Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek ha lopáson...

Mit tennétek ha lopáson kapnátok az unokatestvéreteket?

Figyelt kérdés

Az unokatestvéretem ugyan annal a cegnel dolgozik, mint en.


O raktarvezeto, feladatai: erkezo aruk bevetelezese, kimeno termek levonasa, leltarozas, raktarosok beosztasanak keszitese, munkajuk felugyelete. Az o raktarprogramja automatikusan kuldi ki a rendeleseket a beszallitonak, ha egy-egy termek a minimum megadott mennyisegre csokken. (Pl: ha az van beallitva hogy mindig kell lennie 100 db-nak egy polobol, akkor ha a rendszer 101-nel rendel 1000 db-ot)


En a ceg belso konyveloje vagyok. Dijbekerotket, szallitoleveleket, szamlakat irok, vezetem a penztarfuzetet, a beerkezo szamlakat utalom a partnereknel, a lejart szamlakrol emlekeztetem a vasarlokat, stb.


3 honapja eszre vettem, hogy valami nem stimmel, egy par termekbol mindig sokkal tobb erkezik mint ami a szamlak szerint kimegy. Gondoltam hogy ezek esetleg selejtek, vagy ajandekba adjuk a torzsvasarloknak, nem tulajdonitottam tul nagy ugyet neki, mivel kis tetelrol volt szo. Azonban mivel ez egyre rendszeresebb lett utana neztem, es az elmult 1,5 evben majdnem 2 millio Forintnyi aru tunt el.


Mivel csak az unokaocsem fer hozza a raktarprogramhoz, ezert csak o lehetett aki ellopta ezeket (esetleg a tobbi raktarossal egyuttesen).


Nem tudom mit tegyek, mert az tonkretenne a csaladot ha miattam letartoztatnak az unokaocsemet, de csendben sem akarok lenni, mert ha kiderul hogy tudtam rola es nem szoltam akkor en is tettestars leszek. Felesegem cseden van a 4 honapos es a 2 eves gyerekeinkkel, nem kockaztathatom meg hogy kirugnak, letartoztatnak.


Mit kellene tennem?


2017. jan. 28. 23:25
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
100%

szolj mindenkepp


en nem tettem egy jobarat miatt, vegul engem rugtak ki, mert en feleltem erte

o meg maradt ott


azota is munka keresek...

2017. jan. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim válasza:
100%
Szólj minél hamarabb, mielőtt más deriti ki!
2017. jan. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
62%
Egy raktárban évente van leltározás. Így elég nehezen hihető a történet.
2017. jan. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim válasza:
100%
Nálunk a volt kollégám évekig csinálta a lopást, szintén raktárvezető volt. Azt viszont nem értem, hogy hogyan csinálhatta ezt évekig. Állitólag több ezer raklapot is meglovasitott, csodálkoztak leltárkor, hogy mi ez a nagy eltérés. Viszont amikor kezdett kiderülni, akkor gyorsan felmondott. Egy gyáva, sz*r alkoholista féreg ember, nem tudom, hogy miért süllyedt le idáig, mi történt vele az élete során, de mindennek van határa.
2017. jan. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
100%
Ráadásul még logikátlan is a történet. Ha több jön be, mint ami kimegy, akkor papíron van készlet, vagyis nem történik meg az automatikus rendelés.
2017. jan. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
100%

De hiheto a tortenet, egy talpraesett ravasz raktaros csodakra kepes.

A 10# javaslata a legkezenfekvobb. Jelentesz, majd adsz egy fulest az unokatesodnak hogy valami buzlik. Ha meg kirugjak, inkabb o haragudjon rad mint a fonokeid es pakolnod kelljen.

2017. jan. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
100%

"De hiheto a tortenet, egy talpraesett ravasz raktaros csodakra kepes."


Igen, de az akkor már nem csak sima lopás.

2017. jan. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
100%
A #10-es javaslata a legjobb, de azért durva, hogy könyvelőként most vetted észre, mi van pl. az éves leltárral? 1 hónapja sincs újév, hogy nem volt még év végi leltár? Meg tavaly? Készülj fel rá, hogy neked nagyon ki kell magyaráznod magad. Egyedül te csinálod a köynvelést? Nem ellenőrzöd a leltárat a könyvekben szereplő adatokkal?
2017. jan. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
100%

Nézd kérdező, itt kettő jelentős dologról van szó:


1. Miért is sajnálod unokatestvéredet, meg a családját? Mert a leírtak alapján unokatestvéred ezt pontosan azért merte megcsinálni, mert arra számított, hogy te vagy "direkt" nem veszed észre, vagy falazol neki, mondván ő mégis csak az unokatesód. Szerintem kő keményen tisztában van vele, hogy ha bukik, buksz te is, de őt ez nem érdekelte, hiszen belekezdett a lopkodásba, és folytatta is. Ezek után mégis mit sajnálsz egy mocskos tolvajon? Őt nem érdekli, ha te elveszíted az állásod vagy börtönbe kerülsz, büntetést kapsz. Akkor téged miért érdekeljen, hogy mi lesz vele? A lopás az lopás. Akkor is, ha családtag vagy rokon követi el. Ez önmagában is már gusztustalan dolog, de ebbe még egy ártatlan rokont is belekeverni szégyenteljes és roppant gerinctelen.


2. Szólj minél előbb! Ne érdekeljen, mi lesz unokatesóddal! Ha rájönnek (márpedig rá fognak), hogy te könyvelőként ezt észrevetted de semmilyen intézkedést nem kérvényeztél, akkor ugyanolyan bűntársnak fognak tekinteni, aki asszisztált ahhoz, hogy több milliós kár keletkezett. Ha pedig rájönnek, hogy unokatestvérek vagytok, akkor ezt már a büdös életben nem fogod tudni kimagyarázni. A legjobb megoldás szerintem is az, amit a 10-es írt. Cselekedj minél előbb, mert a te állásod/jövőd is múlhat rajta. Ha velem ilyen történne, én köpnék mint a vízköpő a feletteseimnek, mert az én állásommal és jövőmmel ne szórakozzon egyik rokon sem. Unokatestvéred szerintem azt is magasról telibesz@rja, hogy te is börtönbe kerülhetsz miatta.

Ha nem cselekedsz, akkor abból a 2 millióból 20 millió is lesz, és még nagyobb büntetést fog az unokatesód kapni, de sem sem fogod azt már megúszni.


Szerintem még ma intézz el mindent!

2017. jan. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván intézkedj minél előbb, de arra azért készülj fel, hogy a főnök meg fogja kérdezni, hogy miért vártad meg, míg 2 millió forintnyi áru eltűnik, miért nem szóltál már a legelején....erre azért "találj ki" valami hihetőt....mert azt senki sem fogja elhinni, hogy te másfél év alatt semmit sem vettél észre.
2017. jan. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!