Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan éltétek meg amikor...

Hogyan éltétek meg amikor végleg elköltöztetek otthonról? (nem tudtam milyen témába rakhatnám ezt a kérdést, talán itt jó helyen van)

Figyelt kérdés

Én laktam anyósjelöltnél, majdnem bekattantam. Egy idő után otthon sem volt már jó, folyamatosan azt éreztem, hogy le akarok lépni, a magam ura lenni, hogy senki ne p*fázzon bele a dolgaimba. Hogy felnőtt nő lehessek anélkül, hogy valaki mindig azt éreztetné velem, hogy nélküle mehetnék a híd alá.

2 hónapja vagyunk albérletben a párommal, és nem cserélném el semmiért ezt az életet. Mármint nem az albérletet, hanem a függetlenséget.

Nektek milyen volt az életetek ezen része?


2016. dec. 6. 10:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Otthonról jöttem el, nem azért, mert rossz volt ott, vagy rosszban lennénk, egyszerűen csak vágytam az önállóságra.

Imádtam az első perctől kezdve. És mindezt úgy, hogy jóban vagyok a szüleimmel, rendszeresen járok hozzájuk, csinálunk közös programokat. Nem elmenekültem otthonról. De akkor is, így önállóan a legjobb.

2016. dec. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Édesanyámtól én sem menekültem. Inkább a két öcsém volt az akikkel nem lehetett hosszú távon egy háztartásban meglenni...

Én is rendszeresen járok haza.

2016. dec. 6. 10:33
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon jó a kapcsolatom a családommal. Igazából a párom akarta nagyon a költözést, és mivel szeretem így én is benne voltam. Szégyenszemre bevallom, hogy az első két hét nagyon fura volt és sokat sírtam. mármint nem a párom volt fura hanem a hely. Pedig a sajátunk volt és mi alakítottuk olyanná. Na eltelt a két hét, és kezdtem érezni hogy milyen jó külön, ha ott hagyom a tányért senki sem szól stb.. Szóval onnantól kezdve baromira bejött az együttélés, és mindenkitől különélés. Ennek már hat éve és csak nevetünk az első pár napon. Most már én sem cserélnék.Szuper jó.
2016. dec. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sajnos az albérlet eléggé meghatározó tényező. A barátommal élünk, de csak szobát bérlünk. A további 3 szobát még 3 srác bérli. Egyrészt nagyon szeretem, mert a függetlenség tényleg jó. Mondjuk az én dolgaimba már otthon sem nagyon szóltak bele, szóval nem akkora változás, a bulis, határokat feszegetős korszakomat már kiéltem. Inkább a kis dolgok számítanak, azt főzök és akkor amikor akarok, akkora kupi lehet amekkorát akarok, ha hétvégén nap ki sem akarok kelni az ágyból, akkor megtehetem. De ez is két élű dolog. Egyrészt tök jó, hogy úgy főzök, ahogy nekem tetszik, és senki nem néz rám furán, ha valami szerinte nem oda illő hozzávalót teszeke a kajába. Másrészt viszont ha nem főzök, akkor ehetek napokig szendvicset meg Pizza Kinget. Ha nem jól osztom be a fizetésem, vagy ne adj isten kirúgnak, akkor meg gondolkodhatok, hogy mégis miből lesz nekem kajám. A rendetlenséget a saját szobánkban kordában tartjuk, de a közös helyiségek, konyha, fürdő, wc, előszoba, ebédlő úsznak a koszban. Pont azért, mert a lakótársaink is élik a szabadságukat. És hiába takarít az ember maga után, amennyiben nincs kedve folyamatosan sikálni további 3 ember mocskát, előbb-utóbb feladja a harcot, és él maga is a koszban. Pedig csomószor szóltunk már nekik, van, hogy az egész lakást szépen megtisztítjuk, és akkor rend van. Kb 2 napig. Egyszerűen ennyi ember hatalmas koszt csinál rövid idő alatt. A csend is nagyon hiányzik. Próbálunk figyelni egymásra, de én pl. van hogy nagyon korán kelek munka miatt, ilyenkor már este 6-7 körül lefekszem. Csak aludni nem tudok, mert az egyik zenét hallgat, a másik meg üvölt a számítógépes játékkal. És ilyen korai időpontban persze nem várhatom el, hogy miattam ne szórakozzanak. Később meg fürdenek, ajtókat csapkodnak, vacsorát csinálnak. Nyilván ezekért sem lehet szólni, mert teljesen természetes dolgok. De olyan vékonyak a falak meg rosszak az ajtók, hogy kb mindent hallani lehet. Szóval nagy átok tud lenni, hogy ennyien lakunk. Ugyanakkor jó is, sokat dumálunk, van, hogy közösen főzünk, és huszonévesen még sokszor szórakoztató ez a kolesz hangulat.

Szóval nekem vegyes érzéseim vannak. A zavartalan alvás az, ami tényleg nagyon hiányzik. A többi probléma elhanyagolható. Élvezem, hogy önálló vagyok.

2016. dec. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig is koleszos voltam, azaz 15 éves korom óta alig voltam otthon, de 19 évesen végleg elköltöztem. Felszabadító, csodálatos érzés, amit sem a mamahotel, sem a megspórolt pénz nem válthat ki. Nem volt vészes a helyzet nálunk sem, de azért mégis csak ment a dirigálás, meg éreztette velem anyám, hogy függök tőle, szóval jobb, ha azt csinálom, amit mond, amikor mondja és pontosan úgy.


Most:

- akkor kelek, amikor akarok, senki nem rontja rám az ajtót

- azt eszem, amit akarok, senki nem zsarol, hogy ha nem eszem meg a főztjét, többet nem főz soha

- akkor fürdök, amikor akarok

- úgy takarítok, ahogy nekem tetszik, senki nem koszol, nem csinál kupit, koszt stb.

- olyan tárgyak vannak, amik nekem tetszenek

- azt és addig fogadok, akiket csak akarok, amikor csak akarom

- békesség, nyugalom, csend...

2016. dec. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon rosszul éltem meg sőt még most is néha éléggé rossz, pedig már lassan 5hónapja,hogy külön költöztem a párommal. Az is nehezíti a dolgot,hogy 250km- re lakom otthontól így nem tudok akkor haza menni amikor szeretnék. Barátaim sincsennek, munkám se és ez is nagyon nehezíti,hogy lassan kifutok a pénzemből és melót se találok. Csak a páromra számíthatok itt és sokszor érzem egyedül magam, amikor együtt vagyunk akkor nagyon jó és szeressük egymást,de egyedül lenni már nagyon nem szeretek. 24N
2016. dec. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nekünk is volt ilyen közös-bérléses lehetőség. 3 szobás a lakás + a konyha, az előző lakók ezt úgy bérelték, hogy az egyiké a konyha + az egyik szoba, a másiké a maradék 2 szóba. A fürdőhasználat meg közös. 40-40 ezret fizettek érte.

Na most mi is megtehettük volna, hogy idehívunk egy vadidegent és csak a felét fizetjük a lakbérnek, de pont azért amit a 4-es leírt nem akarjuk. Folyamatosan átjáróház lenne a szobánk, lehet hogy rendetlen lenne a lakótárs, nem lenne az a nyugi, az a békés együttélés ami most. Inkább fizetjük a 80 ezret + a rezsit.

2016. dec. 6. 11:26
 8/12 anonim ***** válasza:
19 éves koromban költöztem el másik országba főiskolára. Vártam nagyon, hogy egyedül éljek. Akkoriban már volt telefonon videóhívás, szinte naponta telefonáltunk, néha Skype, képeket küldtünk egymásnak. Most 5 évvel később is nagyon jó a kapcsolatunk, évente 2-3x megyünk együtt nyaralni, gyakran találkozunk. Mindig külön szállodaszobánk van ha elmegyünk valahova, már nem tudnék velük lakni, de igazából senkivel sem.
2016. dec. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
19 évesen mentem el koliba, a nyarak nagy részét sem otthon töltöttem, gyerektáborokban melóztam és nyaraltam. Diploma után sem mentem haza lakni, képtelen lettem volna rá, annak ellenére, hogy nálunk is jó a kapcsolat a szülőkkel. Nekem fontos a függetlenség, élveztem, hogy kiszabadultam a szülői házból, még akkor is, ha előfordult, hogy két hétig zsíros kenyéren éltem, mert elbuliztam a pénzemet.:-) Persze jó volt néha hazamenni, az a havi egy hétvége nekem pont elég is volt.
2016. dec. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én 27 voltam mikor elköltöztem az akkor még barátomhoz a szülői háztól 120 kmre lelkileg eleinte rossz volt, pedig tudom hogy ez az élet rendje meg ilyenek de azért egy kicsit megkönnyeztem talán azért, mert anyuval mindig is jó volt a kapcsolatom.
2016. dec. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!