Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek ha lopáson...

Mit tennétek ha lopáson kapnátok az unokatestvéreteket?

Figyelt kérdés

Az unokatestvéretem ugyan annal a cegnel dolgozik, mint en.


O raktarvezeto, feladatai: erkezo aruk bevetelezese, kimeno termek levonasa, leltarozas, raktarosok beosztasanak keszitese, munkajuk felugyelete. Az o raktarprogramja automatikusan kuldi ki a rendeleseket a beszallitonak, ha egy-egy termek a minimum megadott mennyisegre csokken. (Pl: ha az van beallitva hogy mindig kell lennie 100 db-nak egy polobol, akkor ha a rendszer 101-nel rendel 1000 db-ot)


En a ceg belso konyveloje vagyok. Dijbekerotket, szallitoleveleket, szamlakat irok, vezetem a penztarfuzetet, a beerkezo szamlakat utalom a partnereknel, a lejart szamlakrol emlekeztetem a vasarlokat, stb.


3 honapja eszre vettem, hogy valami nem stimmel, egy par termekbol mindig sokkal tobb erkezik mint ami a szamlak szerint kimegy. Gondoltam hogy ezek esetleg selejtek, vagy ajandekba adjuk a torzsvasarloknak, nem tulajdonitottam tul nagy ugyet neki, mivel kis tetelrol volt szo. Azonban mivel ez egyre rendszeresebb lett utana neztem, es az elmult 1,5 evben majdnem 2 millio Forintnyi aru tunt el.


Mivel csak az unokaocsem fer hozza a raktarprogramhoz, ezert csak o lehetett aki ellopta ezeket (esetleg a tobbi raktarossal egyuttesen).


Nem tudom mit tegyek, mert az tonkretenne a csaladot ha miattam letartoztatnak az unokaocsemet, de csendben sem akarok lenni, mert ha kiderul hogy tudtam rola es nem szoltam akkor en is tettestars leszek. Felesegem cseden van a 4 honapos es a 2 eves gyerekeinkkel, nem kockaztathatom meg hogy kirugnak, letartoztatnak.


Mit kellene tennem?


2017. jan. 28. 23:25
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
Jelentsed fel mindenképpen.Az a legjobb megoldás.
2017. jan. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 kovpet ***** válasza:
100%

Ez nem lehet kérdés. Azért fizetnek, hogy tedd a dolgod. Ha az a feladatod, hogy észrevedd az ilyesmit és észre is vetted, akkor azt kell tenned, amit ilyenkor kell tenni és kész. Az nem a te dolgod, hogy loptak-e vagy sem és ha igen, akkor ki és hogyan és miért lopott.

Szólsz, hogy hiány van és az elején azt hitted, hogy selejt vagy ajándék, de most már túl sok a különbség ahhoz szerinted. Ennyi, nem kell túlagyalni.

2017. jan. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
75%

"meg fogja kérdezni, hogy miért vártad meg, míg 2 millió forintnyi áru eltűnik, miért nem szóltál már a legelején..."


Nem biztos, hogy észrevette. Sőt, észre sem kell venni a számlázás során, nem leltározás volt. Ráadásul amíg nem tudni, hogy mennyi a valós raktárkészlet, addig mindez csak találgatás.


Kérdező, szólj a főnöknek, hogy feltűnt egy furcsa dolog, jó lenne leleltározni az árut. Nem kell a rokon nevét még csak megemlíteni sem. Nem a te dolgod ez már. Csak jelezd, hogy véletlenül egy érdekes dologra bukkantál.


Könnyen lehet, hogy a főnökök is benne vannak.

Velem még az első munkahelyemen történt egy nagy raktáráruházban, ahol könyvelő voltam a következő eset, mint ahogy utólag kiderült az egész sztori. Az egyik főnök lopott nagy tételben, és a hirtelen jött leltározásnál úgy akarta eltüntetni a hiányt, hogy másik hasonló üzletből odarendelt árut, amit a raktározás után visszavitetett. Lebukott végül is, és utána a dolgozókat is bele akarta keverni, hosszú pereskedés lett a munkaügyi bíróságon, de megnyertük.

2017. jan. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
77%

Szóval kérdező, amíg nincs leltár és nem derült ki pontosan mi miért történt, addig ne vádaskodj, mert abból rosszul jöhetsz ki. Szárazon közöld a tényeket. A minősítés nem a te reszortod.


Lopáson nem kaptad az unokatesót. AKkor kaptad volna lopáson, ha saját szemeddel láttad volna, hogy papír nélkül hagyja el a raktárat az árú az uncsi tesó autójában.

2017. jan. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg elõbb az unokatesód lehet,hogy más a ludas azt nem tudhatod.
2017. jan. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:

Szerintem is úgy járnál legjobban, ha azt tennéd, amit a #10-es válaszoló írt.


"Jelentsd az ügyet, de ne gyanúsíts konkrétan senkit.

Ezután szólj az unokatesódnak, mint raktárvezetőnek, hogy valami furát találtál, jelentetted és készüljön fel az ellenőrzésre"


Ha kétkednél, akkor pedig a #19-es, #22-es, #23-as és a #24-es válaszolók szedték nagyon jól össze az érveket, hogy miért és hogyan tedd meg.

2017. jan. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, te a felettesednek/főnöködnek, tehát A MUNKAHELYEDNEK tartozol felelősséggel és elszámolással, nem pedig az unokatesódnak!

Csináld azt, amit akkor csinálnál, ha nem az unokatesódról lenne szó, mert a saját munkádról van szó, és gondolom te sem akarnád, hogy bűnpártolásért vagy bűntársként téged is elítéljenek, vagy neked is kártérítést kelljen fizetni.


Mellesleg történt azóta valami? Vagy mit csináltál?

Amennyiben nem kezdesz el cselekedni, téged is felelősségre fognak vonni. Az unokatesódat meg nem értem, hogy sajnálhatod, amikor ő magasról tesz arra, hogy neked ez mibe kerülhet.

2017. jan. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 holnaptegnapja ***** válasza:
62%

T. Kérdező!


A jó tanácsok után ...



vajon mit teszel?

2017. jan. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
76%

"Mivel csak az unokaocsem fer hozza a raktarprogramhoz,"


Ilyen eleve nincs. Többen is hozzáférnek. Pl. ő is lehet beteg, megy szabadságra. Akkor leáll a cég? :) Vicces lenne :)

Többek között még az informatikusok is bármikor hozzáférnek és így a főnökök is :)


Olyan nincs egy cégnél sem, hogy csak 1, azaz 1 ember fér hozzá egy programhoz. Sántít a sztori.


Ex könyvelő, jelenleg műszaki informatikus

#23 #24

2017. jan. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
76%

"Nem biztos, hogy észrevette. Sőt, észre sem kell venni a számlázás során, nem leltározás volt. Ráadásul amíg nem tudni, hogy mennyi a valós raktárkészlet, addig mindez csak találgatás."


Ez igaz, viszont leltározás évente szokott lenni, a kérdező pedig másfél évet említ. Tehát egy leltározáson már elvileg túl vannak, és már akkor is volt hiány. És itt a probléma. A kérdező pontosan tisztában van vele, hogy folyamatosan tűntek el áruk, és a hiány most érte el a 2 millió forintot.

Pontosan erre írtam azt, hogy biztos, hogy rá fognak kérdezni, hogy miért most szólt, mert azt senki sem fogja elhinni, hogy egy könyvelő, akinek minden pénzügyi dologra és árumennyiségre rálátása van, eddig semmit sem vett észre, és hirtelen ott díszeleg egy 2 milliós hiány.

2017. jan. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!