Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor gyereketekre családtagok...

Mikor gyereketekre családtagok vigyázznak fizettek érte?

Figyelt kérdés
Nekem az lett volna a természetes, hogy nem. De megkérdezték tőlem mennyi anyagi juttatásra gondoltam, hogy közeli családtag vigyázz a gyerekeimre. Mert ők naponta fürdenek, alkalmanként előfordulna, hogy ott is ennének.
2017. febr. 18. 22:29
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
85%
Ja, hogy csal smucigok? Akkor keress bébi csőszt :)
2017. febr. 18. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
93%

A testvéreim nem fizetnek, sőt felháborodnék ha egyáltalán komolyan felvetnék az ötletet.

Én vagyok a menő nagybácsi, aki még mindig agglegény, ebből kifolyólag örömmel fogadja a lepasszolásra váró gyermekeket. :D

Nálam lehet sokáig filmezni, pizzát enni, sőt még néha a kóla is belefér.

Én vagyok az, aki megfűzi a szülőket, ha valaki akar valamit, és én adom a legkirályabb ajándékokat.


Számomra ők a családom, és szeretem őket. Mindig is az volt a célom, hogy ha felnövünk az egész családot összefogom, és az unokatesók is testvérként fogják egymást szeretni. Úgy látszik sikerül a tervem. :)

2017. febr. 18. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
42%

Itt inkább a kérdező a smucig.

Rendszeresen másra bízza gyerekét, olyanra, aki nyilvánvaló anyagi problémákkal küzd és fel se merül benne, hogy a segízségért cserébe segíthetné őket.

Mert NEM a gyerekvigyázásért kérnének pénzt, hanem mert magukra sincs pénzük, így a gyerek etetésére, fürdetésére sincs.

2017. febr. 19. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Eddig is minimálisan kellett vigyázni a nagyszülőinek a gyerekeimre. Ezután is a lehető legkevesebbet fogom megkérni őket. De megyek vissza dolgozni és muszáj lesz besegíteniük. Nyilván az én szüleim is be fognak segíteni, de ők aktív dolgozok még.

Nem rászorulók a nagyszülők! Ha azok lennének természetes lenne, hogy segítenék anyagilag nekik.

2017. febr. 19. 08:23
 15/23 anonim ***** válasza:
79%
Semmi se muszáj. A nagyszülőknek NEM kötelességük vigyázni az unokára.
2017. febr. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
40%
Keress inkább bébiszittert. Én egy időben rendszeresen vigyáztam az unokatesóm kislányára, ingyen tettem, nagyon szeretem a kicsit, öröm volt vele foglalkozni.
2017. febr. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
89%
Most meglepődtem, nekem természetes, hogy honorálom ha valaki vigyáz a gyerekemre, hiszen időt és energiát tölt vele, a gyerek eszik is ott... volt olyan, hogy nem voltak hajlandóak pénzt elfogadni, pedig tudom hogy nem élnek annyira jól, így a fiam vitt négy tejszeletet, négy túrórudit, egy kiló gyümölcsöt, egy üveg nutellát és egy csomag kekszet (3 saját gyerekük van), valamint 6 mozijegyet egy mesére (4 gyerek plusz két felnőtt). Így valamilyen szinten kompenzáltam a segítséget, de mégsem konkrétan kifizettem.
2017. febr. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
20%
Mi amikor nyáron 1 hétre kicsit távolabbi rokonhoz mentünk ketten a nővéremhez anyu 20000 forintot adott neki. De azt hozzá kell tenni, hogy ő elvitt minket állatkertbe, hambizni ilyenek. Én max egy 5000-t adnék nekik.
2017. febr. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Gyerekkoromból indultam ki. Nyáron többször is nyaraltunk a nagyszüleinknél, mert szüleim dolgoztak. Vittek strandra, naponta volt fagyi, jégrém, dinnye. Mamák mindig a kedvenc kajáink főzték. Szüleim ezért SOHA nem fizettek. Ezért nekem ez lett volna a természetes. Mikor középiskolás voltam többször előfordult, hogy mamáékhoz mentem először suli után, mert vidéken laktunk és sokat kellett volna várni a buszomra. Ilyenkor a mama mindig a kedvencemet főzte, tudta mikor megyek. Soha nem voltam terhükre. De úgy látszik 2017re az ilyen nagyszülők kivesztek. :(
2017. febr. 19. 14:39
 20/23 anonim ***** válasza:
67%
De azt honnan tudod hogy a szüleid nem fizettek ezért? Az hogy nem láttad, még koránt sem jelenti hogy nem fizettek. A mi családunkban az a szokás, hogy ha szívességet tesz nekünk valaki, akkor kompenzálunk ahogy tudunk, ha nem is pénzben de pl bevásárolunk az ott tartózkodás idejére, ha van akkor viszünk háztáji csirkét, tojást, zöldséget gyümölcsöt, de ugyan ezt vissza is kapjuk fordított esetben. Ez fokozottan igaz arra az esetre, ha hosszabb időre szól a vendégeskedés.
2017. febr. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!