Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti költöznétek ilyen közel az...

Ti költöznétek ilyen közel az anyósékhoz vagy a szüleitekhez?

Figyelt kérdés

Építkezni szeretnénk a párommal, amiről a szüleink minden áron le akarnak beszélni, az utóbbi időben pedig nagyon rászálltak a témára. Én az én szüleimet leállítom, ha szükséges (nem egyszer megtettem), mivel úgy gondolom, ez a párom és az én döntésem, tanácsokat adhatnak, de mindkét család kezd már a tanács kategórián túlmenni. Mindig is nagyon irányítani akartak mindkettőnket, nagyon nehezen önállósodtunk (párom pl volt már 25 éves, mire az anyja elengedte(!) 15 km-re egyedül kocsival - akkor már 7 éves jogsival), mindig helyettünk választottak iskolát, szakmát, hobbilehetőséget, ezért én nagyon állergiás vagyok arra, ha valaki kritizálja az életem vagy beleszól.

Szerintük pl mi ne akarjunk családi házat, jó lesz nekünk egy lakás is, ezt így eldöntötték mind a négyen, mintha az ő szavuk döntene. Családi házban nőttünk fel, tudjuk, mivel jár, de a szüleink állítják, hogy mi még nem tudhatjuk. Kb teljesen hülyére vesznek minket mindenben, holott már mindketten elég idősek vagyunk.

Lényeg a lényeg, úgy néz ki, hogy a városban, ahol építkeznénk, csak a párom szüleinek a házától nem messze lennének telkek jó áron. Én elmondtam a páromnak, hogy az anyósjelölték közelébe nem fogok építkezni, eddig is igyekeztek mindenbe beleszólni, mindent kritizálni (kb ha mi A-t mondunk, őnekik muszáj B-t mondani), nekem nem hiányzik az, hogy minden nap eltűrjem ezt. A telek kb pont útba esik, ahogy a párom szülei mennek haza munkából, ha gyerekünk születne, ott szerintem nyugtunk nem lenne. Anyám ajánlgatott olcsó telket az ő falujukban, a házuktól nem messze, azt is elvből elutasítottam (náluk meg az ment, mikor ott laktunk, hogy anyám be akarta osztani a szabadidőnket, most menjünk nekik fát hordani, most betonozni, aztán takarítani, mindig valami, ha meg épp más dolgunk volt, megsértődtek). Van egy telek, ami egyikünk szüleinek sem esik útba, kb mindkét családtól 8-10 km-re van, egy félreeső, de jó helyen a városban. Oda biztos nem járnának oda minden nap. Viszont ez a telek kb. 1-1,5 millióval drágább, mint a többi. A párom nem akarja megvenni a pénzre hivatkozva, nem érti az indokaim, szerinte a szülei csak jót akarnak a "tanácsaikkal" és nem járnának a nyakunkra. Most még lehet nem, de ha unoka lesz, biztos vagyok benne... több családban is láttam ezt. Másrészt már a párom szülei tettek olyan kijelentéseket (az enyémek soha, pedig náluk már van unoka), hogy nem kéne gyerek (egyszer egy poén kapcsán felmerült, apósjelölt majdnem szívrohamot kapott, hogy terhes lennék, nem örült még a poénnak sem), anyósjelölt meg már egy beszélgetés kapcsán megmondta, hogy ha velünk történne valami, vigyázzon a gyerekünkre az én anyám, vagy hagyjuk a párom nagynénjére, ő felneveli. Ezek után főleg nem akarom, hogy a nyakunkra járjanak. Ti költöznétek ilyen esetben ilyen közel hozzájuk? Én úgy vélem, jobb olyan helyre menni, még ha drágább is, ahova nem tudnak papucsban átjönni...


2016. febr. 4. 13:30
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
57%

#20

valószínűleg azért jó a kapcsolatod velük, mert megvan a kellő távolság :)

2016. febr. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
57%
Bocsánat bevallom, csak félig olvastam el, de 1: csak azt lehet irányítani aki hagyja, és igen, ri hagyjátok, 2: a kérdésre a válasz NEM.
2016. febr. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!