Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy ne állítson...

Mit tegyek, hogy ne állítson be önző dögként?

Figyelt kérdés

Nagybátyám felesége "költő" (fogalmam sincs, mennyire nevezhető annak, csak neten osztja meg a kissé kínosra sikeredett irományait), és tegnap megkért, hogy fordítsam már le az eddig született több száz haikuját (=japán versforma) magyarról japánra, pusztán rokoni szívességből.


Eleve nem kötelezném a rokonom ekkora szìvesség ingyenes megtételére, de az még hagyján... összesen másfél éve tanulom a nyelvet, és kb. egy napi rendet tudok elmondani japánul vagy egy orvosos szituációt eljátszani. Nem érti meg, mert le van nyűgözve attól, hogy a kanjikból le tudok írni x darabot.


A lényeg, hogy megsértődött, és amikor tegnap a családjával voltam cukrászdában, folyton megjegyzéseket tett, hogy milyen önző vagyok, és más rokontól is visszahallottam már.


Engem ez nagyon zavar. Mit nem lehet azon érteni, hogy kevés a nyelvtudásom (és még fordítói végzettségem sincs), sem pedig rengeteg szabadidőm? De ez utóbbiról már egy szót sem szóltam.


24N


2017. jan. 19. 09:24
1 2 3 4
 31/35 A kérdező kommentje:

Sok mindent megtudtam tőletek a műfordításról, amit külön köszönök. :)


Sajnos nem mutathatom meg nektek a szerzeményeit, mert nem használ művésznevet. Onnantól kezdve, hogy bemásolnám ide valamelyiket, Google-t használva rábukkannátok a nevére, és aztán a Facebookjára, úgyhogy nem adhatom ki a személyazonosságát.

2017. jan. 20. 15:11
 32/35 anonim ***** válasza:

Ez lenne az?


[link]

2017. jan. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
Ha nem használ művésznevet, akkor nem titok. Sőt, ingyen reklám :)
2017. jan. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
Sokkal rosszabbra számítottam, már ha ő ez.
2017. jan. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 A kérdező kommentje:
Nem ő az. :D Nyugodjatok le.
2017. jan. 20. 15:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!