Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor gyereketekre családtagok...

Mikor gyereketekre családtagok vigyázznak fizettek érte?

Figyelt kérdés
Nekem az lett volna a természetes, hogy nem. De megkérdezték tőlem mennyi anyagi juttatásra gondoltam, hogy közeli családtag vigyázz a gyerekeimre. Mert ők naponta fürdenek, alkalmanként előfordulna, hogy ott is ennének.
2017. febr. 18. 22:29
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
95%
Talán velem van baj, de nem értem az utolsó mondatodat. És mennyire közeli rokon?
2017. febr. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
92%

Szüleim szoktak vigyázni a gyerekünkre, ill. tesómék is ajánlották már. Természetesen fizetés szóba sem kerülhet ilyenkor, nem is hallottam még ilyet.

Az utolsó mondatodat nem értem: mi köze ennek a gyerekvigyázáshoz?

Ha pénzt kérnek érte, hajtsd el őket a fenébe. Pénzért idegent is találsz, akinek nem kell hálásnak lenned.

2017. febr. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Szóval akik vigyáznának időközönként a gyerekekre ritkán fürdenek, mert spórolnak. Gyerekeim a mindennapos fürdéshez vannak szokva. + többször ott is ennének, az pénzbe kerül. Ezért kellene fizetnem.
2017. febr. 18. 22:39
 4/23 anonim ***** válasza:
90%
Attol fugg, milyen rokonrol van szo.
2017. febr. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
67%

Tehát a gyerek őnáluk lenne, nem ők jönnének a ti lakásotokba. Továbbá, ha fürdetés szóba kerül, akkor ott is aludnának.

Nézd, ha spórolás miatt fürdenek ritkán, akkor várható volt, hogy a gyerekkel kapcsolatban minden fillért ki akarnak fizettetni veled. Erről a fillérb..ó hozzáállásról önmagában megvan a véleményem.


Én a következőt tenném: kérném, hogy mérjék ki, hány liter vízben fürdették a gyereket és számolják ki, mennyi gáz kellett a melegítéséhez (a gáz hőértéke alapján lehet kiszámolni, ill. utána kell nézni a bojler vagy kazán hatásfokának is). Utána EZT (és egy fillérrel sem többet) kifizetném nekik.

Az ennivalót pedig vinném én, hogy ebből ne legyen vita.

És persze a lehető legritkábban bíznám a gyerekemet ilyen smucig rokonokra.

2017. febr. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
96%

Én nem fizettem senkinek (család, barátok) de én sem kértem senkitől, akinek vigyáztam a gyerkőceire.

DE!

Ha rendszeresen vannak ott a gyerekeitek a kispénzű rokonnál - akik mint írtad olyan nyomorultak, hogy még a fürdővízen is spórolnak - akkor nyilván felajánlanék valamilyen összeget a gyerekek étkezésére.

Ha viszont nem csórók, csak igénytelenek és ezt spórolásnak állítják be, akkor ilyen helyre nem adom oda a gyerekem, akármilyen rokon.

2017. febr. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
71%
Ha oda költözik akkor a kiadásait a szülő fizetné most nem kajára gondolok ha nem ruhákra stb. Ha csak vendégként van ott párszor egy héten biztos hogy nem lenne pofám pénzt kérni.
2017. febr. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
65%

Hozzávetőleges számolás alapján úgy gondolom a fürdővíz kb. 50-60 Ft lenne két gyerekre (tehát két fürdésre). A melegítés költségét nehéz saccolni, mert nagyon függ az ott kiépített rendszertől, de szerintem hasonló összeg.


Tehát alkalmanként kb. 100-150 Ft-ot vágnék a képébe, plusz (ha nem kamaszokról van szó) adnék 4 szelet kenyeret, 3-4 dkg vajat, 5-6 dkg vékonyra szelt szalámit stb.

Ha neki ez kell a boldogságához...

2017. febr. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Smucigok, azért spórolnak a fürdésen. Lenne rá pénzük. Havi pár alkalomról van szó. Ha nálunk vigyázznának a gyerekekre, akkor benzint és az autó kopásának díját számolnák fel... Jelenleg ők akikre tudom bízni a gyerekeket, mert a többi rokon/családtag még aktívan dolgozik. Evvel tisztában vannak.
2017. febr. 18. 23:47
 10/23 anonim ***** válasza:
96%
Normál körülmények között eszembe sem jutna, hogy fizetni kéne, de ha olyan rossz körülmények között élnek, hogy gond a kaja, az akkor más.
2017. febr. 18. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!