Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külföldön élők, családosok:...

Külföldön élők, családosok: segítettetek már rokonnak munkát találni ott ahol ti éltek? Ha igen, hogyan, milyen módon?

Figyelt kérdés
Mi 30 körüli pár vagyunk Németben élünk, 2éves kisgyerekkel, és mind a ketten dolgozunk. Férjem unokatesója, aki a kislányunk keresztanyja (29), jelenleg munkanélküli lett, és mikor legutóbb találkoztunk, mondtam neki, hogy jöjjön ki hozzánk látogatóba, ha már most ennyi szabadideje lett. Erre kijött pár hétre rá, de nem látogatóba, hosszabb időre, mert ő most itt munkát szeretne, meg a nyelvet tanulni. Angol megy neki, német nem. Otthon lenne még másfél éve egy fősuliból(fizetős, levelező), most halasztott jövő tavaszig, de már említette, hogy lehet jobban járna, ha itt tanulna valamit. Intézünk neki mindent mióta itt van, a munkavállalási 6 hét, miután találna munkát,lenne is egy csomó hely, ahová jelnetkezni kéne, de semmit nem csinál, elvan itthon. Sajnálom, de ez engem idegesít, mert én egy pörgős tipus vagyok, és nem bírom a semmittevést. Nekem kell elmondani többször, hogy írd már meg az életrajzod, hogy lefordíthassuk németre, -ja..majd, - ma már beidegesedtem és azt mondtam, nem majd, most! Szívesen segítenénk neki, de nem mondd semmi konkrétat, mindig úgy kell kitalálnunk a gondolatait is, ami nagyon fárasztó. Nem akarok bunkó lenni, sem megsérteni, de lassan fogytán a türelmem, mert nem látom rajta az akarást. Most kapott ingyenes nyelvtanfolyam lehetőséget, ami kb 6 hónapos. Igaz nyáron hazamegyünk 6 hétre, de valahogy nem bírjuk elképzelni a férjemmel, hogy most akkor meddig is fog nálunk lakni? Nem tudjuk mit csináljunk, mert az a lényeg, hogy a jó kapcsolatot nem szeretnénk elrontani, de együtt élni valakivel nagyon nehéz. Azt is mondtuk már neki, hogy havi min.1000euro netto kell ahhoz, hogy külön tudjon költözni, és amilyen munkák kilátásban lennének, azok nem fizetnek ennyit, mert igazi nyelvtudás nélkül még nem kap normális állást, amivel ennyit vagy többet kereshetne. Hogyan lehet ezt a helyzetet normálisan megoldani? Vagy várjunk, mi lesz őszig, és akkor adjunk ultimátumot, azaz határidőt? Ti meddig fogadnátok be egy rokont?
2010. máj. 4. 14:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%
szia. én általában osztrákban dolgozom,és amint ez kitudódik a famíliában,rögtön megtalálnak,hogy szerezzek nekik munkát. amúgy soha nem is találkozom a rokonaimmal,de ilyenkor rendre megtalálják a számomat. nyelvet egyik se beszél,szaktudás "óne",és itthon sem dolgoznak,miért tennék egy idegen országban? azt hiszik,külföldön ajándékba adják a pénzt,és nem értik,hogy ha nem beszéled a nyelvet,csak sz*r melót kaphatsz,de ahhoz meg nem fűlik a foguk. szegény anyámék is évek óta titkolják,hopgy apu kint melózik,mert akkor rögtön jön a kuncsorgás,pedig mi tudjuk,hogy a kinti kereset sem álomfizetés,és keményen kell melózni minden centért. én most saját vállalkozást tervezek ausztriában,és senkinek sem fogom megmondani,mert egyszerűen nincs kedvem olyanok után fizetni a járulékokat,akiben nem lehet megbízni,hogy a munkát is elvégzi.
2010. máj. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%
első vagyok. miért várnátok őszig,az,hogy felvették-e suliba kint,előbb kiderül.vállaljon olyan munkát,amiért csak párszáz Eu-t kap,de legalább csináljon valamit,akkor elhiheted neki,hogy fog többet is letenni az asztalra. vagy tarthatjátok el évekig...
2010. máj. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
köszi a választ, igazad van. A fősulit még nem idén ősztől tervezi, mert ahhoz jobban kell tudnia a nyelvet. Az oké, hogy kaphat valami párszáz eurós állást, szuper lenne az is, nade annyiból nem tud még külön költözni, és ezt nem tudom, hogy meddig engedjük nálunk lakni. Aki nem próbálta, el sem hiszi, milyen nehéz, pár hét után, hogy nincs szinte magánélet, úgy érezzük, mert mindig ott van, mikor mi is ráérünk, konyhában segítene, de én nem szeretem, ha párhuzamosan kell valakivel főzni, vagy én vagy más, de ne együtt. Meg még sok hasonló alkalmazkodást próbáló dolog. Szüleim csak röhögnek rajtunk, hogy ti hívtátok, most oldjátok meg...naja, de látogatóba hívtuk...
2010. máj. 4. 15:05
 4/13 A kérdező kommentje:
nameg az anyagiak...átlagkeresetünk, van, több hitelünk, albiban élünk, szóval ki vagyunk centezve minden hónapban. De hogyan kérhetnénk pénzt tőle, amikor munkanélküli segélyt kap otthonról, ami arra elég, hogy magának vegyen ezt-azt a boltban.
2010. máj. 4. 15:07
 5/13 anonim ***** válasza:
65%
Szia, nagyon sajnálom, hogy ez történt veletek. Tudom, rokonnal a legnehezebb. Nem akarja az ember elrontani a kapcsolatot. De ahogy írtad a szituációt, én azt mondom, minden jogod megvan ahhoz, hogy beszólj neki. Talán (nem tudom, hogy tudtad e, hogy hosszabb időre jön e ki), de ki kellett volna már az elején kötni a játékszabályokat. Üzlet az üzlet, még családon belül is. Ez marha nehéz, ezért kerülöm az ilyesmit. Én felajánlottam már öcsémnek, hogy segítek neki még 1.5 éve kábé. Eddig nem élt vele, és látom a hozzáállásán, hogy kábé ugyanaz lenne nálunk is, mint most nálatok. Én ezt nem vállalom, úgyhogy ha ő fel említi mostanában, biztos megmondom neki, hogy a lehetőség elúszott. Én Angliában élek párommal, az öcsém meg németül tud. Szóval tényleg ugyanaz lenne nálunk is, csak pepitában. Mi most várjuk a babánkat, és már elköltöztünk egy kis lakásba, ahol van egy kis szoba, de azt a gyereknek fogom hagyni, és tudom, hogy ha kijönne az öcsém, nem tudnám egyszerűen kirakni. Nem tudom, te fizettetsz e valamit a kedves rokonnal, mert én a helyedben fizettetnék. Én speciel bérlem a házat, nem ingyen van, ahogy semmi sem, és nem vagyok köteles eltartani az öcsémet. Úgy tűrném meg rövid időre, ha 100%osan visszafizetné az összeget. És ez így van jól. Pont tegnap beszélgettünk ilyesmiről a párommal. Sajnos a nevelőapjának nincs melója, de úgy tűnik, most nem is keresi. Anyukájának van, de sajnos a férfié a lakás. Így megemlítettük az anyukájának, hogy sajnos el kell gondolkodnia azon, hogy mi lesz, ha a párja nem talál melót. A szükség nagy úr, és lehet, még egy zsarolás is kicsúszik a száján. Nem lehet tudni. Ezért mondtuk neki, hogy mi csak úgy tudunk neki segíteni, ha elmegy albérletbe, és segítünk azt fizetni, mert tudjuk, hogy így a nevelőapa soha nem adná vissza a pénzt. Az anyukájának persze nem kéne visszaadnia, de ezzel a férfivel a párom 18 éves korában került egy fedél alá, szóval nem igazán nevelte. És ha ilyen a hozzáállása, akkor pláne nem akarna segíteni a párom neki, na meg én se, mi is építjük a mi kis életünket, nem tudjuk eltartani. (Merthogy apósomnak 30-40 között van a munkanélkülije, az meg majdnem elmegy cigire meg sörre.) Bocs, hogy elkanyarodtam, csak éreztetni akartam, hogy ilyen helyzetben nincs család. Az üzlet, az üzlet, aki nem úgy áll hozzá, nem érdemli meg, hogy segíts neki, az ne is kapjon segítséget. Ha látnám apósomon a jó hozzáállást, vagy öcsémen, én ajánlanám fel a segítségemet. De apósom se kérdezte meg anyósomat soha, mikor anyósnak nem volt munkája, hogy miből tartja el magát, soha nem mondta neki, hogy most kevesebbet adjon be rezsibe. Ezért mondom azt, hogy nem érdemli meg a segítségem. Neked is ezt mondom, a rokonod nem érdemli meg, hogy eltartsd. Üljetek le, szépen kultúráltan, és mondjátok el egymásnak a problémáitokat. Csak így működik. Utána sokkal jobban érzi majd magát mindenki. Mi, mikor együtt laktunk egymással, mindig így csináltuk, szerettek is velünk lakni. Lépj, ne várj őszig, mert addig egy csomó pénzkiesésed lesz a kedves rokon miatt, és ha addig vársz, akkor úgy el kényelmesedik, hogy tényleg nagyon nehéz lesz kirakni. Beszéld meg először a pároddal, és igen is, le kell ülni megbeszélni, akár mennyire is tiltakozik a kedves rokon. Sok sikert! Bocs, hogy hosszú voltam.
2010. máj. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én Angliában élek családostul.Sokan azt hiszik itt mindenki gazdag,és dől a pénz..Pedig úgyis,hogy mindketten dolgozunk meg kell fogni a pénzünket rendesen.Albérletben lakunk,és mivel egy család,így nem szobát hanem lakást bérelünk..A sógoromék tavaly említették meg ,hogy ők is szívesen kijönnének ide dolgozni,de ők egy kicsit el vannak szállva maguktól.A sógor szakács,neki mondtuk,hogy azonnali munkakezdést tudunk ajánlani neki a szakmájában,de tanuljon angolul kommunikálni,mert nyelvtudás nélkül semmi esélye..A felesége sem tud egy szót sem angolul,de ő meg csak úgy jönne ki ha irodában dolgozhatna..(varrónő) Na erre mondtuk neki,hogy irodai munkára itt vannak az angolok is,és aki ilyen helyen dolgozik az folyékonyan tudja a nyelvet.(nem beszélve az elvárt szakmai végzettségekről)...A barátnőm keresett meg ,hogy van egy jó ismerőse,tudnék-e neki valami melót..de ő sem tud egy szót sem angolul..Az ilyeneknek nem tudunk segíteni,mert tapasztalatból tudom,hogy esélyük sincs..

Viszont a nővérem lánya( most tette le az angol nyelvvizsgát) nyárra kifog jönni,és neki már meg is van az állása,hiszen be tudtam ajánlani ahol én dolgozom mint nyári melós...Szóval mi örömmel segítünk a rokonoknak,nagyon jó barátoknak ha ők is tesznek érte valamit.tanulják az angol nyelvet..

2010. máj. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
63%

ma 15:21 vagyok..

És még valamit,

A segítség nálunk nemcsak az,hogy munkát segítünk szerezni,hanem amíg anyagilag talpra nem áll,és nem tud szobát bérelni addig mi biztosítunk neki külön szobát.(írtam mi lakást bérelünk,ami 3 szobás így egy szoba mindig üres)

2010. máj. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
58%
első vagyok megint. ha nem akarjátok kidobni,mert fontos a családi béke,akkor jöhet szóba az,hogy betesz ő is a közösbe,ha 500 eu-t keres,akkor annak egy részét,ha többet,akkor többet,ezért írtam a diákmelót.így akkor bérelhettek nagyobb lakást,ahol külön szobája lesz. de ha nem bírod elviselni,hogy a konyhádban,fürdődben,stb. sertepertél,akkor nincs mese,küldjétek haza. én se bírom,ha valaki betolakodik az otthonunkba.
2010. máj. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Van külön szobája, az nem gond, csak úgy általában a mindennapok, hogy egyáltalán együtt kell élnünk egy úgymond idegennel, és kitudja meddig.. , ami nem lenne ennyire súlyos, ha már járna tanfolyamra, dolgozna, vagy akármi, mert akkor ő is elmegy itthonról, és akkor lesz olyan, hogy ő nincs itthon, mi meg igen (ez hiányzik most nagyon, és ezért sürgetem) Ráadásul olyan zárkózott, magában gondolkodós típus, így nem tudjuk kihúzkodni belőle, mik a tervei, mégis mit hogy gondolt, de szerintem nincs is terve, lesz ami lesz.

Férjem azt mondja, ne cseszegessem, kapcsoljam ki, de tudom, hogy akkor nem fog történni semmi, mert magától nem kér meg minket semmire, mindig nekünk kell mondani, hogy na, akkor csináljuk ezt, csináljuk azt.

Még az is idegesít, hogy úgy látom elvárná, hogy menjünk vele jobbra-balra, mondta is párszor, hogy menjünk boltozni(ilyen Pláza szerűbe), de én nem megyek pénz nélkül boltozni, (ami most nincs sajna), meg különben is, vagy egy gyerekem, háztartás, és mikor nem dolgozom, akkor ez épp elég. Ha vendégségben lenne itt, akkor persze mennénk pár helyre, de így azt szeretném, ha önállósodna, és feltalálná magát egyedül is.

De biztosan bennem is van hiba, mert a 15,21es válaszoló nagyon rendes, és nem gond neki, ha hozzá költözik rokon vagy barát.

2010. máj. 4. 15:57
 10/13 anonim ***** válasza:
73%

15.21-es vagyok..

Azért annyira én sem vagyok jó ember..

Segítek ha kell,persze ilyenkor adok szobát is,de hosszabb távon nekem sem jönne be az,hogy nap mint nap más arcot is lássak.Megvan a magunk rigolyái,mindennapos tevékenységei.Biztos vagyok benne,hogy hosszabb távon az amit én,és a párom csinál(ami nekünk már megszokott) attól más a falra mászna.Gondolok itt például a hajnalig tartó film nézésekre.A hétvégi reggel 10 órás kelésekre,vagy a párom hajnali főzőcskézéseire..

Ugyanúgy mi sem tudjuk hosszabb távon elviselni más szokásait..Ezért eleve nem is mennék bele abba,hogy 3-4 hónapnál hosszabb ideig legyen velünk valaki..A nővérem lánya csak 2 hónapra jön,de ő más,mert ő el van a fiammal(unokatesók) és elég talpraesett lány..nem kell kísérgetnünk,és nem hiszem,hogy állandóan minket nyaggatna..

de ha bárki kérne segítséget,és azt tapasztalnám amit te,én már rég elé álltam volna,hogy kész tények elé állítsam.

"1 hónapot adok,hogy munkát találj! ha ennyi idő alatt nem látom,hogy kezdesz magaddal valamit akkor innen el kell menned..Akkor menj haza.örömmel segítek,de nem tűröm,hogy kihasználj,és palimadárnak nézzél.Az sem érdekel ha haragudni fogsz rám,de nekem családom,gyerekem van ,és nem bírok még egy embert eltartani..Szóval 1 hónap se több se kevesebb"

Bizony ha semmi változás én elküldeném...Mindennek van határa,és jó dolog az ha segítünk másoknak,de ne nézzenek már lököttnek...

Szóval én ezt csinálnám...

2010. máj. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!