Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mihez kezdenél a kis családodd...

Mihez kezdenél a kis családoddal, ha jelenleg a nullán állnátok és lenne 3, 000, 000 Ft. Od?

Figyelt kérdés

Adott 2 kicsi gyerek. (2 és 4 év) És egz fiatal pár még a 30as évei előtt. Pár saját cuccal, saját lakás és autó nélkül.


a.) Külföldre költöznél családostól és vennél egy saját autót.

b.) Budapesten vagy környékén albérletbe mennél, vennél egy autót és belefognál egy saját vállalkozásba.

c.) Megpróbálnád meggyőzni a párod, hogy vegyetek egy házat ( használt lakás vásárlás CSOKkal 1,4 + 1 milla önerő 2,6m hitel 5 évre fix 46e. törlesztővel ami kevesebb mint egy albérlet ára ) Vennél egy autót és még maradna felújjitásra, bútorokra is.

Ennek előnye, hogy a gyerek megszokta, megszerette az ovit, unokatesókat, rokoknokat. Van segitség... rokonok, bár néha átok, hogy közel vannak xD

Hátránya, hogy messze van a főváros és a párod szimplán NEM akar itt élni... :( Mind a ketten itt nőttünk fel.. BAZ megye.


Egyéb ötlet?????


2017. jan. 13. 10:52
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
23%

Persze, pontozzatok le, ennyit tudtok. De attól még igazam van.

Ha egy másik kérdést írna ki uyganez az ember, hogy elköltözzön-e anyóstól, akkor a torkának ugranátok, hogy hogy mer anyós nyakán élni.

2017. jan. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
39%

20-as, és lakást mégis miböl fizetik ki? Vesznek fel rá hitelt, hogy aztán még nagyonb szrba kerüljenek, és ráadásul totál inmobolissá váljanak?


Hát nem tudom, nekem is van lakásom, egy percet nem töltöttem benne. Mert odaköltözni nem fogok (Svájcban élünk a párommal), kiadni, eladni nem tudom évek ota, akkor minek? Csak áll, rohad le, és még a pénzt is viszi (pl.télen minimál fütés meg viz)...

2017. jan. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
84%

Előre bocsájtom, hogy nem olvastam el minden hozzászólást, ezért lehet, hogy valakit ismétlek.

Szóval, nekem a "C" a legszimpatikusabb, de nem BAZ megyében.

Ennyiért már Pest megye pesti részén is kaptok nagyon jó házakat, biztonságos, nyugodt környezetben.

Én is ilyen helyen élek, van kocsink, de vonattal járunk be Pestre dolgozni, (gyorsabb) 40 perc alatt vagyunk a Keletiben, azaz a centrumban.

Sok szerencsét! :)

2017. jan. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Az agglomerációból ingázás egy idő után idegtépő tud lenni, plusz arra is gondolj, hogy a gyerekeknek is be kell majd járniuk iskolába.

Milyen vállalkozást akartok indítani?

2017. jan. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
74%

#24


Az agglomerációban is vannak iskolák, gimnáziumok, még egyetem is.

A mi agglomerációs "falusi iskolánk" olyan erős, hogy sorra veszik fel innen Pannonhalmára a gyerekeket.

Ha bejárásra a zónázó vonatot veszi igénybe, akkor pl. nagyon hasznosan el lehet azt a 40 percet tölteni, olvasással, tanulással, kinek mi a fontos.

Megjegyzem, anno pesti lakosként soha nem sikerült bejutnom 40 perc alatt Pest központjából, a budai munkahelyemre.

2017. jan. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Én beköltöznék egy nagyon alap,legolcsóbb albérletbe.Igyekeznék minél többet félrerakni.

És ha gyűlik még a 3 millió mellé valamennyi,akkor vennék egy házat.Nyilván nem a belvárosban ,inkább az agglomerációban igyekeznék kifogni jót.

Ha ugye még gyűjtötök pár évig,akkor simán lejebb fognak menni a lakás/ház árak is..Most én pl nem vennék ingatlant.

Ha kell,akkor minimális hitelt felvenni a házra.De nagy részét önerőből fizessétek, azért spóroljatok .

A csokról nem sokat tudok,úgyhogy nem akarok hülyeséget beszélni.Ha az jobban megéri és nem jár nagy buktatóval(hellodeviza),akkor az.

A külföld is jól hangzik,de Németbe úgy kimenni,hogy senki nem beszél németül elég öngyilkosság.

2017. jan. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

az autó dolgot amúgy nem is értem. nem az a legfontosabb most szerintem.

ha adott a biztos lakhatás és a jó munka,akkor jöhet a kocsi.

fenttartani nem két forint, nem vennék,amíg nem adott minden fontosabb dolog.

2017. jan. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

A vállalkozás nem rossz ötlet, de csak azután, hogy megvan az alap (lakás/albérlet és elég pénz, pénz a gyerekek iskoláztatására, mindennap ételre).


Szóval egyelőre menjetek el dolgozni 3-4 évig, gyűjtsetek pénzt és ha már van elég akkor kezdhet saját vállalkozásba.


Attól, hogy valaki jó könyvelő, még nem biztos, hogy eltudna irányítani egy 25000 főt foglalkoztató céget. Attól, hogy ért a programozáshoz, még nem biztos, hogy megtudja győzni a megrendelőket, hogy vele dolgozzanak.


Vagy bejön, vagy nem. 2 gyerekkel nem lutriznék.

2017. jan. 14. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Én az elsöt csinálnám ,
2017. jan. 14. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!