Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külföldön élők, családosok:...

Külföldön élők, családosok: segítettetek már rokonnak munkát találni ott ahol ti éltek? Ha igen, hogyan, milyen módon?

Figyelt kérdés
Mi 30 körüli pár vagyunk Németben élünk, 2éves kisgyerekkel, és mind a ketten dolgozunk. Férjem unokatesója, aki a kislányunk keresztanyja (29), jelenleg munkanélküli lett, és mikor legutóbb találkoztunk, mondtam neki, hogy jöjjön ki hozzánk látogatóba, ha már most ennyi szabadideje lett. Erre kijött pár hétre rá, de nem látogatóba, hosszabb időre, mert ő most itt munkát szeretne, meg a nyelvet tanulni. Angol megy neki, német nem. Otthon lenne még másfél éve egy fősuliból(fizetős, levelező), most halasztott jövő tavaszig, de már említette, hogy lehet jobban járna, ha itt tanulna valamit. Intézünk neki mindent mióta itt van, a munkavállalási 6 hét, miután találna munkát,lenne is egy csomó hely, ahová jelnetkezni kéne, de semmit nem csinál, elvan itthon. Sajnálom, de ez engem idegesít, mert én egy pörgős tipus vagyok, és nem bírom a semmittevést. Nekem kell elmondani többször, hogy írd már meg az életrajzod, hogy lefordíthassuk németre, -ja..majd, - ma már beidegesedtem és azt mondtam, nem majd, most! Szívesen segítenénk neki, de nem mondd semmi konkrétat, mindig úgy kell kitalálnunk a gondolatait is, ami nagyon fárasztó. Nem akarok bunkó lenni, sem megsérteni, de lassan fogytán a türelmem, mert nem látom rajta az akarást. Most kapott ingyenes nyelvtanfolyam lehetőséget, ami kb 6 hónapos. Igaz nyáron hazamegyünk 6 hétre, de valahogy nem bírjuk elképzelni a férjemmel, hogy most akkor meddig is fog nálunk lakni? Nem tudjuk mit csináljunk, mert az a lényeg, hogy a jó kapcsolatot nem szeretnénk elrontani, de együtt élni valakivel nagyon nehéz. Azt is mondtuk már neki, hogy havi min.1000euro netto kell ahhoz, hogy külön tudjon költözni, és amilyen munkák kilátásban lennének, azok nem fizetnek ennyit, mert igazi nyelvtudás nélkül még nem kap normális állást, amivel ennyit vagy többet kereshetne. Hogyan lehet ezt a helyzetet normálisan megoldani? Vagy várjunk, mi lesz őszig, és akkor adjunk ultimátumot, azaz határidőt? Ti meddig fogadnátok be egy rokont?
2010. máj. 4. 14:35
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
73%
En is kulfoldon elek. Eloszor Nemetben eltunk a ferjemmel, most az USA-ban. Soha semmilyen rokon nem segitett szallassal meg penzzel, de sokan vannak, akik akarjak, hogy segitsunk, aminek szivesen eleget teszunk, amig nem megy el odaig a dolog, hogy mi tartsunk el vki idegent. Mert ne mondd, hogy 6 het nem volt eleg a rokonodnak, hogy legalabb probalkozzon es mindent megtegyen, hogy vhova felvegyek suliba. Itt nem is lenne gond, ha a rokonod csinalna vmit, de el van lustulva, kenyelmes eltartatnia magat meg valoszinuleg fel attol, hogy mi lesz az uj kornyezetben, de hat o akart odamenni. Vagy menjen vissza Magyarorszagra vagy menjen kulon toletek, amint tud. Egyebkent nem akarlak elkeseriteni, es ezzel valszeg te is tisztaban vagy: Nemetorszagban meg EU allampolgarkent is nagyon nehez helyzetben vannak a munkakeresok. Akkor meg megjobban, ha nyelvet nem nagyon beszelik. Meg aki perfekt, de nem nemet allampolgar, annak is nagyon nehez. A sulit meg semmi ertelme nem volt neki otthon abbahagyni. Fizetosre jart es csak ugy otthagyja az ismeretlenert? Nagyon meggondolatlan a rokonod. Legalabb annyi esze lenne, hogy a krediteit megprobalja elismertetni meg elintezi a forditasokat. Ti nem vagytok kotelesek ot kitartani. En ennyi ido utan minden nap rendszeresen szolnek es ha nem tesz semmit, tuti, hogy hazakuldenem. Nem lesz semmi az o tanulmanyaibol ott, mert nincs benne meg a kello kitartas. Nem hogy orulne, hogy 6 honapig ingyen tanulhatja a nemetet. Miert nem ragadja meg ezt a lehetoseget? Figyelj, neki semmi joga sincs megsertodni. Mar igy is rengeteget segitettetek neki. Bizony, hogy le kell vele ulni beszelni es oszinten kimondani, hogy vagy megtesz mindent, hogy vegre haladjon valahova az elete vagy mehet vissza haza. Ez szukseges es ha ezert megharagszik, akkor legalabb tudjatok, hogy csak kihasznal. Aki igazan szeret titeket, az nem fog rajtatok eloskodni, mert belatja, hogy nektek sem csak odaterem a penz, es meg egy kis gyereketek is van. Egyszeruen vastag bor van a kepen.
2010. máj. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
73%
Elolvastam a tobbi kommentedet is a tortenetrol. Nagyon kihasznal titeket es azt irod, hogy nem beszel a terveirol. Persze, mert nincs is neki. Majd ahogy esik, ugy puffan. Amig ti ott vagytok es tudja, hogy segitetek neki, nem erzi magat rakenyszeritve, hogy barmit is tegyen. 29 eves, meg tud allni a sajat laban. Legalabb annyit mondjatok meg neki, hogy mik az elvarasaitok, mert attol, hogy hallgattok, senkinek sem lesz jobb, ebbol nagy felreertesek lesznek. 29 evesnek sokkal komolyabbnak kellene lennie. En csak 23 vagyok es evek ota megallok a sajat labamon kulfoldon es mar gyerekem is van. Tudod, csak akarni kell es gondolom, hogy nektek sem terem semmi csak ugy oda. Pofatlan es nem erdemli meg, hogy ti mindenben kisegitsetek, mert igy nem tanulja meg, hogy neki is tennie kell. Meg mi az nem szolsz neki, ha zavar valamiben pl. a fozesben? Ne legyel nyuszi, a te lakasod, te teszel neki szivesseget es ennyit nem mersz neki megmondani. Ti is hibasak vagytok, hogy hagytatok ezt igy elfajulni. Nem szabad tul engedekenynek lenni. Majd meglatod, hogyha jol jon ki a dologbol, tobb rokon is felbukkan a multbol, akikkel mar sok eve nem talalkoztatok es eljatszanak veletek vmi hasonlot, ha hagyjatok. Ismerem ezt...
2010. máj. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
nagyon, NAGYON rendes nő vagy! komolyan mondom! megoldást nem tudok, de ezt el szerettem volna mondani. bárcsak nekem lennének ilyen rokonaim:(
2010. máj. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!