Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezért külön költöznétek, csak...

Ezért külön költöznétek, csak máshova?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék állatokat, rég óta. Szüleim nem egyeztek bele abba sem, hogy legyen állatom úgy, hogy minden költségét magam álljam. Van egy kis lakás, ami üresen áll, még nagyanyámé volt. Oda beköltözhetnék, de oda sem mehet állat. Pedig olcsóbb lenne, nem kellene lakbért fizetnem, csak a rezsit meg ami költség az élettel jár. Igy viszont elkezdtem más opciók után járni. Nem egyszer volt, hogy a menhely oldalát követve láttam kutyust, amit szivesen befogadtam volna. Meg egy madarat is szeretnék. Ez miatt elutasitani a lakást, ami itt van az orrom előtt, butaság? 23/l, állandó munkahelyem van.
2017. jan. 29. 11:31
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
52%

Az az igazság, hogy már én is körbejártam saját példámon a "kutya a lakásban" problémát. Gyerekként kaptam egyet, akkor az iskola volt a közvetlen szomszédunk, a szüleim több műszakban dolgoztak, 2 tesóm is van. A kutya 6 órát volt maximum egyedül a lakásban.

Ha most vállalnék egy új kutyát, akkor minimum 14-15 órát lenne egyedül (munka/iskola + utazás), nem volna a szabadban, valószínűleg állandóan becsinálna, depressziós lenne. Én azzal vagyok felelősségteljes állattartó, hogy nincs kutyám, mert állatkínzás lenne. Évekig tartott eddig eljutni, de lemondtam róla a fenti okok miatt. Az állat oldaláról közelítsd meg a problémát, vagy szerinted teljesen normális ennyi időre magányosan otthagyni?

2017. jan. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
45%
Hát, ha már így kérdezed, szerintem csak annak legyen kutyája, aki biztosítani tudja neki a mozgásteret, amíg ő dolgozik. Egy 50nm2-es lakásban semmit nem tud csinálni szerencsétlen állat, csak feküdni és várni a csendes szobában, se pisi, se kaki, se levegő, se társaság. Ez nem valami boldog élet egy kutyának... Persze, mondhatjuk, hogy még mindig jobb, mint a menhely, de lehetne neki sokkal jobb sorsa is.
2017. jan. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Utolsó! Nálam volt ideigelenesben egy westie, aki a levegőt is utálta. 24 órából 20-at aludt kb. Alig tudtam kiimádkozni a kertbe és pisi után szaladt vissza a házba. Vannak ilyen kutyák, a kérdezőnek is ilyesmi habitusú kutyát kellene keresnie ha már ennyire szeretne tartani. Gondolom nem agarat vagy komondort akart lakásban tartani...
2017. febr. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Egy normálisan lefárasztott kutya a séták között pihen. Miért gondolják sokan, hogy egy kutyának minimum fél napot "pörögnie" kell. A kertben tartott kutya is a nap nagy részében pihen, max ha mozgást lát a ház előtt felkel, fut egyet a kerítés mellett ugatva és vissza fekszik. Nem gondolom, hogy ez tartalmasabb élet lenne, mint egy olyan lakásban tartott kutyának az élete, amelyikkel a gazda kint van naponta minimum 3 órát, foglalkozik vele, iskolába jár vele, kirándulni/nyaralni hordja.

Akinek nincs erre lehetősége/energiája az ne tartson kutyát, de kertben se. A kerti kutya is igényli a foglalkozást. Csak a lusta ember-aki nem akar foglalkozni az állattal, hanem inkább kivágja a kertbe-hiszi, hogy szenved a lakásban tartott kutya.

2017. febr. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Hát akkor marha lusta kutyáitok lehettek. Az meg nem a kutya hibája... Ha egésznapos fekvéshez szoktatod, nyilván beletörődik, nincs más választása.
2017. febr. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!