Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek anyukammal, aggodok...

Mit tegyek anyukammal, aggodok erte?

Figyelt kérdés

Sajnos az anyukam az utobbi idoben egyre furcsabban viselkedik.

Egyre jobban remegnek a kezei,sokszor felrebeszel,gyakran rossz neven szolit csaladtagokat (pl.engem apukam neven szolit)rossz a memoriaja es folyamatosan mindent elismetel millioszor es nem erzi,hogy mar mindenki tudja mirol van szo.

Fogalmam sincs mi baja lehet de keptelen vagyok rabeszelni,hogy menjen el valami orvosi vizsgalatra.

Tudom,felnott ember,de zavar mar ez az egesz .

Szerintetek mit tehetnek erte? Es ezzel milyen orvoshoz kene fordulni?

Koszonom szepen elore is a normalis valaszokat.


2017. jan. 24. 12:55
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Mindenképpen orvosi segítségre szorul, bár nem tudom, mennyire lehet segíteni a dolgon. Nem írtad, hány éves, nem írtad, egyedül él-e. A betegsége veszélyes lehet a maga és a környezete számára (pl. vasaló bekapcsolva marad, véletlenül káros anyagot tesz a sütibe, elfelejti bezárni az ajtót). Ha semmiképpen sem lehet orvoshoz ráncigálni, gyámság alá kell helyezni, ami hosszú procedúra.
2017. jan. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

44eves lesz,velunk el,es nem dolgozik.

Koszonom a valaszod.

2017. jan. 24. 13:07
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Apukáddal beszéltél erről? Felnőtt jobban tudna rá hatni, hogy menjen orvoshoz. Sajnos ha nem hajlandó akkor nagyon nehéz bármit tenni érte, ahhoz hogy gyámság alá helyezzék, sok vizsgálaton kell átesni, ha ott el tudja "játszani" hogy jól van, akkor nem fog sikerülni ez sem, és a bizalom is kicsit elvész. Alkoholt, drogot fogyaszthat?
2017. jan. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Lehetséges, hogy volt egy kisebb agyvérzése? Stroke? Rá lehet keresni ennek a tüneteire és az egyszerű, házi tesztelésére.


Ha már Te is felnőtt vagy, elmehetnél a háziorvosotokhoz, és beszélhetnél vele, illetve ki is hívhatnád Magatokhoz, ha már Anyukádat nem lehet beráncigálni vizsgálatra.


Sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél, remélem, csak átmeneti bajról van szó.

2017. jan. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Alzheimerre tippelnék. Először mindenképpen a háziorvosához menjetek, ő tud beutalót adni szakrendelésre. És vegyétek komolyan, ez gyógyszeres kezelést és gondozást igénylő betegség.
2017. jan. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Meg nem beszeltem apukammal errol,de meg fogom tenni. Elvileg mar fiatal koraban is ilyen volt,de szerintem az utobbi evekben tovabb romlott ez az egesz,viszont neha kevesbe,neha erosebben van jelen.Nem iszik es nem is drogozik.
2017. jan. 24. 14:11
 7/8 anonim ***** válasza:
81%

infarktus jelei lehetnek...

nem votl agyvérzése vagy valami?


de a legfontosabb, menjetek orvoshoz!!!!!!!

2017. jan. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Enyhébb stroke következménye lehet ez. Az elzáródott érterület által ellátott agyrész károsodik, ezáltal kiesik annak funkciója.


A STROKE FELISMERÉSE


1. Mosolyogjon, vagy mutassa fogait! − ez az egyik feladat, amit érdemes végrehajtatni egy stroke-gyanús beteggel. Hisz, ha arca asszimetriát mutat, vagyis az egyik oldal ernyedt, akkor gyanakodhatunk stroke-ra. 2. Emeltessük fel vele egyszerre mindkét karját! Amennyiben nem sikerül végrehajtani mindkét karral egyformán, s az egyik végtag lehanyatlik, az is kísérő tünet lehet. 3. Ismételtessünk vele egy egyszerű mondatot! Ha a szavak összefolynak, nem találja a megfelelő szavakat, akkor még egy fontos tünettel állunk szemben. 4. Kérjük meg: öltse ki a nyelvét! Ha nyelve egyik vagy másik oldalra félreáll, akkor sajnos nagy eséllyel stroke-ja van a betegnek. Ne felejtsük el: a szélütés utáni első órák kulcsfontosságúak, ezért akkor is hívni kell a mentőket (104), ha a fenti tünetek közül akárcsak egyet is észlelünk. Bővebben a stroke tüneteiről>>


Részletek: [link]

2017. jan. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!