Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezért külön költöznétek, csak...

Ezért külön költöznétek, csak máshova?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék állatokat, rég óta. Szüleim nem egyeztek bele abba sem, hogy legyen állatom úgy, hogy minden költségét magam álljam. Van egy kis lakás, ami üresen áll, még nagyanyámé volt. Oda beköltözhetnék, de oda sem mehet állat. Pedig olcsóbb lenne, nem kellene lakbért fizetnem, csak a rezsit meg ami költség az élettel jár. Igy viszont elkezdtem más opciók után járni. Nem egyszer volt, hogy a menhely oldalát követve láttam kutyust, amit szivesen befogadtam volna. Meg egy madarat is szeretnék. Ez miatt elutasitani a lakást, ami itt van az orrom előtt, butaság? 23/l, állandó munkahelyem van.
2017. jan. 29. 11:31
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
91%
Nehéz kérdés.. A szüleid miért ellenzik ennyire az állattartást?
2017. jan. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
84%
Hát én a helyedben pár évig kibírnám még állat nélkül.
2017. jan. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
93%
Nekünk is volt üresen álló lakásunk, amit "nekem tartottak meg" így mikor odaköltöztem eszembe nem jutott akárkit is megkérdezni, hogy vihetek-e oda állatot. Pár évig laktam ott, aztán kinőttük a lakást és kutyabarát albérletet kerestünk.
2017. jan. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Ezt nem nekem tartottuk meg, csak ott áll én meg külön életet kezdenék és itt a lehetőség. Csak nem felel meg.. Azért nem lehet állat, mert szerintük nem lakásba való.
2017. jan. 29. 12:16
 5/25 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem egy madárkával kibékülnének, és legalább gyakorolhatod, mennyire vagy kitartó az állatgondozásban. Madár jóval kevesebb időt igényel egy kutyusnál.

Papagájt akkor vegyél, ha vállalod azt, hogy rendszeresen kiengeded a lakásba, és bizony meg fog rágni ezt-azt és pottyantani is fog.ű

Zebrapintyekkel kevesebb a gond, ők nem szeretik elhagyni a kalitkát, viszont őket csak párban lehet tartani és jó nagy kalitka kell nekik, hogy tudjanak mozogni.

Madarak után sokat kell takarítani, mert szórják szét a magot.

2017. jan. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
72%
A kulcsszó ott van. "kis lakás". Nem gond, ha lakásban van egy kisebb testű kutya, de te egyből állatkertet akarsz egy kicsi lakásba, ami nem a tiéd.
2017. jan. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
82%

Ez így nincs rendben.

Ha ott a külön, kihasználatlan lakás, ahová - értelemszerűen - megengedem, hogy beköltözzön a felnőtt gyerekem, akkor ennyi... odaköltözik, önálló, felnőtt életet él, ergo nem pofázok bele a dolgaiba. Nyilván ésszerű határok vannak, de ezek olyan evidensek, hogy ki se kell mondani, pl. ne b..ssza szét a falakat, vagy ha útban van a nagyszekrény, akkor szóljon, mielőtt kidobná... stb., tehát ilyen mértékű dolgok. De ez nekem sehogy nem áll össze, hogy "elküldöm" önálló életet élni, de megszabom, hogy nem tarthat állatot. Mi lesz még, megmondják, hogy ez a barátnőd felmehet, az meg nem? Pasit nem vihetsz? 10-kor kapuzárás, 11-kor fekvés

Én megkérdezném, hogy akkor hogy van ez, most gyereknek tartanak-e vagy felnőttnek.

Vagy magát a lakást féltik egy állattól? Miért? Mit gondolnak, kárt tesz benne? Miben, mennyit, hogyan? Mondd meg, hogy kifizeted (úgysem lesz ilyen). Más tippem már nincsen, ennyire tudtam körbejárni a témát.

2017. jan. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
78%

"amit szívesen befogadtam volna"


Persze, mindneki szíve megesik, ha ilyent lát, de legalább 10 évre le leszel kötelezve. Ezt is átgondoltad?

Egyedül egy kutyával élni. Ugye tudod, nincs napokra eltűnés, nem akarok reggel kelni, késő van, hideg van, esik az eső. Ezek mind nincsenek, ha kutyád van és egyedül élsz.

Még egy 2 napos hétvége is szervezést igényel, mert kutya sittert kell keresned, aki eteti és sétáltatja naponta többször az állatot.


Azért van ennyi menhelyi kutya, mert az emberek érzelmi felindulásból szerzik be a házi kedvencet, és amikor rájönnek, hogy ez mennyi kötöttség és felelősség, akkor már nem tudják vállalni. Aki egyedül él, arra ez hatványozottan vonatkozik.

40 fokos lázasan, influenzásan, törött lábbal is vinni kell ám az ebet naponta többször.

Átgondoltad te ezt egyedül?

2017. jan. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy ez egy felelősség. Nem minden kutyát akarok befogadni, hanem egyet. Csak mire én eljutok oda, hogy befogadjam azt amelyiket szeretném addigra az már elkel.. Felnőtt kutya is szóba jön nálam. És ezért jó a menhely, ők elmondják pl az adott kutya igényei, milyenek és ezek egyeznek-e azzal legalabb megközelitőleg azzal amit én nyújtani tudok.
2017. jan. 29. 12:49
 10/25 anonim ***** válasza:
97%
Ostoba ember, aki szerint semmilyen állat nem való lakásba. Megnézném hol tartana pl. hörcsögöt, díszhalat, ölebet.
2017. jan. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!