Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek ha lopáson...

Mit tennétek ha lopáson kapnátok az unokatestvéreteket?

Figyelt kérdés

Az unokatestvéretem ugyan annal a cegnel dolgozik, mint en.


O raktarvezeto, feladatai: erkezo aruk bevetelezese, kimeno termek levonasa, leltarozas, raktarosok beosztasanak keszitese, munkajuk felugyelete. Az o raktarprogramja automatikusan kuldi ki a rendeleseket a beszallitonak, ha egy-egy termek a minimum megadott mennyisegre csokken. (Pl: ha az van beallitva hogy mindig kell lennie 100 db-nak egy polobol, akkor ha a rendszer 101-nel rendel 1000 db-ot)


En a ceg belso konyveloje vagyok. Dijbekerotket, szallitoleveleket, szamlakat irok, vezetem a penztarfuzetet, a beerkezo szamlakat utalom a partnereknel, a lejart szamlakrol emlekeztetem a vasarlokat, stb.


3 honapja eszre vettem, hogy valami nem stimmel, egy par termekbol mindig sokkal tobb erkezik mint ami a szamlak szerint kimegy. Gondoltam hogy ezek esetleg selejtek, vagy ajandekba adjuk a torzsvasarloknak, nem tulajdonitottam tul nagy ugyet neki, mivel kis tetelrol volt szo. Azonban mivel ez egyre rendszeresebb lett utana neztem, es az elmult 1,5 evben majdnem 2 millio Forintnyi aru tunt el.


Mivel csak az unokaocsem fer hozza a raktarprogramhoz, ezert csak o lehetett aki ellopta ezeket (esetleg a tobbi raktarossal egyuttesen).


Nem tudom mit tegyek, mert az tonkretenne a csaladot ha miattam letartoztatnak az unokaocsemet, de csendben sem akarok lenni, mert ha kiderul hogy tudtam rola es nem szoltam akkor en is tettestars leszek. Felesegem cseden van a 4 honapos es a 2 eves gyerekeinkkel, nem kockaztathatom meg hogy kirugnak, letartoztatnak.


Mit kellene tennem?


2017. jan. 28. 23:25
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
35%
Mond meg neki(k), hogy tudsz róla és hagyják abba, különben szólsz, még ha a családról van szó, akkor is
2017. jan. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
100%
Én szólnék. Nincs az a rokon, vagy tág család, aki miatt kockára tenném a szabadságom, a családom, az állásom és a becsületem. Őt sem érdekelte, milyen helyzetbe hoz téged, ha esetleg lebukik... Persze, az is kérdés, hogy elhinnék-e, hogy csak most vetted észre, illetve nem kifogásolnák-e, hogy nem vetted észre... Lehet, hogy úgy is mennél... De legalább nem tartóztatnak le. Ha el nem is ítélnek, akkor sem a legjobb dolog.
2017. jan. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
91%
Első, hiába hagyják abba, utólag is kiderülhet...
2017. jan. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
0%
Maradj csendbe. Ha ő hülye akkor maradjon is az. Ha kérdezik tudtál e róla akkor kamzol, hogy semmit nem tudtál.
2017. jan. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 acelsziv ***** válasza:
97%

4: Ő a könyvelő okoska. Hogy ő nem tud róla az rohadtul nem reális. És szépen befogják tettestársnak.

Kérdező. Jelezd a dolgot. Az az ő felelőssége, hogy ilyet csinált. Tudta, hogy lebukhat. A te felelősséged meg a családod eltartása és ebbe nem fér bele holmi takargatása egy pitiáner tolvajnak. Nem te teszed tönkre a családját, hanem ő a lopkodással.

2017. jan. 29. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 holnaptegnapja ***** válasza:
100%

A bűncselekmény akkor is bűncselekmény, ha nem az unokatestvéredről van szó.

Igaz, hogy félsz, mert végül is az unokatestvéred mégsem idegen.


Ám, addig jár a korsó a kútra.... míg az az egyébként sem kevés csalás már 5X, vagy 15X nagyobbra dagad. Még nagyobb büntetést fog kapni, mint amit most kapna.


Neked ettől kellene megvédened.

...és a nem szabad végignézned a dolgot, hogy még nagyobb bűnbe esik.


Két okból kellene belső ellenőrzést kérned az illetékestől (akár úgy is, kérni a belső ellenőrzést, hogy ne tudódjon ki, hogy Te kezdeményezted).


Szóval két okból kell szabályosan eljárnod. (és ezt bejelenteni)


1, ezzel az unokaöcsédet megvéded, hogy még nagyobb büntetést már ne kapjon.


2, mivel az is kiderülhet, (mert előbb-utóbb kifog)hogy Te erről tudtál már korábban, de nem jelentetted, magad is bajba fogsz sodródni bűnpártolásért. Tehát Te is sárossá válsz a pocsolyától.

Ha viszont bejelented valahogy az illetékesnek inkógnitót kérve, megúszhatod azt, hogy Rád is szankcionáljanak büntetést és egyben kirúgást.

És az unokatesód sem fog még nagyobb büntetést kapni.

Mert nem hagyta abba.

Ha kapsz egy véletlenszerű belső ellenőrzést, akkor ha bejelented most, ha nem, le fogsz bukni és ketten kell, hogy elvigyétek a balhét.


Minél hamarább cselekedj a legjobb lelkiismereted szerint.

2017. jan. 29. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
26%

Én elsőre vele beszélnék, még ha jelenteném is a dolgot felfelé, akkor is.


#4 - De nagy szakértő vagy... És van otthon mondjuk poligráfod gyakorolni a rendőrségen kamuzást? :)

2017. jan. 29. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%

Ha kiderül a lopás, akkor a tettest elkezdik lekérdezni, és nagyon hamar kiderül, hogy az, aki észrevehette volna, aki a könyvelő, pont a tettes unokatestvére.

Ezt már sehogy, sem magyarázod ki!


Jobb ha időben lépsz!

2017. jan. 29. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg könyvelő vagy, akkor nyilván a tanulmányaid során arról is kellett valami infót kapnod, hogy vastagon felelős vagy az ilyen esetekben azért,ha nem szólsz... Megéri kockáztatni a büntetlen előéleted, a munkádat, a jó hírnedvedet egy tetves tolvaj banda miatt? A büdös életben nem kapnál újra munkát a környéken ezzel a szakmával, ha kiderül, hogy "észre se vettél" ekkora hiányt. Miféle könyvelő az ilyen? Hát, nem éppen főnyeremény szakember... Ha nem is merül fel a szándékosságod, én biztosan lecserélnélek egy jobbra.

Te a munkáltatóddal vagy jogviszonyban, felé tartozol kötelezettséggel, nem az unokatestvéred irányába.

Nem kell őt bemószerolnod, elég, ha a főnök orra elé teszed a tényeket, papíron. Aztán majd az ő dolga az ok-okozati összefüggésekkel kapcsolatos következtetések levonása, és a lépések megtétele. Arra esetleg megkérheted, hogy amikor felelősségre vonja a raktárosokat, akkor ne téged emlegessen személyesen, hogy te vitted az orra elé a bizonyítékokat, ha tudja, hogy az unokatestvéredről van szó. Ha nem, akkor én bizony szégyelleném, ha ilyen rokonságom lenne, és biztosan nem hoznám a tudomására. A végén még téged is egy kalap alá venne vele...

Ha az unokatesód elővesz miatta, a te lelkiismereted tiszta, a munkádat végezted, amiért a fizetésedet kapod. Ilyen rokonra különben se legyen senki rászorulva...Neked ne legyen lelkiismeret-furdalásod! Neki talán van miattad?

2017. jan. 29. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
100%

Jelentsd az ügyet, de ne gyanúsits konkrétan senkit.

Ezután szólj az unokatesódnak, mint raktárvezetőnek, hogy valami furát találtál, jelentetted és készüljön fel az ellenőrzésre mert 99%, hogy valaki a raktárból a bűnös.


Ezzel eléred azt, hogy te tiszta maradsz, mert szóltál a dologról és unokatesód normális akkor ő se tud haragudhat meg rád, hisz te jóhiszeműen szólsz neki, nem őt gyanúsítod, ráadásul így elkerülöd azt is, h megkérjen ne szólj emiatt, hisz már szóltál. Talán ez a legjobb út neked.

2017. jan. 29. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!