg végigduzzogja, ünneprontó legyen.
Aki meg egyáltalán fodlalkozik azzal, hogy "szégyent hozol rá", az éppen olyan begyepesedett, mint anyukád.
A párod pont azért keresztelkedne meg, mert neki semmit nem jelent, ellenben téged szeret annyira, hogy a templomi esküvő létrejöhessen, megkeresztelkedik. Hiba lenne visszautasítani.
Barátnőméknél is így volt, a férj simán belement, mert annyira nem jelent neki semmi a vallás, hogy pont azért tette meg!
És bizony a jövőre nézve ez lenne a célravezető, mert gondold csak el, ha egyszer gyereket terveztek, bizony a nagyi fogja erőltetni a keresztelőt, és a jó viszony érdekében ez semmiség.
Szia Kérdező!
Ha nekem nem lenne fontos, akkor az édesanyám kedvéért nem kérném meg a páromat a keresztelkedésre. Én nem hagynám, hogy bármilyen módon zsaroljon, ha az én felnőtt életemről, döntéseimről van szó. Utána vérszemet kapna, esetleg kihisztizné, hogy időnként menjünk vele istentiszteletre, beleszólna a gyerekeim vallási hovatartozásába, és úgy általában mindenre feljogosítva érezné magát, ami a beleszólást illeti.
De ez az én édesanyám, a tiédet te ismered.
Én nem akarom, hogy megkeresztelkedjen, mert tudom, hogy számára ez nem jelent semmit. Természetesen nagyra értékelem az ajánlatát, de tiszteletben tartom az ő hitbeli meggyőződéseit is, akkor is, ha azok nem az én keresztény elveimmel egyeznek. Másképp nem mennék hozzá. Amúgy a gyerkőcgond nem lenne gond, nem akarunk gyerekeket :D
Gondoltam arra, amit egyik válaszoló írt, hogy két tanú, mi ketten és annyi, nekem nem kell lakodalom, nem is szerettem volna soha, de mikor ezt a verziót boncolgattuk, párom kicsit lehangoltnak tűnt, szeretné, ha egyszer a családja és a családom összegyűlne, a hite miatt viszont ez sosem következne be, az én családom elég furán áll hozzá ehhez a kérdéshez. És tudom, hogy ez a páromnak fájna kicsit, de nem bánná a kicsi esküvőt, az a nap legyen csak a mienk.
Mit szóltok, ha egy ilyen ötszemélyes esküvőt szervezünk, és nászút után mondjuk körbelátogatjuk egymás családját, az hogyan sikerülne? Ezzel a variánssal az lenne az egyetlen gond, hogy az ő családja olyan összejárós, négy különböző országból szoktak időnként összegyűlni, és hiányozna a látogatásokból az a meghitt hangulat, hogy mindenki összegyűlt, mivel mi mennénk hozzájuk, nem öszejövetelről lenne szó.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!