Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá a szüleimet?...

Hogyan vegyem rá a szüleimet? Nagyon féltenek és mást terveznek számomra. Többi lent.

Figyelt kérdés
A barátommal már lassan 1 éve távkapcsolatban,elég távol egymástól.Biztos vagyok benne,hogy ő az igazi és vele akarom leélni az életem,és ez kölcsönös.De elég költséges az út neki is hozzám és fordítva is,s ahhoz h több időt együtt lehessünk nem tud csak alkalmi munkát vállalni.Így elég kilátástalan a jövőnk.Én idén végzem az első évet az egyetemen,amit a szüleim válaszottak nekem,s nagyon nem érzem jól itt magam,igazán nem is tudtam beilleszkedni..Apum nem is akar hallani róla,hogy abbahagyjam mert ő szerinte nekem ez a legjobb.Én a barátommal úgy terveztük,hogy jó lenne ha átmennék levelezőre és kiköltöznék hozzá.Mindkettőnknek jobb lenne mivel tudnák dolgozni rendesen,és a suliba nekem elég lenne ha csak havonta hazajönnék és a diploma is teljes értékű lenne,mellesleg sokkal könnyebb is minden vizsga.Nem tudom,hogy mondjam el a szüleimnek a tervem.Szeretik nagyon a barátom de biztosan nem mennének bele a dologba olyan könnyen...vagy egyáltalán nem :( S itt leginkább apu a gond mert nagyon elfogult és zárkozott s ha vmit eldönt azon nemtudok változtatni.De ez így nagyon nem jó.Amíg végzek még 3 év s nem akarom h emiatt tönkre menjen a kapcsolatom..Hogyan tudnám rávenni őket? Segítsetek pls..:(
2010. máj. 5. 09:58
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
De tök jó, hogy a forraiba a rendszerinformatikus szak megszünt, pedig oda jártam, de már olyan nincs :)
2010. máj. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:

közgáz. alapból szart se érsz vele, ha nem értesz hozzá rohadt jól és nem műveled a szakmát iszonyat faxán. hát ha még nem is szereted, akkor időpocsékolás, lesz egy papírod, melót úgyse kapsz rá.


amit megfigyeltem, hogy nincsenek rendes terveid, csak annyi, hogy összeköltözni. a barátod nem dolgozik rendesen mint mondod, csak alkalmi melókat talál, tehát ő biztos nem fog eltartani titeket. te pedig ha otthagyod a sulit, akkor mit fogsz dolgozni az érettségiddel amikor itthon még a végzettséggel rendelkezők is szenvednek a melóhiánytól, plusz ha nem is pestre költözöl, akkor még inkább kevés a meló esélye.


szerintem gondold azért át rendesen, főleg, hogy "lassan 1 éve", azaz még egy éve sem vagytok együtt. alig találkoztatok, stb...

2010. máj. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:

"A sors akkor állít minket nagy döntések elé, amikor a legkevésbé sem számítunk rá. Ilyenkor derül ki, elég bátrak vagyunk-e, hogy megváltoztassuk az életünket. Ilyenkor nem tehetünk úgy, mintha mi sem történt volna, és nem hivatkozhatunk arra, hogy még nem vagyunk felkészülve a döntésre. A próba nem vár. Az élet nem néz hátra."

/Paulo Coelho/

2010. máj. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!