Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezért külön költöznétek, csak...

Ezért külön költöznétek, csak máshova?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék állatokat, rég óta. Szüleim nem egyeztek bele abba sem, hogy legyen állatom úgy, hogy minden költségét magam álljam. Van egy kis lakás, ami üresen áll, még nagyanyámé volt. Oda beköltözhetnék, de oda sem mehet állat. Pedig olcsóbb lenne, nem kellene lakbért fizetnem, csak a rezsit meg ami költség az élettel jár. Igy viszont elkezdtem más opciók után járni. Nem egyszer volt, hogy a menhely oldalát követve láttam kutyust, amit szivesen befogadtam volna. Meg egy madarat is szeretnék. Ez miatt elutasitani a lakást, ami itt van az orrom előtt, butaság? 23/l, állandó munkahelyem van.
2017. jan. 29. 11:31
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy még a madárhoz annyit, hogy a legtöbb papagájfajta k..rva hangos, és bizony zavarhatja a szomszédokat. Pedig imádom őket én is. :/
2017. jan. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha megtehetnem ( lenne rá keretem) akkor olyan helyre költöznek ahol úgy élek ahogy nekem jó.
2017. jan. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező, kezdetnek inkább menj el egy menhelyre önkénteskedni. Kiélheted a kutya vágyad és nem vagy elkötelezve és segítesz neki, sétáltadhatod őket.


Mint már az #5 és #7-es válaszomban is írtam, egyedül semmiképpen nem vállalnék kutyát, pedig imádom őket. Történhet bármikor bármi. Mi van, ha pl. vakbélgyulladás miatt kórházba kerülsz? Ez nem korhoz kötött dolog, mint ahogy egy baleset sem.

2017. jan. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Lenne kire bízni.
2017. jan. 29. 13:27
 15/25 A kérdező kommentje:
Ha valaki akar valamit, talál rá megoldást. Ezzel az erővel, csak kifogásokat találva soha semmibe nem kellene belefogni.
2017. jan. 29. 13:29
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Az ember azért kezd külön életet, hogy önállósodjon. Tök felesleges külön lakást fenn tartani azért, hogy továbbra is a szülők döntsenek helyetted. Akkor inkább az albérlet... Viszont azzal számolj, hogy hiába találsz most olyat ahova vihetsz állatot, ha bármiért menned kell sokkal nehezebb állattal új albérletet találni. Én csak akkor vágnék bele, ha anyagilag kényelmesen belefér, hogy fizessek akár egy magasabb bérleti díjat is.

Teljesen egyetértek azzal a hozzászólóval, aki leírta, hogy mekkora felelősség egy kutya, ezt nagyon alaposan át kell gondolni. Minden megoldható kutyával is (én két németjuhásszal élek lakásban, nem okoz problémát a nyaralás sem), ha akarja az ember. De ez egy életforma, rengeteg lemondással jár.

2017. jan. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
2%
A kutya tényleg nem való lakásba, főleg nem kicsibe. Marha jó nekik, hogy a gazdi lelép reggel 8tól délután 4ig, ők meg ülnek a qrva lakásban..
2017. jan. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Jaj utolsó válaszoló, hát nem azért de akkor kinek lehene kutyája akkor te szerinted? Csak annak, aki sem nem dolgozik, se nem tanul, nem él közösségi életet, csak a kutyának él?
2017. jan. 29. 15:36
 19/25 A kérdező kommentje:
Azon a 9 órán kivül amit munkával és az oda-vissza töltök, marad 7 amit átalszok, az ágyacskáka lehet az enyém mellett. A többi órát meg velem töltené a lakásban. Sok kinti kutya fele ennyit nem látja ennyit a gazdit egy napban.
2017. jan. 29. 15:41
 20/25 anonim ***** válasza:
Ha mindenképp költözni akarsz otthonról, akkor én azt javaslom, hogy költözz be a mama házába, amit az albérletre költenél, azt tedd félre, és talán így pár év múlva vehetnél egy saját lakást, oda pedig azt viszel, amit csak akarsz.
2017. jan. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!