Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen nagyszülő az ilyen?...

Milyen nagyszülő az ilyen? Vagy én vagyok naív? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Mikor meghalt nagypapám, mama örökölt tőle amiből fejenként 2 millió ft-ot a 2 bátyámnak adott. Én abba a tudatba voltam hogy én is kaptam csak még kicsi voltam, de berakta egy számlára nekem,a család is ezt mondta. Csak hogy egy beszélgetés alkalmával mama kérdezte, hogy én kitől szedtem ilyet? Mert ő bizony nem rakott el nekem,meg azt is mondta hogy nekem azért nem rakott el mert apám kért tőle kölcsön és ő azt nem adta meg neki ezért én nem kapok?!!!?? Köpni nyelni nem tudtam mert soha nem veszekedtünk mamával nagyon jó kapcsolat volt/van köztünk,meg nem is értem hogy én miért lettem kihagyva nekem ez rosszul esett nagyon. Nem is a pénz maga a szándék meg ez a gondolkodás mód.Nyilván a pénz is mert nem kevés és én mivel érek kevesebbet mint két bátyám. Hozzá tenném még azt is hogy az egyik bátyámnak külön lakást vett apám fizeti az egyetemet, havonta ad neki bizonyos összeget a megélhetéshez,plusz az albérletét Pesten fizeti és egy 30 éves emberről beszélünk. A másik tesóm meg az ő cégénél "dolgozik"(hozzá tenném,hogy akkor megy dolgozni amikor akar,akkor jön el amikor akar, azt csinál amit akar, de szószerint értsétek nem úgy van mint egy rendes munka helyen hogy bemegy 7 re 16ig else jöhet meg a szabadságok) meg neki is vett kocsit. Én meg oda nem mehetek dolgozni mert nincs helyem ott (gépeket szerelnek). Úgy hogy én itt vagyok 22 évesen lány létemre nulla segítség nélkül. Azt hozzá tenném még hogy anyutól is elvált és nem támogat sehogy. Pedig annyira oda meg vissza voltak hogy végre lett egy lány a családba. És apám a mai napig úgy beszélget velem mintha minden rendbe lenne vagy ő ezt nem érzi? Én soha nem mondtam neki ezt nem volt bőr a képemen, úgy ahogy mamának se, pedig annyira természetesen közölte velem ezt a dolgot mint ha cukorkáról beszélnénk. Haragszok mamára de ennek ellenére járok hozzá szivem szerint soha többet nem mennék csak apa mondja hogy mennyek már mert hiányol. Én nem értem ezt vagy hogy gondolkodnak ezek?

2017. jan. 18. 14:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
99%

Szerintem jogos az, amit érzel, én megértem.


A legjobb az lenne, ha nyíltan rákérdeznél tőlük, hogy ez miért történt így. Valószínűleg nem feledtetné el veled azt, ami történt, de legalább meg tudnád érteni, hogy mit, miért.

2017. jan. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
98%
Nyíltan kérdezz rá, én ezt tenném.
2017. jan. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem is kérdezősködj. Hány éves voltál akkor és most?

A bátyádnak most ha van saját lakása, miért kell albérletet fizetni neki?...

2017. jan. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Hát lehet az lesz,ha legközelebb szóba kerül. Amúgy én szoktam így célozgatni de fel se veszi mama. Mindegy rákell kérdezzek. Apunál meg nem tudom hogy hozzam fel mit mondjak arra várok hogy mondjon olyat vagy valami neki meg viccesen szoktam mondani"majd ha lesz valakitől sok pénzem" vagy "majd adsz te pénzt" de ő tényleg viccnek veszi. 😞
2017. jan. 18. 14:30
 5/16 A kérdező kommentje:
Azért mert ez a lakás a lakóhelyünkön van az albérlet meg ahol iskolába jár.
2017. jan. 18. 14:31
 6/16 anonim ***** válasza:
98%

Megértelek, rendkívül igazságtalan veled nagymamád és apukád is.

Ha szíved szerint nem mennél többet nagymamádhoz, akkor ne menj. Ha apukád azt mondja, hogy nagymama hiányol, akkor mondd meg neki őszintén, hogyha ő úgy csinált a pénz elosztásakor, mintha csak két unokája lenne, akkor most ne hiányolja a harmadikat.

És szerintem apukádnak is megmondhatod, hogy ha a két bátyádnak tudott segíteni, az egyiket még 30 évesen is szponzorálja, téged meg semmivel se segít, akkor ne csináljon úgy, mintha minden rendben lenne köztetek.

2017. jan. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyapád régen halt meg, akkor utána a pénzt gyerekeinek kellet volna örökölnie, nem házastársának (most már házastársait is egy gyerekrész illeti meg).


Ha gyakorlatban nagyanyád örökölte, azt azt jelenti, hogy apád nagyvonalúan anyjában bízott. Régebben volt örökösödési illeték, így sokszor hagyatéki eljárásban közjegyző elöl is elhallgatták a pénzt.


Simán lehet hogy nagyanyád most csak azt teszi, amit apád tőle kér tőle. Ahogy apád bízott benne, mikor anyja kapta az apja után neki járó pénzt, most apád anyja is bízik apád döntéseinek helyességében.

2017. jan. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
92%
A helyedben tisztáznám ezt velük, előrebocsátva azt, hogy természetesen az ő pénzük, az ő döntésük, hogy kit hogyan, mennyire támogatnak, és ezt el is fogadod. Te viszont szeretnél tisztán látni, hogy mire számíthatsz, hogyan kell tervezned a további életedet. Azt gondolom, hogy ez korrekt, nem sértő senki számára.
2017. jan. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
60%

Nekem kicsit egyoldalúnak tűnik ez a történet - bocs kérdező.

Pl. Anyukádról mindössze ennyi szó esik:

"Azt hozzá tenném még hogy anyutól is elvált és nem támogat sehogy."

Jól gondolom, hogy Te anyukáddal laksz ? És nem lehet, hogy Téged/titeket azért nem támogat, mert pl. ottmaradt az egész ház anyukádnak, amiben laktok (magyarul apukád lemondott a részéről?)


"Én soha nem mondtam neki ezt" - hát, látod, pont ez a probléma. Tudod, a mondás is azt tartja "néma gyereknek anyja sem érti a szavát". Nem "célozgatni kell", hanem elmondani - nem szemrehányóan - hogy miért van ez így, s Neked rosszul esik ez.

2017. jan. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

9-re:

Ez nem túl logikus.

A házról a felesége javára mondott le. Amíg él a kérdező anyja, addig nem kell, hogy egy fillért is lásson belőle a kérdező. Egy házból ebben a formában nem is lehet pénzt kivenni. Max. annyi, hogy el tudják adni, két kisebbet tudnak helyette venni, és egyiket az anya a lányának tudja adni. De ha pl. az anyja nem hajlandó eladni? Akkor apuka nagyvonalúságából anyuka jól járt, de a gyerek nem!


A nagymama viselkedését pedig ez sem menti.

2017. jan. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!