Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, undorodom az...

Mit tegyek, undorodom az anyámtól? Bocs, de nincs jobb szavam rá.

Figyelt kérdés

Szóval már nagyon rég óta kezdődött, a legelső "undorom" az volt, hogy csámcsog (de az a fajta csámcsogás, amikor nem nyitja ki a száját, csak hallom, hogy rág). Most meg már odáig fajult az undorom, hogy ha már hallom, hogy kinyitja a hűtőt, akkor már szentségelek, tiszta ideg leszek, és vagy bemegyek a szobámba, vagy pedig fülest be a fülembe, és max hangerőn hallgatom a zenét.

Olyankor annyira ideges leszek, hogy kiabálok mindenkivel, stb.

Viszont megemlíteni nem merem neki, mert lelkiismeret furdalásom lenne. De már nem bírom. Ha valami családi összejövetel van, akkor sem ülök mellé, direkt ezért.

A másik az, hogy képes arra, hogy magában beszél. Ez is ugyanannyira szokott idegesíteni, meg ilyen apró dolgok. Szóval szinte a semmin is szörnyen felhúzom magam. Volt már olyan, hogy úgy aludtam el, hogy sírtam, és közben erősen befogtam a fülem.

Ja, és a másik, hogy szörnyű, hogy nem tudok vele semmit megbeszélni. Ha mondok is valamit, akkor is csak hümmög, de máskor meg mondogatja, hogy beszéljünk már meg mindent.

Nagyon félős vagyok, jobban, mint bármelyik másik ismerősöm, mégsem tesz ellene semmit. Mármint hogy nem törődik vele. Pedig sokszor sírva alszok el, annyira félek. Most halt meg apukám, és ezt sem bírtam, csak a barátaimmal megbeszélni, de ha neki mondtam, hogy félek, hogy apa vissza jön(még most is félek ettől, pedig már egy fél éve elment), akkor is csak mosolygott, vagy hümmögött, vagy bólogatott.

Nem bírom. És ez nem a tini kor miatt van.

Képes a semmiért leszidni, és ez már kezd nagyon bántani. Ezt most nem hülyeségből írtam, és nem is viccből.

Mi ez? Most akkor mit tegyek?

Előre is köszönöm!


Ja, 16/L


2010. máj. 7. 20:28
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
42%
Utolsó, szerintem te a személyes problémáidat vezeted le a kérdezőn, nem? :) Nem az első eset lehet, a százalékodból ítélve. Mi történt, beszólt neked egy tizenéves? Jó lenne valamit sportolnod, hogy ne legyen annyira magas a vérnyomásod. Akkor nem húznád fel magad ennyire minden dolgon. A kérdésbe olyan dolgokat is beleképzelsz, amiről szó sincs. De ne aggódj, jelentelek a moderátoroknak ;) Úgyhogy lehet új regisztrációt csinálni.
2010. máj. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
79%
Off leszek.Mar miert kene jelenteni?Van egy velemenye,mas mint a tied.Ennyi.Az enyem is mas,mint a tied,sot meg sok emberevel nem egyezik de feldolgozom magamban es nem jelentgetem.Csinalj egyszemelyes forumot ha ennyire nem vagy tolerans.
2010. máj. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 A kérdező kommentje:

Még régen apával szörnyen jóba voltam, aztán az ital elvette tőlem, és sokszor azt mondtam, hogy ő nem is az apám... Mára már megbántam, hogy évekig nem szóltam hozzá, és éppen amikor kezdtem volna újra közeledni hozzá, felakasztotta magát... Magamat éreztem felelősnek. Ezt csak azért mondtam el, hogy tudom, milyen az, amit mondtatok, hogy rendezzem a dolgot mielőtt túl késő...


Viszont 20:50-esnek a kérdéseidre a válaszaim:

Nyelvek: Angol, német suliba tanulom, azon kívül még önerőből tanulom a finn nyelvet, és régebben a japánnal is foglalkoztam.

Hangszer: Gitáron gyakoroltam egy ideig.

Suli: 4-5-ös tanuló vagyok.

Szabadidőm: nem csak a zenehallgatás, hanem a barátaimmal vagyok, rajzolok, vagy esetleg tanulmányozni próbálgatom a keleti vallást.


:D :)

2010. máj. 7. 21:11
 14/48 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy meg a helyzet abszolút nem egyszerű. Csak az mondja ezt, aki még nem volt hasonló helyzetben - vagy aki szeret kötekedni és gyűlölködni, mint ez az 53%-os. Az én anyám évekig terrorizált és bunkózott velem, majd mikor elkezdte szedni a nyugtatóit, 'megszelídült'. Azóta nem ordibál, nem próbál megfélemlíteni, csak csendben áskálódik néha. Néha egész kedvesen viselkedik, de szeretni már sajnos nem tudom. Undorodom tőle, pontosan úgy, ahogy a kérdező írja. Az emberek többsége persze abban a tudatban él, hogy a mai fiatalok mennyire 'elkanászodtak', de azért emlékeztetném őket, hogy a mai szülők pedig felelőtlenek és gyávák. És attól még nem lesz szent senki, hogy szül egy gyereket. Annyi mindent tudnék mesélni a mai 'szülőkről'...
2010. máj. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
43%

21:10 - azért kéne jelenteni, mert egyértelműen a levegőbe beszél, az oldalt gyűlölködésre használja, egymás ellen uszítja az embereket. olvasd el a többi hozzászólását, ha nem hiszed. nem a kérdésre válaszolt, marhaságot írt, előítéletes. ilyen emberek kellenek az oldalra?


amúgy meg tényleg... nem tilthatják ki, mert csinál egy új regisztrációt, oszt' annyi. Max azért lenne ez jó, mert legközelebb elgondolkozik, mit ír.

2010. máj. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem menj el pszichológushoz. Ez most nem bántás, de ha egy ilyen dolog a sírásig idegesít, akkor valami más gond van, ami nem feltétlenül betegség, ne érts félre, de egy pszichológus sokszor csodákat művel, és NEM HÜLYÉKET KEZEL! Szóval nem leszel hülye tőle, ha odamész.
2010. máj. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 A kérdező kommentje:

Most hiába próbálsz szidni, vagy bármi, hidd el, tudom, hogy lesznek még problémáim, és erre próbálok fel is készülni.

És nem a bunkóságodra voltam kíváncsi...

Ja, és nem tehetek róla, hogy 15 évesen nem tudok egy felnőtt fejével gondolkozni, bocs.

De higgyétek el, én igyekszem!



Köszönöm az értelmes válaszokat!

2010. máj. 7. 21:18
 18/48 anonim ***** válasza:
59%

Ez egy anonim oldal.Nem lehet elolvasni a hszeit.Sok 53%-os van.

On:Picit talan belelovalod magad a hisztibe kerdezo.Logj a baratokkal,tanulj,legyel nyitott uj dolgokra.Es nezd el anyukadnak a dolgokat.Hiszen rajta kivul kire szamithatnal ha igazan nagy baj lenne?

2010. máj. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
79%

Kérdező!

Velem ez akkor szokott előfordulni, mikor nehezebb napom van, és türelmetlen, intoleráns kedvemben vagyok emiatt. Talán az is segítene, ha ilyenkor tudatosan végiggondolnád, mi miatt vagy ennyire érzékeny, hogy ilyeneken fennakadsz. Kiderülne számodra, hogy a kedveddel, hangulatoddal van összefüggésben, vagy ilyesmi.


Ugyanakkor pedig ne feledd el, hogy ő az anyukád: te vajon hány olyan dolgot csináltál/csinálsz, amivel felbosszantottad? Természetesen csak azóta, hogy utoljára kivakart a sz@ros pelenkából, és letörölte a nyálat a képedről... vagy mióta utoljára hisztiztél a földhöz vagdosva magad... Kétélű kard ez. Csak gondolkodj... Én több mint valószínűnek tartom, hogy az általános hangulatod, rossz kedved megroppantotta kicsit az életszemléleted (értsd: szenvedsz, szomorú vagy) okozza mindezt. Elmúlik. Addig is becsüld meg az édesanyád, mert másoknak soha nem adatik meg.

2010. máj. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
21%

ma 21:05



Felőlem jelentgessél, amúgy semmi gond a vérnyomásommal és szoktam sportolni is, egyébként gitározom, és nincsenek problémáim úh van még tanulnivalód neked is bőven, pl emberismeret..


Te gondolom tisztában vagy vele hogy az ilyen "jelentgetők" sorsa mi lett a történelemben..


"segítek"



Lámpavas...


Ne juss odáig..

2010. máj. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!