Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek ha lopáson...

Mit tennétek ha lopáson kapnátok az unokatestvéreteket?

Figyelt kérdés

Az unokatestvéretem ugyan annal a cegnel dolgozik, mint en.


O raktarvezeto, feladatai: erkezo aruk bevetelezese, kimeno termek levonasa, leltarozas, raktarosok beosztasanak keszitese, munkajuk felugyelete. Az o raktarprogramja automatikusan kuldi ki a rendeleseket a beszallitonak, ha egy-egy termek a minimum megadott mennyisegre csokken. (Pl: ha az van beallitva hogy mindig kell lennie 100 db-nak egy polobol, akkor ha a rendszer 101-nel rendel 1000 db-ot)


En a ceg belso konyveloje vagyok. Dijbekerotket, szallitoleveleket, szamlakat irok, vezetem a penztarfuzetet, a beerkezo szamlakat utalom a partnereknel, a lejart szamlakrol emlekeztetem a vasarlokat, stb.


3 honapja eszre vettem, hogy valami nem stimmel, egy par termekbol mindig sokkal tobb erkezik mint ami a szamlak szerint kimegy. Gondoltam hogy ezek esetleg selejtek, vagy ajandekba adjuk a torzsvasarloknak, nem tulajdonitottam tul nagy ugyet neki, mivel kis tetelrol volt szo. Azonban mivel ez egyre rendszeresebb lett utana neztem, es az elmult 1,5 evben majdnem 2 millio Forintnyi aru tunt el.


Mivel csak az unokaocsem fer hozza a raktarprogramhoz, ezert csak o lehetett aki ellopta ezeket (esetleg a tobbi raktarossal egyuttesen).


Nem tudom mit tegyek, mert az tonkretenne a csaladot ha miattam letartoztatnak az unokaocsemet, de csendben sem akarok lenni, mert ha kiderul hogy tudtam rola es nem szoltam akkor en is tettestars leszek. Felesegem cseden van a 4 honapos es a 2 eves gyerekeinkkel, nem kockaztathatom meg hogy kirugnak, letartoztatnak.


Mit kellene tennem?


2017. jan. 28. 23:25
1 2 3 4
 31/37 A kérdező kommentje:

Nálunk nincs éves raktározás, ez kötelező lenne?


Jelentettem a főnöknek, nem neveztem meg nevet és tényeket, csak hogy szerintem furcsa hogy többet rendelünk mint ami kimegy. Ők elkezdtek nyomozni a dolog után, és kiderült hogy ketten vannak benne a dologban - az unokatesóm és egy beosztottja.

Mindkettőjüket kihallgatták, fegyelmit kaptak, majd abban állapodtak meg, hogyha 10 napon belül visszafizetik akkor nem lesz feljelentés, viszont mindketten el lettek bocsátva.


Most csak abban kell reménykednem, hogy:

- nem derül ki miattam buktak le

- van pénze az unokatesómnak és visszafizeti az egészet 10 napon belül


Én ennél sokkal keményebb büntetést adnék ha én lennék a főnökük, szerintem nagyon nagy szerencséjük van.

2017. febr. 2. 23:56
 32/37 anonim ***** válasza:
Jól tetted kérdező, így helyes és igen örüljön hogy csak ennyit kapott
2017. febr. 3. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom kérdező, hogy minek aggódsz még mindig.

Unokatesód egy undorító tolvaj, összeteheti a két kezét, hogy ennyivel megúszta, hisz te is írtad, hogy te ennél jóval nagyobb büntetést adtál volna nekik.

Én a helyedben nem aggódnék semmiért.

Ha kiderül, hogy te voltál, mégis mit szólna? Hogy hogy merted végezni a munkádat?? Nevetséges.

Ha meg nincs pénze kifizetni az ellopott dolgokat, akkor meg így járt. Legközelebb majd 2-szer meggondolja, hogy érdemes-e lopni, vagy sem.

2017. febr. 3. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén kérdező? Én remélem, hogy unokatesód nem tudja kifizetni, és megy a börtönbe. Teljes mértékben megérdemelné.

Ha most elintézték ennyivel, akkor máshol is el fog kezdeni lopkodni, mert azt fogja gondolni, hogy majd ott is ennyivel lesz lerendezve.

Ne féltsd ezt a mocskot. Ő talán féltett téged, amikor lopott? Nem hiszem...

2017. febr. 3. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 acelsziv ***** válasza:

Évente kellene leltárnak lennie. Ez törvényileg nem kötelező de nem árt ha a cég tisztában van a készleteivel.

Ahol most dolgozom ott van. Korábbi helyemen nem volt. Jellemzően azt sem tudtuk mink van.

Kérdező: Jól tetted amit tettél. És nem fog kiderülni. Te tartod a szád és kész. Ha meg kiderül akkor sem tehettél mást. Mert ha más jelenti az esetet akkor esetleg téged is kirúgnak és fizethetnél, hogy ne kerülj börtönbe.

2017. febr. 3. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim válasza:
Nálunk a késztermékekre minden év májusában van nagyleltár, akkor az egész raktárkészletet felleltározzuk A-tól Z-ig. Olyankor szoktak kijönni az eltérések. Amúgy szerintem teljesen jól tetted amit tettél, a kedves unokatestvéred felnőtt ember, önszántából döntött úgy, hogy lopni fog. Vállaljon felelősséget azért, amit csinált.
2017. febr. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
Na kérdező, végül mi lett a vége?
2017. febr. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!