Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti költöznétek ilyen közel az...

Ti költöznétek ilyen közel az anyósékhoz vagy a szüleitekhez?

Figyelt kérdés

Építkezni szeretnénk a párommal, amiről a szüleink minden áron le akarnak beszélni, az utóbbi időben pedig nagyon rászálltak a témára. Én az én szüleimet leállítom, ha szükséges (nem egyszer megtettem), mivel úgy gondolom, ez a párom és az én döntésem, tanácsokat adhatnak, de mindkét család kezd már a tanács kategórián túlmenni. Mindig is nagyon irányítani akartak mindkettőnket, nagyon nehezen önállósodtunk (párom pl volt már 25 éves, mire az anyja elengedte(!) 15 km-re egyedül kocsival - akkor már 7 éves jogsival), mindig helyettünk választottak iskolát, szakmát, hobbilehetőséget, ezért én nagyon állergiás vagyok arra, ha valaki kritizálja az életem vagy beleszól.

Szerintük pl mi ne akarjunk családi házat, jó lesz nekünk egy lakás is, ezt így eldöntötték mind a négyen, mintha az ő szavuk döntene. Családi házban nőttünk fel, tudjuk, mivel jár, de a szüleink állítják, hogy mi még nem tudhatjuk. Kb teljesen hülyére vesznek minket mindenben, holott már mindketten elég idősek vagyunk.

Lényeg a lényeg, úgy néz ki, hogy a városban, ahol építkeznénk, csak a párom szüleinek a házától nem messze lennének telkek jó áron. Én elmondtam a páromnak, hogy az anyósjelölték közelébe nem fogok építkezni, eddig is igyekeztek mindenbe beleszólni, mindent kritizálni (kb ha mi A-t mondunk, őnekik muszáj B-t mondani), nekem nem hiányzik az, hogy minden nap eltűrjem ezt. A telek kb pont útba esik, ahogy a párom szülei mennek haza munkából, ha gyerekünk születne, ott szerintem nyugtunk nem lenne. Anyám ajánlgatott olcsó telket az ő falujukban, a házuktól nem messze, azt is elvből elutasítottam (náluk meg az ment, mikor ott laktunk, hogy anyám be akarta osztani a szabadidőnket, most menjünk nekik fát hordani, most betonozni, aztán takarítani, mindig valami, ha meg épp más dolgunk volt, megsértődtek). Van egy telek, ami egyikünk szüleinek sem esik útba, kb mindkét családtól 8-10 km-re van, egy félreeső, de jó helyen a városban. Oda biztos nem járnának oda minden nap. Viszont ez a telek kb. 1-1,5 millióval drágább, mint a többi. A párom nem akarja megvenni a pénzre hivatkozva, nem érti az indokaim, szerinte a szülei csak jót akarnak a "tanácsaikkal" és nem járnának a nyakunkra. Most még lehet nem, de ha unoka lesz, biztos vagyok benne... több családban is láttam ezt. Másrészt már a párom szülei tettek olyan kijelentéseket (az enyémek soha, pedig náluk már van unoka), hogy nem kéne gyerek (egyszer egy poén kapcsán felmerült, apósjelölt majdnem szívrohamot kapott, hogy terhes lennék, nem örült még a poénnak sem), anyósjelölt meg már egy beszélgetés kapcsán megmondta, hogy ha velünk történne valami, vigyázzon a gyerekünkre az én anyám, vagy hagyjuk a párom nagynénjére, ő felneveli. Ezek után főleg nem akarom, hogy a nyakunkra járjanak. Ti költöznétek ilyen esetben ilyen közel hozzájuk? Én úgy vélem, jobb olyan helyre menni, még ha drágább is, ahova nem tudnak papucsban átjönni...


2016. febr. 4. 13:30
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
57%

Kérdésedre válaszolva biztosan nem költöznék anyósék mellé. Igazából magad meg is válaszoltad, hogy miért:) Igazad van, ha most engedsz, akkor világ életedben engedned kell - akkor is, ha gyerek lesz.


Viszont, ha nem baj, tényleg mindenféle rossz szándék nélkül megkérdezem: Miért akartok hazamenni, ilyen jót akaró - mindent megmondó szülőkhöz, vagy legalábbis arra a környékre?


Én anyukám is ilyen. Mi is elköltöztünk a párommal - nem emiatt, munka miatt. De eszünkbe nem jutna hazaköltözni. Én nagyon élvezem a függetlenséget. És szerintem nehogy csak az a baj, hogy útba esne anyós háza, hanem, hogy 8-10 km-ra lenne - akár. Hiszen ez a drágább opció a kérdésedben.

2016. febr. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
53%

"A párom nem akarja megvenni a pénzre hivatkozva, nem érti az indokaim, szerinte a szülei csak jót akarnak a "tanácsaikkal" és nem járnának a nyakunkra. "


Dehogynem járnának!


Ha a párodat nem zavarja, hogy a szüleitek így viselkednek, próbáld vele megértetni, hogy TÉGED viszont zavar, és nem szeretnél olyan szituációba belemenni, amiben nem tudnál élni. (Írod, hogy messziről is zavar, hát még pár utcával arrébról!) Ha őt nem is zavarja, azt meg kell értenie, hogy téged zavar.


A kérdésedre direktben válszolva: a drágább telket választanám.


Sőt, írnék még valamit. Ha a párod szülei nem akarják, hogy nektek házatok legyen, és szívrohamot kapnak a közös gyerek gondolatára, akkor voltaképpen helyeslik a kapcsolatotokat? Mert nekem nagyon nem úgy tűnik, hogy örülnének neked. De azt sem hiszem, hogy ez Neked szól: szerintem bárkivel ezt csinálnák, aki a fiuk mellett lenne. Ezt, és a párod viselkedését nagyon alaposan vedd fontolóra, mielőtt belekezdesz velük egy élethosszig tartó harcba, amit a párod lepattint annyival, hogy szerinte ezek csak "tanácsok"... Nem, ezek nem tanácsok, ez direkt irányítás.

2016. febr. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
53%

Nem semmiképpen sem költöznék a közelükbe. 1-1,5 millió forint a nyugalomért cserébe egyáltalán nem pénz, az építkezés költségvetésénél sem nyom sokat a latba. (csak pl. a fűtésrendszerre elmegy ennyi, vagy több).


Szóval ebben a részben igazad van, nem szabad egyikőjük közelébe sem költözni. Abban is igazad van, hogy családi házban jobb élni, de ha telken kívül nincs még legalább 15 millió forint a zsebetekben, akkor inkább ne álljatok neki, hanem tényleg vegyetek egy lakást, és gyűjtsetek. Mi nem építkeztünk, hanem felújítottunk egy használt házat, de csak úgy röpködtek a milliók.

2016. febr. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
72%

a 8-10 km nem sok, foleg ha van kocsijuk.

ha visszarepulhetnek az idoben en sem vennek ugyanabban az utcaban hazat ahol a szuleim laknak... 10 eve banom ezt a dontest.

2016. febr. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
86%

Ez, csak rajtatok múlik. Mi 180 méterre építettünk szülőtől. Próbáltak a mindennapokba bele szólni. Mindenki szépen, normális hangnemben helyre tettem. Volt darabig hideg hangulat. Végül is megértették.

Jó, ha megértetitek a szülőkkel hogy felnőttek vagytok, saját döntésekkel.

2016. febr. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
72%

az esetek döntő többségében, főleg az ilyen anyósokkal apósokkal kizárólag csak konfliktus lesz.

olvass csak vissza itt az oldalon, évek óta problémák vannak az ilyen szituációkból.


egy házépítés sokba kerül, főleg ha közös vagyont képez akkor még az eladása sem egyszerű.

kinek hiányzik az, hogy x éven belül teljesen megrökönyödve az őrületbe kergessenek?

2016. febr. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Semmiképp nem megyek abba bele, hogy ott vegyünk telket, még ha ingyen dobnák utánam, akkor sem költöznék a közelükbe. A 8-10 km távolság azért jó, mert a szülei elég spórolósak, nem igazán szeretnek autóval járni, biztos nem tennék meg ezt a távot minden nap, mással meg nem lehet egyik helyről a másikra eljutni.

Egyébként a párom sokszor azzal takarózik, hogy ha nem az okoskodásukról meg a kritizálásukból áll a találkozás (miért kellett külföldre menni, miért látogattunk haza, miért csináljuk ezt, miért csináljuk azt), amiket ő "jótanácsoknak" és "aggódásnak" hív, akkor szerinte miről beszélgessünk a szüleivel, az időjárásról?! Szeretnék erre neki valami értelmessel visszavágni, amitől végre leesik neki, de nem tudok... szerintem egy beszélgetés nem csak abból állhat, hogy az egyik, aki okosabbnak hiszi magát, kioktatja a másikat, hogy éljen, hogy ossza be a saját pénzét, mikre költsön és mikre ne...stb., lehet másról is beszélgetni.

Azt pedig, hogy nem vagyok a szívük csücske, már régóta tudom, sok vita volt eddig is abból kifolyólag, hogy az én szüleim engem jobb anyagi körülmények közt neveltek, amit a párom szülei nehezen dolgoztak fel mindig is (finnyásnak, kényesnek, beképzeltnek titulálnak emiatt).

2016. febr. 4. 16:01
 18/22 anonim ***** válasza:
72%

Majdnem ugyanilyen helyzetben vagyunk. Eladtuk a pici lakásunkat, albérletbe volt kiadva. Mi is albérletben lakunk 15 cuki kis km-re az anyósoméktól és 100-ra anyuéktól. Most akarunk egy nagyobb lakást venni a későbbiekre, hogy esetleg odaköltöznénk, ha itt az albérletünk valami miatt megszűnik.


Hát, ne tudd meg...mennyit agyalunk:)) anyósoméktól nem tudunk ilyen messze lakást venni, csak olyan 2 km-es távolságban tőlük (nincs annyi pénzünk), de már hitelen is gondolkodunk, hogy messzebb tudjunk költözni.


Anyuék közelébe se költöznék be, de ők dolgoznak, amúgyse kíváncsiskodó emberek, de anyósom...nyugdíjas, minden nap főz, a férjemhez, mikor egyedül élt, csak úgy beállított, kopogtatva az ablakon...


és sajnos épp most megyek majd csedre, hát kell ez nekünk?!:))

2016. febr. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
61%

Off: amíg a pároddal sem sikerül teljesen közös álláspontra jutni anyósékkal kapcsolatban, biztos, hogy okos dolog belemenni egy közös építkezésbe?


Ha valamibe, abba aztán bele fognak szólni. És mi lesz, ha a párod valamelyik jó tanácsukra hallgat, amivel nem értesz egyet?

2016. febr. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
57%

Én nem, valahogy világ életemben a távolságtartó típus voltam, pedig a saját családommal és anyósomékkal is nagyon nagyon jó a viszonyunk, mind a 2 családra bármikor számíthatunk. Anyósomék is imádnivaló emberek,nagyon szeretem őket.

150 km-re lakunk mindenkitől kb.

Jó így, de néha hiányzik, hogy nem minden családi összeröffenésen tudunk ott lenni meg ilyenek, de talán jobb még mindig így, én kicsit ilyen magamnakvaló vagyok sajnos :)

2016. febr. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!