Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan rakhatnám ki az apámat...

Hogyan rakhatnám ki az apámat és a cuccait a lakásomból?

Figyelt kérdés

29 éves vagyok és a külföldön összekeresett pénzemből vettem egy kisebb lakást a fővárosban. Ide szoktunk hazajönni a barátnőmmel 3-4 havonta, 1-2 hétre. Mivel anyukám kirakta a szintén külföldön dolgozó apámat és elváltak, apámnak megengedtem, hogy a a lakásomba vigye a holmijait, illetve, hogy ott aludjon, amikor ő itthon van (ő sokkal gyakrabban, de csak 1-2-3 napokra jön vissza Magyarországra Ausztriából).


Csütörtök óta ismét itthon vagyok, de ami a lakásomban fogadott, az eszméletlen: eltűnt a mikróm, a drága lcd-tévém, kosz van, piás üvegek mindenütt, széthamuzva a cigi. Több ruhám hiányzik. Ráadásul áram sincs (anyámtól írok most), mert apám "elfelejtette" átutalni az átalányt (úgy egyeztünk meg, hogy a rezsit ő állja a lakhatásért cserébe). Csütörtökön éjfél előtt valaki be akart nyitni hozzánk, matatott a kulccsal a zárban, de amikor észrevette, hogy van ott valaki, akkor elsompolygott. A szomszédok szerint hajléktalan kinézetű emberek szoktak feljárni, kulcsuk van a bejárati ajtómhoz.


Mi lenne a legjobb megoldás? Lecseréljem a zárat? Apám elérhetetlen mobilon és Facebookon egyaránt. Szerintetek valamilyen jogcímen fel lehet jelenteni úgy egy közeli családtagot úgy, hogy a lakhatásról nem kötöttünk szerződést?


2012. okt. 13. 11:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Zárcsere rögtön, és nem tudom, mit érsz el vele, de én bejelenteném lopásként azt, ami eltűnt.
2012. okt. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Apád cuccait meg simán ajtó elé, és mivel zárcsere volt, nem tud bemenni. Szerződése nincs, mehet, amerre lát, ha megússza ennyivel...
2012. okt. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
riasztót is tegyél
2012. okt. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is cseréltesd le a zárat, ha apád visszamenne, csengetés után megkaphatná a dolgait.

Megteheted simán, hogy kiteszed, mivel a te lakásod és semmilyen papír nem köti oda apádat.

Az eltűnt cuccok ügyében pedig szerintem annyit tehetsz, hogy bemész a rendőrségre és ismeretlen tettes ellen feljelentést teszel, gondolom a körülményekből majd nem lesz nehéz kitalálniuk, hogy apád a ludas a cuccok eltűnésében.

2012. okt. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Amikor apád nincs otthon, a cuccait pakold ki az ajtó elé, zárcsere (vegyél egy második, biztonsági zárat is az ajtódra) és tegyél feljelentést.
2012. okt. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
ne engedd be a lakásba
2012. okt. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Összepakolnék mindent, ami nem az enyém és kiraknám az utcára, zárat cserélnék (tetetnék fel 1-2-t pluszba), és kiraknám (akár ha máshogy nem is , egy matricán), hogy riasztóval védett a lakás. SZerintem azokat a dolgokat, amik eltűntek, már lesheted. De soha többé nem engedném be. Mindennek van határa! Megkérném az egyik szomszédot, hogy ha lát gyanús alakokat, hívja a rendőrséget és téged is!
2012. okt. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A többiek igazából már mindent leírtak, amit lehetett. A dolgaidat pedig szerintem már nem fogod viszont látni..drága tanulópénz, de ez van. Zárcsere, riasztó, szomszédok telefonáljanak, ha gyanúsat látnak és ennyi. Apádat meg be nem engedném mégegyszer abba a lakásba.
2012. okt. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!