Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá a szüleimet?...

Hogyan vegyem rá a szüleimet? Nagyon féltenek és mást terveznek számomra. Többi lent.

Figyelt kérdés
A barátommal már lassan 1 éve távkapcsolatban,elég távol egymástól.Biztos vagyok benne,hogy ő az igazi és vele akarom leélni az életem,és ez kölcsönös.De elég költséges az út neki is hozzám és fordítva is,s ahhoz h több időt együtt lehessünk nem tud csak alkalmi munkát vállalni.Így elég kilátástalan a jövőnk.Én idén végzem az első évet az egyetemen,amit a szüleim válaszottak nekem,s nagyon nem érzem jól itt magam,igazán nem is tudtam beilleszkedni..Apum nem is akar hallani róla,hogy abbahagyjam mert ő szerinte nekem ez a legjobb.Én a barátommal úgy terveztük,hogy jó lenne ha átmennék levelezőre és kiköltöznék hozzá.Mindkettőnknek jobb lenne mivel tudnák dolgozni rendesen,és a suliba nekem elég lenne ha csak havonta hazajönnék és a diploma is teljes értékű lenne,mellesleg sokkal könnyebb is minden vizsga.Nem tudom,hogy mondjam el a szüleimnek a tervem.Szeretik nagyon a barátom de biztosan nem mennének bele a dologba olyan könnyen...vagy egyáltalán nem :( S itt leginkább apu a gond mert nagyon elfogult és zárkozott s ha vmit eldönt azon nemtudok változtatni.De ez így nagyon nem jó.Amíg végzek még 3 év s nem akarom h emiatt tönkre menjen a kapcsolatom..Hogyan tudnám rávenni őket? Segítsetek pls..:(
2010. máj. 5. 09:58
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:

Igen, az jó ötlet, vidd őket is :)


Egyébként szerintem menj levelezőre.

Aztán majd néha felhívod a szüleidet telefonon.


Nem értik meg?

Hát beszélj velük, győzd meg őket.

A levelező az könnyebb, oda mész, kész, ez van :)

2010. máj. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
Szerintem is könnyebb. Kitartás:)
2010. máj. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:

Vagy beszéld meg anyáddal, és apáddal ne foglalkozz.


Lépj le, aztán majd felhívod ha már megérkeztél, hogy jól vagy :)

2010. máj. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:

Szerintem költözz át, de ha itt is akarsz élni, akkor legjobb, ha hagyod azt a sulit és itt új suliba jelentkezel. Akkor itteni diplomát lesz, hosszútávon nem mindegy!!!

Apukáddal szépen közlöd a DÖNTÉSEDET aztán annyi.

2010. máj. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:

Mi az h Magyarba???

Ez egy nagyon otromba kifejezés, és akkor is otromba ha minden határontúli magyar ezt használja (tisztelet a kivételnek).

Egyébként ha nem szereted amit tanulsz akkor nem is fogsz hozzá érteni, és a munkádat se fogod szeretni. Tanulj olyat ami érdekel. Össze kellene költöznöd a barátoddal, így derülne ki igazán hogy összeilletek-e.

2010. máj. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim válasza:
Légy határozott! Hátha észreveszik, hogy meg tudsz állni a saját lábdon is és akkor talán könnyebben elfogadják a döntésed!
2010. máj. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:
Arra is gondoltam hogy ott kezdek újat,de amikor alapbol oda akartam menni egyetemre első évre anyámék kijelentették,hogy csak helyi egyetememet állják anyagilag..
2010. máj. 5. 10:27
 18/33 A kérdező kommentje:
Elnézést az otromba kifejezésért :D
2010. máj. 5. 10:28
 19/33 anonim válasza:

Milyen sulit szeretnél csinálni?

Van már szakmád? Vagy ez lenne az első?


Írd meg, hátha tudok segíteni! (anyagiak miatt)

2010. máj. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:

Én nem kérdeztem meg a szüleimtől, hogy mihez adják a beleegyezésüket, amikor egyetemet válaszottam. A véleményüket kikértem, kaptam hasznos tanácsokat, és aztán egyedül döntöttem. Mondjuk nálam evidens volt, hogy csak akkor megyek egyetemre, ha felvesznek államira.

Csak az a probléma, hogy kár, hogy ez ilyenkor jut eszedbe, és nem korábban, mert a felvételiről már lecsúsztál, jövőre nem igazán tudnál új egyetemen kezdeni. Így tényleg marad a levelező, bár nem tudom, lehet, hogy meg lehet oldani, hogy ugyan azt máshol tudd folytatni, erről nem sokat tudok. Ha mindketten dolgoztok, akkor meg nem hiszem, hogy a megélhetés akkora gond lenne. Járj utána, hogy mi a módja a váltásnak, milyen anyagi vonzatai vannak a dolognak, és ha már van egy terved, akkor közöld a döntést a szüleiddel, és költözz. Felnőtt ember vagy, oda mész, ahova akarsz.

2010. máj. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!