Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen nagyszülő az ilyen?...

Milyen nagyszülő az ilyen? Vagy én vagyok naív? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Mikor meghalt nagypapám, mama örökölt tőle amiből fejenként 2 millió ft-ot a 2 bátyámnak adott. Én abba a tudatba voltam hogy én is kaptam csak még kicsi voltam, de berakta egy számlára nekem,a család is ezt mondta. Csak hogy egy beszélgetés alkalmával mama kérdezte, hogy én kitől szedtem ilyet? Mert ő bizony nem rakott el nekem,meg azt is mondta hogy nekem azért nem rakott el mert apám kért tőle kölcsön és ő azt nem adta meg neki ezért én nem kapok?!!!?? Köpni nyelni nem tudtam mert soha nem veszekedtünk mamával nagyon jó kapcsolat volt/van köztünk,meg nem is értem hogy én miért lettem kihagyva nekem ez rosszul esett nagyon. Nem is a pénz maga a szándék meg ez a gondolkodás mód.Nyilván a pénz is mert nem kevés és én mivel érek kevesebbet mint két bátyám. Hozzá tenném még azt is hogy az egyik bátyámnak külön lakást vett apám fizeti az egyetemet, havonta ad neki bizonyos összeget a megélhetéshez,plusz az albérletét Pesten fizeti és egy 30 éves emberről beszélünk. A másik tesóm meg az ő cégénél "dolgozik"(hozzá tenném,hogy akkor megy dolgozni amikor akar,akkor jön el amikor akar, azt csinál amit akar, de szószerint értsétek nem úgy van mint egy rendes munka helyen hogy bemegy 7 re 16ig else jöhet meg a szabadságok) meg neki is vett kocsit. Én meg oda nem mehetek dolgozni mert nincs helyem ott (gépeket szerelnek). Úgy hogy én itt vagyok 22 évesen lány létemre nulla segítség nélkül. Azt hozzá tenném még hogy anyutól is elvált és nem támogat sehogy. Pedig annyira oda meg vissza voltak hogy végre lett egy lány a családba. És apám a mai napig úgy beszélget velem mintha minden rendbe lenne vagy ő ezt nem érzi? Én soha nem mondtam neki ezt nem volt bőr a képemen, úgy ahogy mamának se, pedig annyira természetesen közölte velem ezt a dolgot mint ha cukorkáról beszélnénk. Haragszok mamára de ennek ellenére járok hozzá szivem szerint soha többet nem mennék csak apa mondja hogy mennyek már mert hiányol. Én nem értem ezt vagy hogy gondolkodnak ezek?

2017. jan. 18. 14:07
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és időtöket. Hát valőban nagy vonalúság apám részéről hogy anyunak itt hagyta a lakást és nem rakott ki az utcára. Mondjuk jogilag megteheti mert az ő nevén van és csak élettársi viszonyban vannak, de hálistennek apu nagy vonalú. Azt még hozzá tenném hogy ő csalta meg anyát és ment el. Egy másik kedves válaszoló meg már nagyon elment itt az öröklési dolgok fele apukám is megkapta a részét. Nekünk jogilag semmi nem járt volna csak unokák vagyunk itt a szándékról van szó. Abból se adott a 3 gyerekének apám. Ebből vita is volt mamám meg közte hogy miért nem rak el a gyerekeinek elvileg ekkor apukám ezt mondta: "ezt nekik"(bemutatott). De meg is verte a jóisten mert az összes örökölt vagyonát elbukta egy bizonyos befektetésnél. Bár anyu szerint csak eltitkolja ami akár igaz is lehet. Na tessék milyen családom van😅 Testvéreim meg ott fúrnak ahol tudnak apám előtt is bemocskolnak. Na de ez már egy másik történet irhatnék én reggelig erről a "családról". Ha valakinek megvan Dr.Csernus száma szivesen veszem.
2017. jan. 18. 15:59
 12/16 anonim ***** válasza:
4%
Kedves kérdező, ha már a lakhatásodat édesapád biztosítja, te amúgy mit csinálsz, mit teszel 22 évesen a saját boldogulásodért?
2017. jan. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
15%
Oké, lehet hogy apád nem mindenben a legtökéletesebb, de csak otthagyott anyádnak és Neked ingyen használatra egy lakást. Egy egyszerűbb lakás bérlete is havi 50 000, egy normálisabbé bőven 100 ezer.
2017. jan. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Dolgozok. A
2017. jan. 19. 16:57
 15/16 A kérdező kommentje:
Dolgozok. Most komolyan ez nagy vonalúság apámtól?? ez most komoly?? elolvastad a kérdést ??
2017. jan. 19. 16:59
 16/16 anonim ***** válasza:
11%
Igen, kérdező, elolvastam. Senki nem köteles a tulajdonát mindenféle ellentételezés nélkül a volt párja rendelkezésére bocsátani, még akkor sem, ha a gyereke is ott lakik, bármilyen meglepő ez a számodra. Különösen, ha már a gyereke is felnőtt, nem tanul, hanem önálló keresete van. Ez nem azt jelenti, hogy igazságos az elosztás köztetek a tesóiddal, de azt igen, hogy igenis, nagyvonalú lépés apádtól, hogy a lakhatásotokat biztosítja. Arról nem tehet, hogy te nem rendelkezel olyan szakmával, amit a vállalkozásában hasznosítani tudna, arról sem, hogy nem tanultál tovább, mint a másik tesód.
2017. jan. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!