Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti költöznétek ilyen közel az...

Ti költöznétek ilyen közel az anyósékhoz vagy a szüleitekhez?

Figyelt kérdés

Építkezni szeretnénk a párommal, amiről a szüleink minden áron le akarnak beszélni, az utóbbi időben pedig nagyon rászálltak a témára. Én az én szüleimet leállítom, ha szükséges (nem egyszer megtettem), mivel úgy gondolom, ez a párom és az én döntésem, tanácsokat adhatnak, de mindkét család kezd már a tanács kategórián túlmenni. Mindig is nagyon irányítani akartak mindkettőnket, nagyon nehezen önállósodtunk (párom pl volt már 25 éves, mire az anyja elengedte(!) 15 km-re egyedül kocsival - akkor már 7 éves jogsival), mindig helyettünk választottak iskolát, szakmát, hobbilehetőséget, ezért én nagyon állergiás vagyok arra, ha valaki kritizálja az életem vagy beleszól.

Szerintük pl mi ne akarjunk családi házat, jó lesz nekünk egy lakás is, ezt így eldöntötték mind a négyen, mintha az ő szavuk döntene. Családi házban nőttünk fel, tudjuk, mivel jár, de a szüleink állítják, hogy mi még nem tudhatjuk. Kb teljesen hülyére vesznek minket mindenben, holott már mindketten elég idősek vagyunk.

Lényeg a lényeg, úgy néz ki, hogy a városban, ahol építkeznénk, csak a párom szüleinek a házától nem messze lennének telkek jó áron. Én elmondtam a páromnak, hogy az anyósjelölték közelébe nem fogok építkezni, eddig is igyekeztek mindenbe beleszólni, mindent kritizálni (kb ha mi A-t mondunk, őnekik muszáj B-t mondani), nekem nem hiányzik az, hogy minden nap eltűrjem ezt. A telek kb pont útba esik, ahogy a párom szülei mennek haza munkából, ha gyerekünk születne, ott szerintem nyugtunk nem lenne. Anyám ajánlgatott olcsó telket az ő falujukban, a házuktól nem messze, azt is elvből elutasítottam (náluk meg az ment, mikor ott laktunk, hogy anyám be akarta osztani a szabadidőnket, most menjünk nekik fát hordani, most betonozni, aztán takarítani, mindig valami, ha meg épp más dolgunk volt, megsértődtek). Van egy telek, ami egyikünk szüleinek sem esik útba, kb mindkét családtól 8-10 km-re van, egy félreeső, de jó helyen a városban. Oda biztos nem járnának oda minden nap. Viszont ez a telek kb. 1-1,5 millióval drágább, mint a többi. A párom nem akarja megvenni a pénzre hivatkozva, nem érti az indokaim, szerinte a szülei csak jót akarnak a "tanácsaikkal" és nem járnának a nyakunkra. Most még lehet nem, de ha unoka lesz, biztos vagyok benne... több családban is láttam ezt. Másrészt már a párom szülei tettek olyan kijelentéseket (az enyémek soha, pedig náluk már van unoka), hogy nem kéne gyerek (egyszer egy poén kapcsán felmerült, apósjelölt majdnem szívrohamot kapott, hogy terhes lennék, nem örült még a poénnak sem), anyósjelölt meg már egy beszélgetés kapcsán megmondta, hogy ha velünk történne valami, vigyázzon a gyerekünkre az én anyám, vagy hagyjuk a párom nagynénjére, ő felneveli. Ezek után főleg nem akarom, hogy a nyakunkra járjanak. Ti költöznétek ilyen esetben ilyen közel hozzájuk? Én úgy vélem, jobb olyan helyre menni, még ha drágább is, ahova nem tudnak papucsban átjönni...


2016. febr. 4. 13:30
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
86%
Nem.
2016. febr. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
86%
Nem.
2016. febr. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
84%
Nem, ilyen esetben semmiképp nem költöznék a közelükbe, neked van igazad.
2016. febr. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
80%

Nem.

Jók a megérzéseid. Inkább most fizetek többet a telekért, minthogy egy életen át hallgassam bármelyik rokont és viseljem el a látogatásukat, meg a belevauvaut mindenbe.

2016. febr. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
80%
Nem költöznék a közelükbe
2016. febr. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
80%

Jól gondolod :D

inkább messziről szeressétek egymást mint közelről utáljátok :D

2016. febr. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
53%

Szia!


Hasonló szitu volt nálunk, de csak a párom anyukája volt ilyen ,,megmondó-jóakaró". Nálunk már adott volt a ház, a drága mamától 3 házzal arrébb, sajnos amikor a párom vette még nem ismertem és nem volt beleszólásom, rádumálta, hogy milyen jó lesz közel. A felújítás már közösből ment, de kaptuk az ívet, ha valami nem úgy történt, ahogy neki tetszett. Aztán megjegyeztem, hogy a saját pénzünkön ne ő döntse már el, hogy mit veszünk. Aztán összeugattam vele. Párom mellettem állt szerencsére, leállította a mamát, de meg volt sértődve másfél évig. Viszont nem nagyon szól bele semmibe azóta. Így nem gond a közelség sem, de a konfliktust fel kellett vállalni és tisztázni a határokat. Majd megszokják a szüleitek, hogy önállóak vagytok, lehet lesz egy kis morgás, de majd megnyugszanak. Én távolabbi telket választanám, ha nem jelent nagy gondot plusz 1,5 milla. Sok sikert! :)

2016. febr. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy most egy munka miatt messze lakunk tőlük, a mindennapos dolgainkba nem igazán tudnának beleszólni, de vissza szeretnénk költözni (nem miattuk :)), viszont én még ilyen messziről is soknak érzem a "tanácsokat". Meg akarják mondani, mit főzzek az itteni alapanyagokból (mások az árviszonyok), milyen gyakran járjunk haza (akkor az én családomnál szállunk meg, mégis a párom szülei okítanak etéren), hogy mennyit költsünk az autójavításra (szerintük felesleges ezt-azt kicserélni, "csak" havi 3000 km-t megyünk), meg akarják határozni nekem, hova menjek dolgozni (ezt mondjuk az én szüleim is), a nyakamat merem rá tenni, hogy a gyerek dolgaiba is beleszólnának pár év múlva.
2016. febr. 4. 13:49
 9/22 anonim ***** válasza:
53%

Inkább most fizessetek rá ennyit, mint később többet...


Én balga fejjel hagytam magam anyósékhoz költözni, amikor a párom mindenáron félre akart tenni.

Kb. fél évig bírtuk együtt, kínszenvedés volt... így anyósék, szó szerint mondván "két dudás nem fér el egy csárdában", segítettek felújítani a kertben lévő házacskát. Gondoltuk, ott nyugtunk lesz.

Hát, nem így lett :)

Anyós minden nap áttelefonált, éppen milyen élelmiszer kell neki (vissza nem fizetendő)kölcsön. Ha valamit nem adtam, megsértődött.

Máig kedvencem, amikor fél órát üvöltött velem a telefonban, hogy látta a bevásárlószatyromban a chilisbab konzervet, és neki most rögtön kell, és szemét hazudós vagyok, amiért nem adom oda... soha az életben nem vettem olyat :D

De jópofa volt az is, amikor tésztát nem kapott. Végül megsajnáltam, és átküldtem férjemmel két adag kifőzöttet, addigra már ő is ette a sajátját. Érdekes, véletlenül mégis volt a szekrény aljában egy csomag.

Ezerféle módon szivattak minket, de talán ez volt a legidegesítőbb. Persze villámköltözés lett a vége, rengeteg pénzünk maradt a kisházban.

2016. febr. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
54%
Persze beleszólnának, meg bele is fognak, ti meg hagyjátok nekik.
2016. febr. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!